akhbar tecnolozh10گوگل یکی از پروژه‌های مهم هوش مصنوعی خود را چند روز پیش از انتشار نهایی متوقف کرد. پروژه‌ی مذکور نیازمند انتشار ۱۰۰ هزار تصویر اشعه‌ی ایکس از سینه‌ی انسان بود که پس از مشخص شدن چالش‌های حریم خصوصی و وجود داشتن اطلاعات شخصی در تصاویر، لغو شد.

جمع‌آوری تصاویر اشعه‌ی ایکس، در سال ۲۰۱۷ و با همکاری سازمان ملی سلامت (NIH) شروع شد. اخبار پیرامون رویکرد گوگل در عدم انتشار تصاویر، دقیقا زمانی منتشر شد که اخبار مشابهی مبنی بر جمع‌آوری مخفیانه‌ی داده‌های سلامت توسط این شرکت، به رسانه‌ها رسید. با افزایش جمع‌آوری اطلاعات حساس بیشتر توسط غول موتور جست‌وجو، نگرانی‌ها درباره‌ی اعتماد به گوگل و پروژه‌های آن‌ها، بیشتر می‌شود.

واشنگتن پست اولین رسانه‌ای بود که داستان پروژ‌ه‌ی لغوشده‌ی گوگل را منتشر کرد. در گزارش مذکور، به ایمیل‌ها و مصاحبه‌ای با یک منبع ناشناس اشاره می‌شود. در این گزارش می‌خوانیم که با وجود تلاش گوگل و NIH برای حذف اطلاعات شخصی از عکس‌های اشعه‌ی ایکس، گوگل عجله‌ی زیادی برای اجرای پروژه داشت و اهمیت زیادی به اولویت‌بندی حذف اطلاعات نمی‌داد.

برنامه‌ی اصلی پروژه‌ی انتشار تصاویر اشعه‌ی ایکس، نشان دادن ظرفیت ابزارهای هوش مصنوعی و خدمات ابری گوگل بود. دیتاست‌های این‌چنینی که توسط سازمان‌های بزرگی همچون NIH جمع‌آوری شده‌اند، برای ساخت ابزارهای تشخیصی جدید مبتنی بر یادگیری ماشین، حیاتی هستند. گوگل تاکنون پروژه‌های متعدد تحقیقاتی مشابه اجرا کرده است؛ پروژه‌هایی که با استفاده از دیتاهای مشابه، وظایفی همچون پیش‌بینی ریسک بیماری قلبی با بررسی اسکن چشم و شناسایی سرطان سینه با اسکن بیوپسی را انجام می‌دادند.

گوگل امروز تنها می‌داند که تصاویر اشعه‌ی ایکس شامل اطلاعا شخصی بوده‌اند. این رخداد پس از اطلاع‌رسانی NIH به غول موتور جست‌وجو، اتفاق افتاد. براساس گزارش واشنگتن پست، تصاویر شامل اطلاعاتی همچون تاریخ ثبت و جواهرآلات شخصی بوده‌اند که بیماران در زمان ثبت تصویر به تن داشتند.

اشعه ایکس

یک سخنگوی گوگل در واکنش به انتشار گزارش در واشنگتن پست، گفت:

ما فعالیت‌های جدی برای حفاظت از داده‌های بیماران انجام می‌دهیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که اطلاعات شخصی، امن و خصوصی بمانند.

ما درنتیجه‌ی دریافت یک هشدار جدی و در مسیر حفظ حریم خصوصی،‌ تصمیم به عدم نگه‌داری از دیتاست NIH گرفتیم. تمامی تصاویر از سیستم‌های داخلی حذف شدند و هیچ همکاری دیگری با NIH انجام نمی‌شود.

رخداد مذکور، اولین حرکت اشتباه گوگل در کار با داده‌های پزشکی نیست. در سال ۲۰۱۷، زیرمجموعه‌ی این شرکت در بریتانیا، دیپ‌مایند، در پروژه‌ای دخیل بود که در فرایند نگه‌داری از گزارش‌های بیمارستانی،‌چند قانون را زیر پا گذاشت. به‌علاوه اکنون غول موتور جست‌وجو به‌خاطر دسترسی ناصحیح به داده‌های پزشکی مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو نیز در فرایندی قانونی متهم شده است.

وال استریت ژرونال، هفته‌ی گذشته از پروژه‌های به‌نام Nightingale در گوگل پرده‌برداری کرد که داده‌های میلیون‌ها بیمار آمریکایی را در ۲۱ ایالت آمریکا جمع‌آوری کرده بود. جمع‌آوری اطلاعات، در جریان پروژه‌های مشترک با گروه پزشکی Ascension انجام شده بود. اخبار منتشرشده باعث شدند تا سازمان‌های دولتی متعدد، بررسی عمیقی را روی قرارداد گوگل با شرکت مذکور شروع کنند تا هرگونه نقض قوانین احتمالی از سوی آن‌ها، مشخص شود.

 

 

 

منبع:

https://www.zoomit.ir/2019/11//342556/oogle-scrapped-publication-100000-chest-x-rays-nih-project/

 

akhbar tecnolozh10

تاکنون تلاش‌های بسیاری در زمینه‌ی هوش مصنوعی انجام شده و کماکان بحثتحقیق و توسعه در این حوزه با قدرت به پیش می‌رود. آخرین گزارش مربوط به تحقیقات هوش مصنوعی نشان می‌دهد محققان پیشرفت‌های خوبی دراین‌زمینه داشته‌اند و توانسته‌اند به دستاوردهای قابل‌توجهی دست پیدا کنند. 

سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی شامل طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های مختلف اعم از تحقیقات، آموزش و دستاوردهای فنی می‌شوند و شاخص‌های مربوط به هوش مصنوعی یا  AI Index زمینه‌های مختلفی را پوشش می‌دهد. 

هوش مصنوعی

 AI Index به‌قدری متنوع است که دانشگاه‌هایی همچون هاروارد، استنفورد و مراکزی همچون OpenAI، دو ابزار جدید را برای بررسی داده‌هایی که از طرق هوش مصنوعی دریافت می‌کنند، معرفی کرده‌اند. یکی از این ابزارها برای جستجوی مقالات تحقیقاتی هوش مصنوعی و دیگری برای تحقیق در مورد داده‌ها به‌منظور  تحقیق و سرمایه‌گذاری کاربرد دارد. 

گزارش مربوط به  AI Index سال ۲۰۱۹ نشان ‌می‌دهد روند تحقیق و توسعه‌ی در زمینه‌ی هوش مصنوعی کماکان ادامه داشته و متوقف نشده است. همچنین این گزارش تأیید می‌کند که رویکردهای تحقیقاتی در زمینه‌ی هوش مصنوعی نسبت به سال‌های قبل به‌صورت جدی‌تری دنبال می‌شود. این گزارش ۲۹۰ صفحه‌ای وضعیت روشنش از تحقیقات و طرح‌های توسعه‌ای در زمینه‌ی هوش مصنوعی ارائه می‌دهد که در این مقاله بخش‌های مهم آن استخراج شده است: 

 • تحقیقات هوش مصنوعی به‌سرعت به پیش می‌رود: از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۸، تعداد مقاله‌های منتشرشده‌ در زمینه‌ی هوش مصنوعی رشد ۳۰۰ درصدی داشته و با گذشت زمان، تعداد افراد بیشتری در کنفرانس‌های مرتبط با هوش مصنوعی شرکت می‌کنند. در کنفرانس Neurips امسال درحدود ۱۳۵۰۰ نفر حضور داشتند که نسبت به کنفرانس ۲۰۱۲ رشد ۸۰ درصدی را به ثبت رسانده است.
 • آموزش‌های مرتبط با هوش مصنوعی محبوبیت دارند: از دوره‌های آموزشی یادگیری ماشین هم در دانشگاه‌ها و هم به‌صورت آنلاین بسیار استقبال می‌شود. به‌نظر می‌رسد هوش مصنوعی یکی از موضوعات مورد توجه و علاقه‌ی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با علوم کامپیوتر در آمریکای شمالی است. بیش از ۲۱ درصد از فارغ‌التحصیلان مقطع دکترا علاقه‌مند به دریافت تخصص در زمینه‌ی هوش مصنوعی هستند که این رقم در حدود دو برابر علاقه‌‌مندان به زمین‌ه‌هایی امنیت و امنیت اطلاعات است که از محبوبیت بالایی برخوردار است.
 • ایالات متحده، در بسیاری از حوزه‌های مرتبط با هوش مصنوعی، جلوتر از بقیه کشورها حرکت می‌کند: باوجودی که چینی‌ها بیشتر مقاله‌های مرتبط با هوش مصنوعی را منتشر می‌کنند، اما از نظر تأثیرگذار بودن مقاله‌های تحقیقاتی، آمریکایی‌های حرف‌هایی برای گفتن دارند. بیش از ۴۰ درصد مقاله‌های تحقیقاتی آمریکایی‌ها مرتبط با هوش مصنوعی در سطح جهانی مطرح می‌شوند. ایالات متحده، بیشترین سرمایه‌گذاری مالی را در بین کشورهای جهان به هوش مصنوعی اختصاص داده است. آمریکایی‌ها سرما‌یه‌ی حدود ۱۲ میلیارد دلار برای تحقیقات مرتبط با هوش مصنوعی اختصاص داده‌اند. در حالی‌که چینی‌ها تنها ۶/۸ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه دراین‌زمینه تخصیص داده‌اند و به‌عنوان دومین کشوری که در این حوزه بیشترین سرمایه‌گذاری را اختصاص داده شناخته می‌شوند. از سوی دیگر آمریکایی‌ها بیشترین ثبت پتنت را در زمینه‌ی هوش مصنوعی نسبت به سایر کشورها به ثبت رسانده‌اند. تعداد پتنت‌های ثبت شده‌ی آمریکا‌یی‌ها در زمینه‌ی هوش مصنوعی سه برابر بیشتر از تعداد پتنت‌های ژاپنی‌ها در همین حوزه است.
 • آموزش الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به‌مرور سریع‌تر و ارزان‌تر می‌شوند: تا زمانی‌که نتیجه‌ی تحقیقاتی نتواند در دسترس و مورد استفاده قرار گیرد، کاربرد خاصی هم نخواهد داشت. تیم تخصصی AI Index در گزارش خود خاطر نشان کرده‌اند که زمان لازم برای آموزش الگوریتم بینایی ماشین روی مجموعه داده‌ی محبوب (ImageNet) از حدود سه ساعت در اکتبر ۲۰۱۷ به حدود ۸۸ ثانیه در ژوئیه ۲۰۱۹ کاهش یافته است. علاوه بر مدت زمان آموزش، شاهد کاهش هزینه‌های آموزش نیز هستیم.
 • بیشترین سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی هوش مصنوعی به تحقیق و توسعه خودروهای خودران مربوط می‌شود:  درحدود ۱۰ درصد سرمايه گذاری‌های جهانی به خودروهای خودران مربوط می‌شود که رقمی درحدود ۷/۷ میلیارد دلار است. در بخش تحقیقات پزشکی و حوزه‌ی تشخیص چهره در حدود ۴/۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌شود. در سال ۲۰۱۸ بخش اتوماسیون فرایندهای روباتیکی در حدود یک میلیارد دلار و برای زنجیره‌ی تأمین بیش از ۵۰۰ میلیون دلار جذب سرمایه داشته‌اند. 

  هوش مصنوعی

آمار و ارقام  و همچنین اطلاعات منتشرشده در این گزارش واقعا قابل‌توجه است. اما می‌توان اینطور نتیجه‌گیری کرد که سرعت تحقیق و توسعه در بخش هوش مصنوعی شاید آنقدرها اهمیت نداشته باشد، بلکه آن چیزی که اهمیت دارد آن است که ببینیم چنین تحقیقاتی، چه دستاوردها و نتایجی را به‌همراه داشته‌اند. باوجودی که هوش مصنوعی به‌سرعت در حال رشد و شکوفایی است، اما هنوز محدودیت‌های بسیاری در این حوزه وجود دارد که قابل انکار نیست. 

یکی از بخش‌های گزارش تهیه شده به موضوع مقایسه‌ی عملکرد هوش مصنوعی در مقایسه با انسان اختصاص داده شده است و به مواردی اشاره کرده که هوش مصنوعی توانسته به رقابت با هوش انسانی رفته یا حتی قدم‌هایی جلوتر از هوش انسانی بردارد.

موضوع به دهه‌ی ۱۹۹۰ برمی‌گردد که برای نخستین بار برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی توانستند در بازی‌ شطرنج یا برخی بازی‌های دیگر از هوش انسانی پیشی گرفته و پیروز میدان شوند. با رونق یادگیری ماشین، این وضعیت شتاب بیشتری به خود گرفت و شاهد معرفی بازی‌های ویدیویی و بازی‌های بیشتری مبتنی بر هوش مصنوعی به بازار بودیم. حتی در سال ۲۰۱۷ گزارشی مبنی بر استفاده از هوش مصنوعی برای بررسی تصاویر مربوط به سرطان پوست منتشر شد که نشان می‌داد هوش مصنوعی در بررسی تصاویر مربوط به سرطان پوست عملکرد دقیق‌تری نسبت به هوش انسان دارد. البته بسیاری نیز معتقدند که هوش مصنوعی کماکان بسیار عقب‌تر از هوش انسانی قرار دارد. هرچند پیش‌تر گفته شده بود که هوش مصنوعی دیپ مایند در بازی‌های چندنفره هم انسان را شکست می‌دهد

باوجودی‌ که هوش مصنوعی توانسته کارهایی را به انجام برساند ولی هنوز بر هوش انسانی به‌صورت کامل برتری ندارد. برای مثال، وقتی هوش مصنوعی می‌تواند در برخی بازی‌های رایانه‌ای انسان را شکست بدهد، به قوانین روشن و شفاف شبیه‌سازی و آموزش هوش مصنوعی ارتباط دارد. گاهی لازم است برای آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی به سیستمی، صدها سال بر مبنای روز خورشیدی زمان صرف شود. در حالی‌که هوش انسانی به‌سرعت همان موضوع را فرا می‌گیرد.

منبع:

https://www.zoomit.ir/2019/12/13/343259/ai-machine-learning-artificial-intelligence/


akhbar tecnolozh10

اهالی کوپرتینو در بخش پشتیبانی وب‌سایتشان مقاله‌ی جدیدی اضافه کرده‌اند که فرایند تولید بدنه‌ی آیپد پرو ۲۰۱۸ را تشریح می‌کند. شکی نیست ساکنان کوپرتینو با آگاهی از ابهام‌های مرتبط‌با خمیده‌شدن این محصول، به انتشار این مطلب دست زده‌اند.

براساس آنچه در این مقاله بیان شده، خمیدگی‌های جزئی ممکن است به‌واسطه‌ی طراحی صاف لبه‌های دستگاه بیشتر به‌چشم بیاید. اپل افزوده این شرکت آستانه‌ی خمیدگی چهارصدمیکرونی را برای این محصول درنظر گرفته و با فراتررفتن خمیدگی از این مقدار، محصولات خرید‌شده یا زیرپوشش ضمانتِ تعمیر قرار می‌گیرند یا تعویض خواهند شد.

در این مقاله، توضیح داده شده اپل برای اولین‌بار در تولید آیپد از فرایندی موسوم به Co-molding استفاده کرده است. به‌طور خاص، در نسخه‌ی سلولار آیپد پرو که از شبکه‌های سلولی (مخابراتی) پشتیبانی می‌کند، نوارهای پلاستیکی آنتن با بدنه‌ی فی دستگاه پیوند می‌خورند. این کار ازطریق تزریق پلاستیک به کانال‌های تراش‌خورده در بدنه انجام می‌شود. در مقاله‌ی تهیه‌شده‌ی ساکنان کوپرتینو، این فرایند بدین‌شکل تشریح شده است:

آیپد پرو ۲۰۱۸ اپل / Apple iPad Pro 20

 

برای اولین‌بار در آیپد، این نوارها [آنتن] در فرایندی موسوم به Co-molding تولید شده‌اند. در این فرایند که در دمای زیاد انجام می‌شود، پلاستیک به درون کانال‌هایی تزریق می‌شود و پس از آن با حفره‌های میکروسکوپی موجود در بدنه‌ی آلومینیومی پیوند می‌خورد که بادقت در بدنه‌ی آلومینیومی دستگاه تراش خورده‌اند. پس از سردشدن پلاستیک، تمامی بدنه را ماشین‌های CNC پرداخت می‌کند. حاصل این کار یکپارچه‌شدن بی‌نظیر پلاستیک و آلومینیوم در قالب بدنه‌ای مقاوم است.

اپل ادعا می‌کند طراحی جدید آیپد پرو که بیشتر حالت مستطیلی دارد، درکنار نوارهای آنتن قرارگرفته در دو سمت بدنه موجب می‌شوند تا از برخی زوایا دیدن خمیدگی‌های جزئی ساده‌تر باشد. باوجوداین، در استفاده‌ی روزمره خمیدگی‌هایی تا سقف چهارصد میکرون تشخیص‌دادنی نیستند.

شایان ذکر است به‌ادعای این شرکت، آستانه‌ی خمیدگی درنظر گرفته‌شده برای آیپد پرو ۲۰۱۸ حتی از آستانه‌ی خمیدگی درنظر گرفته‌شده برای مدل‌های پیشین این تبلت سخت‌گیرانه‌تر است. اپل از کاربرانی که احساس می‌کنند خمیدگی دستگاه‌هایشان بیشتر از چهارصد میکرون است، تقاضا کرده با پشتیبانی این شرکت تماس بگیرند. درصورت مشاهده‌ی خمیدگی بیش‌ازحد، محصولات به‌عنوان کالاهای معیوب تشخیص‌ داده‌ می‌شوند و زیرپوشش ضمانت اپل قرار می‌گیرند.

 

 

منبع:

https://www.zoomit.ir/2019/1/5/311219/apple-ipad-pro-20-manufacturing-bend/

 

akhbar tecnolozh10

گوگل روز گذشته اطلاعیه‌ی جدیدی منتشر کرد و در آن، از راه‌اندازی برنامه‌ی شکار باگ (Bug Bounty) جدید برای پلتفرم اندروید خبر داد. براساس اعلام رسمی، اگر کسی بتواند تراشه‌ی امنیتی تایتان ام (Titan M) گوشی‌های سری پیکسل را هک و در نسخه‌های پیش‌نمایش مخصوص توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل اندروید اکسپلویت پیدا کند، جایزه‌ای ۱/۵ میلیون دلاری دریافت خواهد کرد. البته اگر کاربر فقط نقص امنیتی تایتان ام را پیدا کند، حداکثر یک‌میلیون دلار دریافت خواهد کرد. هدف گوگل از پیداکردن نقص‌های امنیتی در نسخه‌های پیش‌نمایش اندروید این است که پیش از ساخت و توسعه‌ی کامل نسخه‌ی نهایی، باگ‌های مذکور را رفع کند تا گوشی‌های اندرویدی هنگام عرضه‌ به‌ بازار به‌طور پیش‌فرض نقص امنیتی نداشته نباشند. 

ماژول امنیتی تایتان ام سال گذشته همراه‌با گوشی پیکسل ۳ معرفی شد و در گوشی‌های گوگل پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس‌ ال هم حضور دارد. تایتان ام درواقع تراشه‌ای مجزا از تراشه‌ی اصلی سیستم است که به‌طور مستقل پردازش‌های حساس و امنیتی خاصی نظیر Verified Boot، رمزنگاری اطلاعات روی حافظه‌ی دستگاه، حفاظت ویژه از صفحه‌ی قفل، تأمین امنیت پرداخت‌ها و. را برعهده دارد.

باگ امنیتی

تا زمان اعلام این خبر، بیشتر جایزه‌ی شکار باگ گوگل کمی بیش از ۲۰۰ هزار دلار بود؛ ولی اکنون این شرکت تصمیم گرفته است جایزه‌ی بسیار بیشتری برای پیداکردن نقص امنیتی در محصولات و سرویس‌هایش تعیین کند تا متخصصان بیش‌از‌پیش به بررسی دقیق آن‌ها ترغیب شوند و مشکلات را پیدا کنند.

آمار نشان می‌دهد گوگل به‌طور کلی در ۱۲ ماه اخیر، حدودا ۱/۵ میلیون دلار در برنامه‌های شکار باگ به افراد و گروه‌های مختلف جایزه داده است؛ یعنی به‌طور میانگین ۳ هزار و ۸۰۰ دلار.

گوگل از سال ۲۰۱۰ تاکنون به کسانی که نقص امنیتی مرورگر کروم را گزارش کنند، مبلغی به‌عنوان پاداش اهدا می‌کند

در سال ۲۰۱۹، بیشترین جایزه‌ای که گوگل به یکی از این افراد یا گروه‌ها اهدا کرد، معادل ۱۶۱ هزار و ۳۳۷ دلار آمریکا بود. گوگل از سال ۲۰۱۰ تاکنون به برخی از افرادی که نقص‌های امنیتی مرورگر کروم را گزارش می‌دهند، مبلغی به‌عنوان پاداش اهدا می‌کند. این شرکت در ژوئیه سال گذشته، جایزه‌ای ۳۰ هزار دلاری برای برنامه‌ی شکار باگ در مرورگر کروم تعیین کرد.

افزایش مبلغ پاداش گوگل در برنامه‌ی شکار باگ اندروید حالی اتفاق می‌افتد که مدتی پیش برخی شرکت‌های خصوصی برای باگ‌های اندروید جایزه‌ای تا سقف ۲/۵ میلیون دلار تعیین کردند. این خبر را که در سپتامبر ۲۰۱۹ رسانه‌ی ZDNet منتشر کرد، نشان داد برای نخستین‌بار در طول تاریخ، ارزش اکسپلویت‌های اندروید در بازار‌های خصوصی بیشتر از اکسپلویت‌های کشف‌شده در سیستم‌عامل iOS است. در آن زمان، مدیرعامل یکی از شرکت‌های خصوصی اعلام کرد آن‌ها به این دلیل پاداش را افزایش داده‌اند که امروزه هک‌کردن گوشی‌های اندرویدی به‌کاری سخت‌تر تبدیل شده است؛ زیرا گوگل به‌طور منظم ویژگی‌های امنیتی جدیدی به سیستم‌عاملش اضافه می‌کند. این موضوع فقط مختص به خود گوگل نیست و برخی از شرکت‌ها نظیر سامسونگ که محصولات اندرویدی تولید می‌کنند، همواره در پی افزایش امنیت دستگاه‌هایشان هستند.

اندروید

کیسی الیس، بنیان‌گذار و مدیر ارشد بخش فناوری در شرکت Bugcrowd، می‌گوید ازآنجاکه مهارت همه‌ی افراد متخصص شاغل در گوگل به‌حدی نیست که بتوانند تمام آسیب‌پذیری‌ها را کشف کنند، این شرکت پاداش برنامه‌ی شکار باگ خود را افزایش داده است. درضمن در بازارهای خصوصی مبالغ بیشتری برای آسیب‌پذیری‌های اندروید پرداخت می‌شود؛ بنابراین منطقی است اگر کسی که آسیب‌پذیری پیدا می‌کند، نخواهد آن را به خود گوگل گزارش دهد. 

منبع:

https://www.zoomit.ir/2019/11/23/342647/google-android-bug-bounty-program-1-5-million-reward/


akhbar tecnolozh10

مایکروسافت با رونمایی جدیدترین لپ‌تاپ خود، سرفیس لپ‌تاپ ۳، اعلام کرد سرفیس جدیدش از پردازنده‌ی Ryzen Surface edition بهره می‌برد. به بیان بهتر، نسخه‌ای از پردازنده‌ی رایزن که در سرفیس لپ‌تاپ ۳ به‌کار رفته، برای این دستگاه بهینه‌سازی شده است. براساس اطلاعات ارائه‌شده، پردازنده‌ی سفارشی‌سازی‌شده‌ی رایزن با یک واحد APU و پردازنده‌ی گرافیکی رادئون وگا ۱۱ راهی بازار شده که اختصاصا برای نسل ششم از لپ‌تاپ مایکروسافت بهینه‌سازی شده است. البته تمام نسخه‌های سرفیس لپ‌تاپ ۳ مایکروسافت به این پردازنده مجهز نخواهند شد؛ بلکه تراشه‌ی نسل دهمی آیس‌لیک اینتل مبتنی‌بر لیتوگرافی ۱۰ نانومتری نیز نیروی پردازشی موردنیاز بخشی از سرفیس لپ‌تاپ ۳ را تأمین خواهد کرد. 

مایکروسافت تأکید کرده است سرفیس‌ لپ‌تاپ‌های مبتنی‌بر تراشه‌ی AMD عمر باتری یک‌روزه دارند و برای شارژ باتری آن به میزان ۸۰ درصد، یک ساعت کافی است. ردموندی‌ها هنوز جزئیاتی از مشخصات سخت‌افزاری پردازنده‌ی به‌کار‌رفته در سرفیس لپ‌تاپ ۳ ارائه نکرده‌اند، حال‌آنکه بنابر اطلاعات موجود، پردازنده‌ی ۱۵ واتی مذکور قوی‌ترین و ازنظر گرافیکی نیز سریع‌ترین تراشه‌ی موبایلی است که AMD تا‌به‌امروز تولید کرده است.

با توجه به اطلاعات جزئی  منتشرشده از این پردازنده، مایکروسافت از پردازنده‌ی رایزن ۷ مدل 3780U در سرفیس لپ‌تاپ ۳ استفاده کرده است که نسخه‌ی بهینه‌‌شده‌ی پردازنده ۱۲ نانومتری رایزن ۷ مدل 3700U است. ناگفته نماند مایکروسافت برای نسخه‌های ارزان‌تر سرفیس لپ‌تاپ ۳ از پردازنده‌ی رایزن ۵ مدل 3580U به‌همراه رادئون RX وگا ۱۱ استفاده خواهد کرد. البته باید به پشتیبانی از فناوری FreeSync در این پردازنده اشاره کرد که با توجه به مشارکت AMD و مایکروسافت چندان دور از انتظار نیست. 

سرفیس لپ‌تاپ ۳ در دو نسخه‌ی ۱۳/۵ و ۱۵ اینچی به‌ترتیب با قیمت پایه‌ی ۹۹۹ و ۱،۱۹۹ دلاری راهی بازار خواهند شد. هر دو نسخه از ۲۲ اکتبر هم‌زمان با سرفیس پرو ۷ برای پیش‌خرید عرضه خواهند شد. شایان ذکر است مدل‌های جدید سرفیس لپ‌تاپ ۳ به درگاه USB-C و سرفیس کانکت مجهز شده‌اند. 

منبع:

https://www.zoomit.ir/2019/10/2/340954/microsoft-amd-surface-laptop-3-surface-edition-ryzen/


akhbar tecnolozh10

 

 

 

طبق رأی قاضی فدرال آمریکا، ادوارد اسنودن هیچگونه سودی از فروش کتابش نخواهد برد و تمام عواید حاصل از فروش کتاب Permanent Record به دولت آمریکا می رسد.

چندی پیش وزارت دادگستری آمریکا به بهانه نقض توافقنامه رازداری در کتاب جنجالی خاطرات ادوارد اسنودن به نام Permanent Record از او و ناشر کتاب شکایت کرد. به عقیده وزارت دادگستری آمریکا و البته طبق روال معمول در این کشور، کتاب قبل از چاپ باید برای بررسی به آنها داده می شد تا اسرار و اطلاعات حساس دولتی فاش نگردد.

دولت آمریکا معتقد است اسنودن برخلاف توافقنامه، کتابش را برای بررسی اجباری به آنها نداده و بنابراین هیچ حقی برای کسب منفعت از طریق فروش کتاب یا سخنرانی های عمومی در رابطه با آن ندارد. در مقابل، وکلای اسنودن می گویند دولت آمریکا در صورت بازبینی این کتاب، به هیچ وجه اجازه انتشار آن را صادر نمی کرده است.

 

 

 

سرانجام قاضی فدرال ایالت ویرجینیا رأی خود را در این باره صادر کرد و طرف دولت آمریکا را گرفت. به عقیده او، متن توافقنامه رازداری کاملاً صریح و واضح نوشته شده و اسنودن آن را نقض کرده است. قاضی همچنین می گوید تصمیم احتمالی دولت آمریکا پس از بازبینی کتاب، دلیل قانع کننده ای برای انتشار بدون مجوز آن نیست.

«برت مکس کافمن» وکیل باسابقه و عضو مرکز دموکراسی اتحادیه آزادی های شهروندی آمریکا که در تیم حقوقی اسنودن حضور دارد، در بیانیه ای اعلام کرد بازبینی کتاب خاطرات اسنودن توسط دولت آمریکا نتیجه مثبتی را به همراه نخواهد داشت. او همچنین گفت به رأی دادگاه اعتراض کرده و قصد دارد فرایند غیر منصفانه و مبهم بازبینی دولت آمریکا را زیر سؤال ببرد. به عقیده او این سیستم بازبینی، روی میلیون ها نفر از کارکنان سابق دولت تأثیر منفی گذاشته و باید اصلاحاتی در آن صورت گیرد.

 

منبع:

https://digiato.com/article/2019/12/19/عواید-فروش-کتاب-خاطرات-اسنودن/


akhbar tecnolozh10

رومینگ ملی امکان استفاده از ظرفیت شبکه اپراتورهای موبایل را در مناطق فاقد پوشش، برای مشترکان فراهم می کند. به این معنی که اپراتورها می توانند از ظرفیت سایر اپراتورها برای تکمیل پوشش شبکه خود اقدام کنند.

 

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات حدود ۵ سال پیش و در جلسه شماره ۱۸۳ خود، اصول حاکم بر ارائه خدمات رومینگ ملی را تصویب کرد.

 

هم اکنون این کمیسیون در جلسه شماره ۲۹۱ خود در راستای استفاده بهینه از شبکه های موجود در کشور برای ارائه خدمات رومینگ ملی و با توجه به بازخوردهای دریافتی از بخش ICT کشور، این مصوبه را اصلاح کرده است.

 

براین اساس از این پس، علاوه بر اپراتورهای تلفن همراه، اپراتورهای ارائه دهنده خدمات عمومی مخابراتی (USO ) به عنوان اپراتور میزبان می توانند در ارائه خدمات رومینگ ملی به سایر اپراتورها شرکت کنند.

 

در این مصوبه تعریف اپراتور میزبان در ارائه خدمات رومینگ ملی اصلاح شده است. به این ترتیب یک اپراتور تلفن همراه و یا ارائه دهنده خدمات USO (ارائه دهنده خدمات عمومی اجباری پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات دارای قرارداد فعال)، اپراتور میزبان محسوب می شود که توانایی ارائه خدمات رومینگ ملی به سایر اپراتورها را در منطقه تحت پوشش خود دارد.

 

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/technews/banews47209.html


akhbar tecnolozh10

هدآپ دیسپلی در مدل‌های مختلفی توسط کمپانی‌های سازنده خودروها عرضه می‌شود که هر کدام کاربردهای خاصی برای خود دارند. اما اگر تصور کنید که کل شیشه جلوی ماشینتان تبدیل به هد‌آپ دیسپلی شود که بتواند انواع گرافیک‌ها و واقعیت افزوده را نشان دهد، چه می‌شود؟ این دقیقا همان کاری است که کمپانی فوتوروس انجام داده.

کمپانی فوتوروس (Futurus) (ما هم با تلفظ این کلمه مشکل داشتیم ولی ظاهرا لاتین است و همان فوتوروس گفته می‌شود) عقیده دارد که در آینده‌ای نزدیک، خودروهای پیشرفته با شیشه‌های جلوی مجهز به تکنولوژی واقعیت افزوده به بازار عرضه می‌شوند. از همین رو این کمپانی اعلام کرده است که در نمایشگاه CES 2020 قصد دارد از تکنولوژی ویژه Light field projection خود که چنین کاربردهایی را در اختیار کاربران می‌گذارد، رونمایی کند.

 

هدآپ دیسپلی
 

 

این سیستم که گستره دید ۶۰ درجه‌ای به همراه رزولوشن ۸۰ پیکسل بر درجه و روشنایی ۱۵ هزار نیتی دارد، می‌تواند خطرات تشخیص داده شده توسط سیستم‌های امنیتی خودرو را تشخیص داده و روی شیشه جلو نمایش دهد. یا برای مثال می‌تواند محدود‌ه‌های خطوط هر جاده را به راننده نشان دهد. این سیستم توانایی نشان دادن خطوط مسیریابی روی سطح زمینی که راننده می‌بیند را نیز دارد. همچنین می‌تواند سیستم اینفوتینمنت را به نمایشگر اصلی گوشی‌های موبایل تبدیل کند و تمام اطلاعات را در آن جا در اختیار راننده بگذارد.

 

هدآپ دیسپلی
 

 

فوتوروس علاوه بر کاربردهای ذکر شده، می‌گوید که این هدآپ دیسپلی بزرگ، به عنوان یک نمایشگر سرگرمی برای سرنشین جلو نیز به حساب می‌آید. همچنین به منظور جلوگیری از حواس پرتی راننده، سیستم خود را جوری طراحی کرده که توسط راننده قابل دیدن نباشد. یکی دیگر از کاربردهای این سیستم می‌تواند نمایش یک پروژکشن از آواتاری قابل شخصی‌سازی شدن باشد که شخصیتی خاص را به دستیار صوتی ماشینتان می‌بخشد.

برای مثال (فرض محال) اگر در حال لایی کشیدن باشید، می‌تواند به شما بگوید:

به نظر می‌رسد در حال لایی کشیدن باشید، آیا کمک می‌خواهید؟

 

هدآپ دیسپلی
 

 

فوتوروس ادعا می‌کند که تبدیل کردن کل شیشه جلویی ماشین به هدآپ دسپلی واقعیت افزوده که شیرینی‌های رقصان را برایتان به نمایش در می‌آورد، مزایای ایمنی نیز دارد. همچنین تصور کنید که اگر این سیستم از کار بیفتد به شما صفحه آبی مرگ معروف را نشان دهد. البته تفاوتش اینجاست که این بار شما در حال تعویض لاین خود هستید و نمایشگر آبی، عملا شما را به کام مرگ می‌فرستد.

سیستم تشخیص خطرات احتمالی نیز بسیار جذاب است ولی تصور کنید که اگر حتی ۹۹.۹۹۹۹ درصد مواقع هم کار کند، همان درصد کم ممکن است باعث شود سیستم نتواند خطری را تشخیص دهد و شما مستقیم به آن برخورد کنید و خودتان را به کشتن دهید یا آن شخص را.

 

هدآپ دیسپلی
 

 

در نهایت فوتوروس می‌گوید نمی‌تواند اسم «مطرح‌ترین خودروسازان جهان» را بگوید که کدامیک در حال همکاری با این کمپانی هستند تا این سیستم را در اختیار عموم بگذارند. با این حال اگر سری بعدی که ماشین گران‌قیمتی خریدید و دیدید که بیشتر از این که حواستان به جاده باشد، مشغول سر و کله زدن با آواتار چینی هدآپ دیسپلی ماشین خود هستید، کمپانی فوتوروس را مقصر بدانید.

 

 

منبع:

https://digiato.com/article/2019/12/15/تبدیل-شیشه-جلوی-ماشین-به-هدآپ-دیسپلی/


akhbar tecnolozh10

با توجه به سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت بنزین بسیاری از مردم خواهان گازسوز کردن خودرو خود هستند، از این رو قصد داریم هزینه گازسوز کردن ماشین به نرخ دولتی را مورد بررسی قرار دهیم.

از ساعت صفر ۲۴ آبان ۹۸ دولت طرح سهمیه بندی بنزین را اجرا کرد که به واسطه آن قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد هر لیتر بنزین نیز ۳۰۰۰ تومان اعلام شد. از این رو بسیاری از مردم قصد دارند خودرو خود را گازسوز کنند که به همین دلیل در این مقاله هزینه‌های گاز سوز کردن خودرو را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هزینه گازسوز کردن خودرو چقدر است؟

ثبت نام برای وام دوگانه سوز کردن خودرو

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی در این خصوص عنوان کرد با توجه به اینکه مالکان وسایل نقلیه از CNG استقبال زیادی رو انجام دادند، برای خودرو‌ها وام ۲.۵ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است و مالکان برای ثبت نام وام دوگانه سوز کردن خودرو می‌بایست به سامانه اطلاعات جامع خودرو‌های گازسوز کشور به آدرس اینترنتی www.irngv.ir مراجعه نمایند. گفتنی است در این طرح مالکان خودرو‌های حمل‌ونقلی، چون باری و مسافری دارای اولویت هستند.

جزئیات هزینه گازسوز کردن خودرو

هم‌اکنون دو نوع خودرو هیبریدی و بنزینی در بازار‌های جهانی به فروش می‌رسند، اما در بازار ایران فقط برخی از مالکان خودرو‌های درجه ۲ و درجه ۳ دوگانه سوز می‌کنند که هیچکدام از مالکان خودرو‌های درجه ۱ سوخت CNG را مورد استفاده قرار نمی‌دهند.

در واقع هزینه گازسوز کردن ماشین به نوع وسیله نقلیه و نوع مخزن سوخت آن بستگی خواهد داشت، اما به صورت کلی می‌توان برای این فرایند هزینه ۳ میلیون تومانی را در نظر داشت. البته تعمیرکاران به مردم هشدار می‌دهند که خودرو‌های دوگانه سوز خریداری نکنند، اما فعالان صنعت خودرو معتقد هستند اگر فرایند گازسوز شدن خودرو بر اساس استاندارد‌های ضروری صورت بگیرد، این خودرو از نظر ایمنی با مشکل مواجه نمی‌شود.

هزینه گازسوز کردن خودرو چقدر است؟

CNG بهتر است یا بنزین؟

به طور کلی باید بگوییم سوخت سی ان جی در مقایسه با دیگر سوخت‌های هیدروکربنی دارای پایین‌ترین نسبت کربن به هیدروژن یعنی ۱ ‏اتم کربن در مقابل ۴ اتم هیدروژن است.

بنابراین سوختن گاز CNG کربن کمتری را منتشر می‌کند و خودرو‌های گازسوز به خاطر کاهش زیاد این رسوبات کربن در قسمت‌های احتراق، ورودی سوپاپ‌ها، سرپیستون‌ها و شیار‌های رینگ‌ها، میزان گیرپاژ کردن قطعات به میزان چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین روغن موتور و فیلتر آن نیز به خاطر کاهش رسوبات کربن و آلاینده‌ها خروجی همواره تمیز باقی خواهد ماند و مدت تعویض آن‌ها طولانی‌تر می‌شود.

منبع: 

https://www.bartarinha.ir/fa/news/930565/هزینه‌ی-گازسوز-کردن-خودرو-چقدر-است


akhbar tecnolozh10

در جریان مراسم The Game Awards که صبح امروز برگزار شد، به شکلی غافلگیرکننده شاهد رونمایی از طراحی کنسول نسل بعدی مایکروسافت بودیم که تحت عنوان «ایکس باکس سری ایکس» شناخته می‌شود. تمام شواهد نشان می‌دهد که مایکروسافت هم می‌خواهد روندی مشابه سونی در ارائه قطره‌ای اطلاعات تا یک سال آینده در پیش بگیرد و با رونمایی از طراحی ایکس باکس بعدی اتفاقاً حالا دست بالا را دارد.

همزمان با انتشار این تیزر، وب‌سایت گیم‌اسپات هم پس از مصاحبه با فیل اسپنسر و جیسون رونالد از مایکروسافت، مقاله‌ای درباره جوانب مختلف ایکس باکس سری ایکس با نام رمز پروژه اسکارلت تدارک دیده که باهم آن را می‌خوانیم.

درحالی که برای ملاقات با فیل اسپنسر، مدیر برند ایکس باکس آماده می‌شوم تا نگاهی به طراحی پروژه اسکارلت بیندازم، ادعای مربوط به اینکه کنسول نسل بعدی قرار است پردازنده‌ای تا چهار برابر قدرتمندتر از ایکس باکس وان ایکس داشته باشد و رزولوشن ۸K و نرخ به‌روزرسانی ۱۴۰ هرتز ارائه کند در ذهنم شناور می‌شود.

هرآنچه باید درباره کنسول ایکس باکس سری ایکس بدانید

آیا چنین سیستمی با چنین مشخصاتی می‌تواند در بدنه کنسولی به ابعاد ایکس باکس وان ایکس جای بگیرد؟ یا مایکروسافت مجبور به سنت‌شکنی و طراحی دستگاهی بسیار بزرگ خواهد شد؟ و نام دستگاه چه خواهد بود؟ فیل اسپنسر، مدیر برند ایکس باکس به رییس تیم مدیریت برنامه ایکس باکس، جیسون رونالد، می‌پیوندد و این دو با یکدیگر از کنسول پرده برداشته و درباره برنامه‌هایشان برای رونمایی از آن در مراسم The Game Awards صحبت می‌کنند.

حالا هم من و هم شما می‌دانیم کنسول نسل بعد ایکس باکس که قبلاً با نام رمز پروژه اسکارلت شناخته می‌شد، رسماً ایکس باکس سری ایکس نام گرفته و قرار است غولی تمام‌عیار باشد. «می‌خواستیم کنسولی طراحی کنیم که فُرم در آن، پیرو عملکرد باشد». اسپنسر ادامه می‌دهد: «و عملکردی [که مد نظرمان بوده]-همانطور که قبلاً گفتم- دستیابی به بالاترین قدرت و ارائه درگیرکننده‌ترین بازی‌های ممکن بوده است.».

سری ایکس کنسولی با ظاهر بسیار متفاوت نسبت به چیزی است که به آن عادت داریم و به سلیقه من، ماشینی خوش‌قیافه است که توجه‌تان را جلب می‌کند. ظاهر همه‌چیز نیست، اما وقتی یک دستگاه با ظاهری جسورانه و پالایش‌شده از راه می‌رسد، مشخصاً نمی‌توان به راحتی نادیده‌اش گرفت.

طراحی

هرآنچه باید درباره کنسول ایکس باکس سری ایکس بدانید

ایکس باکس سری ایکس عرضی تقریباً هم‌اندازه با کنترلر ایکس باکس وان و ارتفاعی حدوداً سه‌برابر آن دارد. لوگوی ایکس‌باکس با نورپردازی خاصی روی بدنه قرار گرفته و نقش دکمه پاور را ایفا می‌کند، یک درگاه برای قرار دادن دیسک تعبیه شده و نکته خاص دیگری درباره بخش جلویی دستگاه وجود ندارد. در مجموع با طراحی ساده و شکیلی روبه‌رو هستیم که فرسنگ‌ها با طراحی قدیمی ایکس‌باکس فاصله دارد. کنسول‌های مدرن مایکروسافت مانند ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس ظاهری عمدتاً مشابه یکدیگر دارند، اما مشخصه‌های کلی سری ایکس در حوزه کنسول‌های بازی بی‌سابقه به حساب می‌آیند.

به عقیده اسپنسر، طراحی سری ایکس از دید مهندسی منطقی بوده است. در تلاشی برای «محو کردن» کنسول در میز تلویزیون شما، مایکروسافت دستگاه را به گونه‌ای طراحی کرده که تا حد امکان بی‌صدا باشد: یک فن عظیم در بخش بالایی آن قرار گرفته که حجم عظیمی از هوا را به بیرون می‌فرستند.

اسپنسر و رونالد با اعتماد به نفس کامل به من می‌گویند که دستگاه‌های سری ایکس صدایی بیشتر از ایکس باکس وان ایکس نخواهند داشت و وقتی روی مبل و دور از تلویزیون نشسته‌اید، چندان متوجه نویز آن نخواهید شد. «همواره نوعی تنش میان طراحی و آتیک و سیستم خنک‌کننده و عملکرد کنسول وجود دارد.» اسپنسر ادامه می‌دهد: «و ما قرار نیست به عملکرد ضعیف تن دهیم. من کاملاً تحت تاثیر طراحی‌ای که آن‌ها ارائه کردند قرار گرفتم».

نام‌گذاری

به طور یقین می‌توان گفت که بسیاری از افراد از شباهت نام‌گذاری میان ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس جدید گیج خواهند شد. به احتمال قریب به یقین، این مشکل به مرور زمان برطرف خواهد شد، اما این حقیقت که مایکروسافت دست به حرکتی غافلگیرکننده زده است بر جای خود باقی می‌ماند. کسی چه می‌داند، شاید نام اسکارلت برای مدتی دیگر در زبان‌ها بچرخد، حداقل در زبان گیمرها.

علاوه بر این، نام سری ایکس به این اشاره دارد که احتمالاً شاهد چندین ایکس باکس نسل جدید در آینده باشیم و انبوهی شایعه و گزارش نیز در این‌باره منتشر شده است. اسپنسر در این زمینه حاضر به صحبت نمی‌شود، فقط تایید می‌کند که چنین پتانسیلی وجود دارد و نام‌گذاری سری ایکس هم با درنظرگیری همین پتانسیل‌ها انجام شده است. اسپنسر توضیح می‌دهد: «مشخصا در نام سری ایکس نوعی آزادی عمل برای انجام دادن کار‌های مختلف وجود دارد.»


کنترلر

هرآنچه باید درباره کنسول ایکس باکس سری ایکس بدانید

با تمام این اوصاف، اینطور نبوده که همه‌چیز با تغییراتی دراماتیک همراه شود. کنترلر جدید ایکس باکس که همراه با کنسول سری ایکس عرضه می‌شود، شباهت بسیاری به ورژن قدیمی‌اش دارد. بزرگ‌ترین تفاوت، از نگاه دور، افزودن دکمه Share در بخش میانی است که نشان می‌دهد با چه سرعتی قادر به اشتراک‌گذاری لحظات برجسته گیمینگ خود با دوستان خواهید بود.

علاوه بر این به من گفته شده که بدنه کنترلر از بالا تا پشت شکلی قوس‌دارتر از قبل به خود گرفته و احتمالاً بیشتر از آنکه تصمیمی در راستای بهبود ارگونومی باشد، تصمیمی در راستای بهبود مشخصه ظاهری‌اش بوده است –، ولی فعلاً باید منتظر ماند و دید.

با تمرکز بیشتر بر جزییات، اسپنسر حرف‌های دیگری هم برای گفتن درباره قابلیت‌های جدید کنترلر دارد: «نکات خاصی را هنگام طراحی کنترلر الیت و همینطور بعد از شنیدن بازخورد طرفداران آموختیم. یکی از آن‌ها درباره D-Pad است. ما حالا یک D-Pad هیبریدی جدید داریم که به نظرمان ضروری است و تجربه‌ای شبیه به آن را با کنترلر وایرلس و جدید ایکس باکس خواهید داشت.»

«ما حالا دکمه Share هم داریم. ما بازخورد‌ها را شنیده‌ایم. ما نخستین کسی نیستیم که دکمه Share را تعبیه کرده، بنابراین نمی‌گوییم که ابداع‌کننده آن بوده‌ایم. اما بازخورد‌ها را شنیده‌ایم و به اشتراک‌گذاری حالا به چنان بخش مهمی از تجربه گیمینگ بسیاری از بازیکنان‌مان تبدیل شده که می‌خواستم یک دکمه سخت‌افزاری مخصوص برای Share داشته باشیم. ما هنوز تمام بازخورد‌های لمسی و قابلیت‌های ویبره‌ای که در کنسول قبلی داشته‌ایم را هم حفظ کرده‌ایم».

اسپنسر به این هم اشاره می‌کند که کنترلر فعلی ایکس باکس وان به راحتی در دست اکثر افراد می‌نشیند. بنابر تحقیقات مایکروسافت، طراحی جدید کنترلر سری ایکس با تغییرات اندکش باعث شده که به‌جای سازگاری با دست ۹۵ درصد از افراد، حالا به خوبی روی دست ۹۸ درصد از افراد بنشیند؛ و از منظر سازگاری میان نسل‌ها و پلتفرم‌ها، نه‌تن‌ها کنترلر‌های فعلی ایکس باکس وان با سری ایکس سازگاری دارند، بلکه امکان استفاده از کنترلر جدید روی ایکس باکس وان و پی‌سی هم مهیا شده.

گذشته از ارگونومی، مایکروسافت به دنبال کاهش هرچه بیشتر تاخیر فرمان‌های ورودی در کنترلر خود است که به جای بلوتوث، از نوعی موج رادیویی استفاده می‌کند (البته برخی کنترلر‌های ایکس باکس با هدف سازگاری با دیوایس‌هایی غیر از ایکس باکس به بلوتوث مجهز شده‌اند).

رونالد درباره یکی از ابزار‌های توسعه‌دهندگان به نام «تاخیر ورودی داینامیک» توضیح می‌دهد که به آن‌ها اجازه خواهد داد ورودی‌ها را به صورت مستقیم با مسیر رندرینگ بازی همگام‌سازی کنند؛ و به نظر اسپنسر، کاهش تاخیر میان فشردن دکمه‌ها و اتفاق افتادن اکشن روی نمایشگر، یک گام به سمت درگیری هرچه بیشتر با بازی خواهد بود.

او اضافه می‌کند که «بنابراین وقتی ما درباره چیز‌هایی مانند نرخ به‌روزرسانی و کاهش تاخیر ورودی صحبت می‎کنیم، موضوع کاملاً درباره تجربه درگیر‌کننده‌ایست که طراحان بازی می‌توانند خلق کنند».


ساده‌سازی گیم‌پلی

هرآنچه باید درباره کنسول ایکس باکس سری ایکس بدانید

رونمایی از کنسول، کنترلر و نام‌گذاری، اصلی‌ترین هدف ملاقات ما بود، اما اسپنسر و رونالد وارد مسائل گسترده‌تر درباره سری ایکس نیز شدند. آن‌ها می‌خواهند این دستگاه قدرتمندترین کنسول حاضر در بازار باشد، اما در عین حال می‌خواهند مطمئن شوند که نیاز‌ها و خواسته‌های توسعه‌دهندگان و مشتریان را نیز برآورده می‌کند. براساس آنچه تا به اینجای کار می‌دانیم، بالاترین سطح از پرفورمنس بخشی از معادله است، اما تسهیل پروسه ورود به بازی‌ها و لذت بردن از آن‌ها نیز همینطور.

بر هیچکس پوشیده نیست که هم مایکروسافت و هم سونی می‌خواهند با کنسول‌های نسل بعد خود و به لطف حافظه و مموری سریع‌تر و استریم مبتنی بر کلاد که برخی از دردسر‌های دانلود، بارگذاری و به‌روزرسانی‌ها بازی‌ها را از بین می‌برند، تجربه‌ای روان‌تر خلق کنند. سری X به NVMe SSD و حافظه رم فوق سریع GDDR۶ مجهز خواهد شد. این قطعات نه‌تن‌ها موانع رایج را کنار می‌زنند، بلکه به شما اجازه می‌دهند بازی را به شکل آنی از آن‌جایی که رها کرده‌اید ادامه دهید. ایکس باکس وان از همین حالا چنین قابلیتی دارد، اما سری ایکس گامی بلندتر برخواهد داشت.

همانطور که رونالد توضیح می‌دهد «امروز ما توانایی ادامه آنی بازی‌هایی که در آخرین استفاده از کنسول تجربه کرده‌ایم را داریم. چرا همین کار را برای چندین بازی انجام ندهیم؟ بسیاری از بازیکنان می‌خواهند چندین بازی را به صورت همزمان پیش ببرند و فوراً قادر به بازگشت به نقطه قبلی باشند، این‌ها کار‌هایی هستند که می‌توانیم با این پلتفرم انجام دهیم و تجربه گیمینگ را بهتر کنیم. موضوع واقعاً درباره حصور اطمینان از این است که مدت کمتری صبر کنید و مدت بیشتری بازی. چون این در نهایت تمام کاریست که می‌خواهیم با کنسول و سرویس‌هایی که در اختیار داریم انجام دهیم».

 

منبع:

https://www.bartarinha.ir/fa/news/938982/ایکس‌باکس-اسکارلت-زیبای-آمریکایی


akhbar tecnolozh10

شرکت سامسونگ در نظر دارد فوریه سال 2020 نسل جدیدی گوشی های هوشمند گلکسی اس را معرفی کند. گوشی های هوشمندی که قرار است به عنوان پرچمداران جدید سامسونگ راهی بازار شوند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، تاکنون تصاویر رندر شده مختلفی از سری گلکسی اس 11 منتشر شد و حال Ice Universe یکی از افشاکنندگان صنعت بیان داشت که رندر منتشر شده گلکسی اس 11 پلاس چندان طراحی درستی ندارد.

بنابراین نباید انتظار داشت که طرح نهایی گلکسی اس 11 پلاس شباهت کاملی به تصاویر فاش شده داشته باشد. در تصاویر منتشر شده گلکسی اس 11 پلاس چینش دوربین نامنظم است و Ice Universe می گوید سامسونگ چنین آرایشی به کار نمی گیرد و یقینا جای هر ماژول دوربین مشخص است.

در تصاویر اگر دقت کنید ماژول ها چینش نامشخصی داشته و ترتیب درستی برای آنها در نظر گرفته نشده و بعید است که سامسونگ چنین طرحی به کار گیرد. گلکسی اس 11 در سه مدل استاندارد، E و پلاس عرضه می شود. بالاترین نسخه پلاس است و از نمایشگر 6.9 اینچی، حافظه رم 12 گیگابایتی، حافظه داخلی 512 گیگابایتی، باتری 4500 میلی آمپری و برخی مشخصات دیگر برخوردار است.

منبع:

https://tech-news.ir/%d8%b1%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%d9%84%da%a9%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b3-11-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af-%da%86%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d8%af.html


akhbar tecnolozh10

بالاخره هزینه راه‌ اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

شروع به شغل  وبلاگ

بسیاری از مردم، هنگامی که تصمیم به کسب درآمد از اینترنت مشابه ساخت فروشگاه اینترنتی می‌گیرند، دنبال این هستند که ببینند، 

قیمت طراحی سایت فروشگاهی چه چیزی به‌صرفه‌تر است و چقدر باید هزینه کنند. اول بگذارید خیالتان را راحت کنم، که خرج طراحی سایت فروشگاهی، بسیار کمتر از راه‌اندازی فروشگاه در یکی از خیابان‌های تهران است! 

 

اما همانطور که می‌دانید، روش‌های متفاوتی برای راه‌ اندازی فروشگاه اینترنتی، همانند طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی، اضافه کردن افزونه‌های فروشگاهی به بعضی از سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس و به کارگیری فروشگاه ساز هستی دارد. هزینۀ استفاده از هر کدام، متفاوت است. ( از 400 هزار تومان الی 100 میلیون تومان! ) پس بیایید خرج هر شیوه را جداگانه رسیدگی کرده و یک جمع‌بندی کلی داشته باشیم.

 

هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی 

منظورم از طراحی سایت اختصاصی و ساخت فروشگاه، مراجعه به شرکت‌های طراحی سایت و سفارش طراحی یک سایت فروشگاهی است. این شرکت‌ها اگر کارشان صحیح باشد، کدهای سایت شما را، از صفر می‌نویسند (بدون کپی کردن!) و برای‌ شما، یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و یک قالب مخصوص خودتان می‌سازند.

 

هزینه ساخت سایت فروشگاهی

 

هزینه طراحی سایت فروشگاهی به‌صورت اختصاصی، بیشتر از سایر روش‌هاست. علاوه بر این، تعرفۀ مشخصی ندارد. مثلاً ممکن است شرکتی برای ساخت فروشگاه اینترنتی، 50 میلیون تومان پول بگیرد و کمپانی دیگری همان سایت را با 10 میلیون تحویل‌تان بدهد. بر اساس پسینیان اطلاعاتی که خودم از رفقا پرکار در این زمینه به دست آوردم، حداقل خرج راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با امکانات عمومی (نه خیلی پیشرفته) مبلغی نزدیک 10 میلیون تومان است. این مبلغ برای فروشگاه‌های مترقی تا مبلغ 100 میلیون تومان هم می‌رسد. البته همانطور که گفتم تعرفه و بها مشخصی در این بازار هستی ندارد و ممکن است مبالغی بیش از این نیز در برخی شرکت‌ها تقاضا شود!

 

درباره حمایت این وب‌سایت‌ها هم، معمولاً یک سنه نخست مجانی است، ولی از سال دوم به بعد، باید سالانه مبلغی نزدیک 500 یا 600 هزار تومان پرداخت کنید.

 

هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی با کمک CMS آماده

با سیستم‌های مدیریت درونمایه یا همان CMS آشنایی دارید؟ اگر نه، مقالۀ «هرآنچه که باید دربارۀ سیستم‌های مدیریت درونمایه بدانید» را بخوانید؛ در این مقاله، انواع سیستم‌های مدیریت محتوای سایتی و فروشگاهی را بررسی کرده‌ایم.

 

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای ساخت فروشگاه بهره‌گیری کنید، باید یک پلاگین (افزونه) فروشگاه ساز به اسم ووکامرس روی سیستم مدیریت درونمایه نصب کنید الی یک فروشگاه به سایت‌تان اضافه شود. خود من این روش را اصلاً توصیه نمی‌کنم، مگر اینکه بخواهید فروشگاه خیلی کوچکی با تعداد محصولات محدود بسازید. می‌دانید چرا؟

 

چون افزودن افزونه‌های گوناگون به سایت، سپس قرار دادن محصولات متعدد در آن، سرعت سایت را کم می‌کند و این یک تهدید جدی برای سایت‌تان است؛ چرا که کاربران به هیچگونه سایت‌های کند و اعصاب خردکن را دوست ندارند.

 

قیمت ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس به فاکتورهای مختلفی پیوستگی دارد. خویش سیستم مدیریت محتوای وردپرس رایگان است، اما قیمت افزونه‌ها و موارد جانبی که باید برای آن جاسازی کنید الی یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید عبارتند از:

 

 

برای اطلاع از هزینه همۀ دامنه‌ها، جدول پایین را برای شما پیمان داده‌ایم.


akhbar tecnolozh10

اگر فال اوت 76 بازی می کنید، بهتر است برای مدتی از سرورهای پابلیک این بازی استفاده نکنید. طبق گزارشاتی که کاربران در صفحه این بازی در سایت Reddit ارسال کرده اند، هکرها به سرورهای عمومی این بازی حمله کرده و اینونتوری بسیاری از کاربران را پاک کرده اند.

کاراکتر سرپرست یا Overseer بازی پیغامی برای کاربران با این مضمون ارسال می کند که «سلاح ها، آرمور و هر آیتم دیگری که در اینونتوری ذخیره کرده اید، در امان نیستند.»

این حمله را ناشر فال اوت 76 یعنی بتسدا (Bethesda) هم تایید کرده و ظاهراً این شرکت هم نمی تواند کاری برای بازگرداندن آیتم های پاک شده انجام دهد و کاربران برای همیشه آیتم های خود را از دست داده اند.

 

سرورهای پابلیک فال اوت 76 هک شد
 

 

زمان مشخصی برای حملات هکی وجود ندارد و هکرها هر وقت که بخواهند حمله می کنند؛ ولی مساله ای که تاثیر این حمله را بیشتر کرده این است که در شرف سال نو میلادی و تعطیلات کاربران انجام شده و به طور حتم بسیاری از گیمرها را ناراحت خواهد کرد.

بتسدا می گوید آنها سخت در تلاشند تا راه حلی برای این مشکل پیدا کرده و برای گیمرهایی که آیتم های خود را از دست داده اند، کاری کند. از آنجا که این حمله فقط PC گیمرها را تحت تاثیر قرار داده، ناشر بازی می خواهد نسخه PC بازی را تا زمان انتشار به روز رسانی به حالت آفلاین وارد کند.

البته هنوز معلوم نیست برنامه نویسان بتسدا می توانند تا پیش از شروع تعطیلات سال نو میلادی پچ را به کاربران برسانند یا نه.

 

منبع:

https://digiato.com/article/2019/12/25/%d8%b3%d8%b1%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%be%d8%a7%d8%a8%d9%84%db%8c%da%a9-%d9%81%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d9%88%d8%aa-76-%d9%87%da%a9-%d8%b4%d8%af/


akhbar tecnolozh10

معمولا ساندبارها نمی‌توانند صدای زیادی تولید کنند و حجم صدای آن‌ها در حد و اندازه‌ی سینما خانواده و سایر سیستم‌های صوتی حرفه‌ای نیست؛ اما TCL قصد دارد با استفاده از یک راه‌حل آتیک این مشکل را حل کند. به نظر می‌رسد تی‌سی‌‌‌ال روش جالبی برای رسیدن به این هدف انتخاب کرده است و می‌تواند رضایت کاربر را به دست آورد.

TCL این هفته در نمایشگاه IFA از جدیدترین ساندبار خود موسوم به رِی دَنز (Ray Danz) رونمایی کرد. در دو طرف قسمت داخل این ساندبار قطعه‌های باله‌مانندی وجود دارد که TCL آن‌ها را منعکس‌کننده‌ی آتیک می‌نامد. ری دنز چهار درایور صدا نیز در خود جای داده است که دو عدد از آن‌ها صدا را مستقیم به سمت جلو و دو عدد از آن‌ها که در جهت باله‌ها قرار دارند، صدا را به قسمت بیرون و سمت بالا هدایت می‌کنند. ساختار این ساندبار مانند زمانی است که دو دست خود را به‌حالت دایره‌ای شکل دور دهانتان می‌گیرید و فردی را فاصله‌ی دور با صدای بلند صدا می‌زنید.

ساندبار ری دنر تی سی ال-TCL Ray-Danz soundbar

طرح مفهومی تی‌سی‌ال بسیار جالب به نظر می‌رسد و باعث فراهم‌شدن زمینه‌ی پژوهش درمورد استفاده از چنین ساختاری جهت تقویت عملکرد ساندبارها شده است. با اینکه بسیاری از شرکت‌ها برای تقویت عملکرد ساندبار خود از فناوری پردازش سیگنال دیجیتال استفاده می‌کنند، اما طراحان تی‌سی‌ال می‌گویند که ساندبار جدید این شرکت با تکیه بر طراحی باله‌های آتیک ساخته شده است. به‌کمک باله‌های آتیک ری دنز بدون نیاز از اسپیکرهای ماهواره‌ای (اسپیکرهای کوچکی که معمولا در کنار ساب‌ووفر استفاده می‌شوند)، صدایی شبیه سیستم‌های صوتی ۱-۳ کاناله داشته باشد؛ البته این ساندبار با ساب‌ووفر بی‌سیم ۶٫۵ اینچی عرضه می‌شود. اگر حتی تنها برای چند دقیقه هم به صدای ساندبار مبتکرانه‌ی تی‌سی‌‌ال گوش دهید، متوجه می‌شوید که نوآوری این شرکت در طراحی محصول جدیدش واقعا جواب داده است.

چه درست در مقابل ری دنز بایستید و چه چند متر با آن فاصله داشته باشید، صدای قوی و تیزی با جزئیات زیاد می‌شونید

می‌توان گفت رِی دَنز حجم گسترده‌ای از صدا را تولید می‌کند که برای اندازه‌ی آن درظاهر غیرممکن به نظر می‌رسد. اگر این ساندبار را از نزدیک امتحان کنید، چه درست در مقابل آن بایستید و چه چند متر با آن فاصله داشته باشید، صدای قوی و تیزی با جزئیات زیاد می‌شنوید که معمولا برای ایجاد آن باید از چند اسپیکر استفاده کرد. قطعا نمی‌توان عملکرد ری ‌دنز دوست‌داشتنی را با ساندبار شگفت‌انگیزی مثل نمونه‌ی ۲۵۰۰ دلاری آمبیوی سنهایزر (Ambeo soundbar) مقایسه کرد، اما حتی زمانی‌که برای بار اول صدای آن را می‌شنوید، برای خریدش ترغیب می‌شوید؛ البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اسپیکرهای بالای ساندبار که صدا را به سمت بالا هدایت می‌کنند و باعث محبوبیت سیستم‌های دالبی اتموس شده‌اند، در این ساندبار دیده نمی‌شوند؛ تی‌سی‌ال مدعی است که افکتی را که این اسپیکرها ایجاد می‌کنند، به‌صورت مجازی در ساندبار جدید خود شبیه‌سازی کرده است.

ساندبار ری دنر تی سی ال-TCL Ray-Danz soundbar

ری دنز ساندبار ارزان‌قیمتی نیست و در چند ماه آینده با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه خواهد شد. این ساندبار علاوه بر ساب‌ووفر بی‌سیم به وای‌فای نیز مجهز است. ظاهرا تی‌سی‌ال قصد دارد محصول جدید خود را به یک‌ اسپیکر وای‌‌فای مناسب تبدیل کند و در این زمینه از رقیب خود یعنی Sonos، شرکت تولیدکننده‌ی اسپیکرهای بی‌سیم، پیشی بگیرد؛ البته این شرکت هنوز درمورد این موضوع هنوز حرفی نزده است. به هر حال امید‌واریم به‌رورزسانی‌های نرم‌افزاری دستگاه یادشده در آینده، آن را بهتر و جذاب‌تر کند.

در‌حال‌حاضر تنها چهار نمونه‌ی اولیه از رِی دَنز برای نمایش در نمایشگاه به‌صورت دست‌ساز ساخته شده است؛ اما طبق گفته‌ی سخنگوی تی‌سی‌ال به‌زودی تولید انبوه این محصول آغاز خواهد شد.

 

 

منبع:

https://www.zoomit.ir/2019/9/6/339989/tcl-sound-bar-virtual-dolby-atmos/


akhbar tecnolozh10

اپل برنامه‌ی شکار باگ جدید خود را برای همه‌ی محققان حوزه‌ی امنیت گسترش خواهد داد. کوپرتینویی‌ها جوایزی به ارزش یک میلیون دلار یا بیشتر برای کشف معایب و نقص‌های مهم در سیستم‌های عامل‌ اپل درنظر گرفته‌اند.

این برنامه از سال ۲۰۱۶ نیز وجود داشت و شرکت در آن تنها با دعوتنامه امکان‌پذیر بود، اما اکنون شامل سیستم‌های عامل‌ فراتر از iOS است. علاوه‌بر گسترده‌تر شدن برنامه‌ی امنیتی اپل، اکنون عموم افراد می‌توانند در آن شرکت کنند. اولین‌بار اپل در کنفرانس Black Hat در لاس‌وگاس اعلام کرد که می‌خواهد چنین برنامه‌ای را به‌صورت عمومی برگزار کند و متخصصان می‌توانند در سیستم‌های عامل‌ آی‌کلاد، آیپد او اس، مک او اس، تی‌وی او‌اس و واچ او اس به‌دنبال حفره‌های امنیتی بگردند و بابت آن جایزه بگیرند. محققانی که در این برنامه شرکت می‌کنند، باید با ثبت مشکل و ارائه‌ی توضیحات کافی در مورد آن امکان رفع مشکل را به اپل بدهند.

باگ اپل / apple bug

بیشترین پاداش به محققانی تعلق می‌گیرد که بتوانند باگ‌ها را در چندین پلتفرم مختلف اپل پیدا کنند؛ به‌ویژه اگر این باگ‌ها آخرین دستگاه‌ها و نرم‌افزار‌های اپل را تحت‌تأثیر قرار دهد. در صورت یافتن هر باگ در نسخه‌ی بتا علاوه بر پاداش اصلی، یابنده‌ی باگ ۵۰ درصد هم بونوس (یعنی جایزه به‌صورت اضافه) دریافت خواهد کرد. در بین پاداش‌های شکار باگ اپل، برای عبور از سد قفل صفحه و برای دسترسی غیرمجاز به آی‌کلاد بین ۲۵ تا ۱۰۰ هزار دلار و برای استخراج داده‌های حساس از یک دستگاه قفل شده بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار درنظر گرفته شده است.

بااین‌حال، سودآورترین باگ برای محققان «حملات بدون کلیک» است که به مهاجم اجازه می‌دهد بدون انجام هیچ کاری از سوی کاربر، کنترل دستگاه وی را در اختیار بگیرد. البته دراین‌زمینه سخت‌گیری بیشتری وجود دارد و باید اطلاعات کامل و جامعی به اپل داده شود تا اپل بتواند صحت وجود حفره امنیتی را تأیید کند. هرچند راه‌اندازی برنامه‌ی شکار باگ اپل از سال ۲۰۱۶ درحال اجرا است، اما اکنون برای اولین بار است که این برنامه به‌صورت عمومی برگزار خواهد شد. برنامه‌ی اپل یکی از پرسودترین برنامه‌های شکار باگ در بین غول‌های تکنولوژی است.

یکی از دلایل باز شدن این برنامه به روی عموم محققان حوزه‌ی امنیت احتمالا وجود باگ‌های فراوان در iOS 13 است که نقص‌های امنیتی را هم به‌دنبال داشته است. به‌گزارش بلومبرگ در ماه نوامبر، اپل برای آماده‌سازی انتشار نسخه‌ی iOS 14 در سال ۲۰۲۰ نحوه‌ی آزمایش خود را تغییر خواهد داد و دراین‌زمینه برای مطابقت بیشتر با گوگل و مایکروسافت و سایر شرکت‌ها تغییرات را در نرم‌افزار خود به‌صورت جداگانه و آزمایشی اجرا می‌کند. به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی شکار باگ اپل، این شرکت بیان کرده است همان مقدار که به متخصصان پاداش خواهد داد، به مؤسسات خیریه هم کمک خواهد کرد و همچنین نام افرادی که باگ‌ها را پیدا می‌کنند، به‌صورت عمومی اعلام خواهد شد.

 

 

منبع:

https://www.zoomit.ir/2019/12/23/343576/apple-bug-bounty-rewards/


akhbar tecnolozh10

مدتی قبل با گزارش iFixit مشخص شد سرفیس لپ‌تاپ ۳ تغییر مسیر امیدوارکننده‌ای ارائه داده و تعمیرپذیری بهتری به‌ارمغان آورده است که در مطالب قبل به آن اشاره کرده‌ایم. بااین‌حال، اکنون تبلت بسیار نازک سرفیس پرو ایکس (Surface Pro X) نیز تعمیرپذیری چشمگیری دارد.

iFixit برای بررسی تعمیرپذیری سرفیس پرو ایکس تجزیه‌ی این تبلت مایکروسافت را شروع کرده است. این تبلت ۷ میلی‌متری به‌طرز شگفت‌انگیزی تعمیر‌شدنی و جداکردنی است. درنهایت، این محصول امتیاز ۶ از ۱۰ را دراین‌زمینه دریافت کرده و این در‌مقایسه‌با امتیاز ۳ از ۱۰ آیپد پرو جدید موفقیتی کم‌نظیر به‌حساب می‌آید.

برای بازکردن این تبلت ابتدا با SSD آن رو‌به‌رو خواهیم بود و کاربران SSD این تبلت را به‌راحتی می‌توانند تعویض کنند و ارتقا دهند. سپس با ابزاری ساده و محکم می‌توان نمایشگر را جدا کرد که با کمی چسب محکم شده است.

سرفیس پرو ایکس

نکته‌ی مهم این است که پس از بازکردن این تبلت با محافظ و پوشش زیادی روبه‌رو خواهیم شد؛ اما پس از حذف این محافظ‌ها، با بازکردن پیچ‌های استاندارد Torx، دسترسی به قطعات به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود. در این تبلت، باتری همچنان با چسبی قوی به قاب متصل شده است.

سرفیس پرو ایکس

 

 

 

رویکرد جدید مایکروسافت نشان می‌دهد در گذشته از قابلیت تعمیرپذیری دستگاه‌ها خبری نبوده و اکنون تقویت و پیشرفت این بخش را شاهد هستیم. این رویکرد جدید بدان‌معنی است که اگر دستگاه معیوب باشد، به‌راحتی می‌توان آن را عیب‌یابی و تعمیر کرد و امکان ارتقا یا تعویض قطعات مختلف نیز وجود خواهد داشت.

 

 

 

منیع:

https://www.zoomit.ir/2019/11/10/342282/the-surface-pro-x-is-surprisingly-repairable/


akhbar tecnolozh10

ابتدای سال جاری میلادی ۲۸ درصد مصرف‌کنندگان سیستم‌های هوشمند در ایالات متحده از اسپیکر هوشمند استفاده می‌کردند؛ اکنون این آمار به ۳۲ درصد افزایش یافته است.

 
 

آمار استفاده‌کنندگان از اسپیکرهای هوشمند هر روز افزایش پیدا می‌کند. براساس آخرین تحقیقات انجام‌شده توسط Adobe Analytics، از ژانویه‌ی ۲۰۱۸ تا آگوست ۲۰۱۸ (‌دی‌ماه ۱۳۹۶ تا مردادماه ۱۳۹۷) مصر‌ف‌کنندگان اسپیکرهای هوشمند از ۲۸ درصد به ۳۲ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۴ درصدی در تعداد مصرف‌کنندگان اسپیکرهای هوشمند در حالی گزارش می‌شود که در ماه‌های تعطیلات که حدود ۷۹ درصد فروش اسپیکرهای هوشمند در آن ماه‌ها رخ می‌دهد، قرار نداریم.

اسپیکر هوشمند

به‌علاوه، پیش‌بینی می‌شود که بعد از تعطیلات ۲۰۱۸، تقریبا ۴۸ درصد مصرف‌کنندگان امریکایی، اسپیکر هوشمند داشته باشند. انتظار می‌رود که تا بعد از تعطیلات، ۴۵ درصد مصرف‌کنندگانی که در حال حاضر اسپیکر هوشمند دارند، اسپیکر جدیدی برای خود خریداری کنند. این آمار در حالی منتشر‌می‌شود که براساس پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود ۲۳ درصد از کاربرانی که در حال حاضر اسپیکر هوشمند دارند، اسپیکر جدید برای افرادی که اسپیکر ندارند، خریداری خواهند کرد. همچنین، ۲۳ درصد از افرادی که هنوز اسپیکر هوشمند خریداری نکرده‌اند، نیز برای خود اسپیکر خواهند خرید. جالب است بدانید که ۹ درصد از افرادی که اسپیکر ندارند نیز، قصد دارند برای دیگران اسپیکر خریداری کنند.

این آمار و ارقام از سوی ادوبی و براساس نظرسنجی از ۱۰۰۰ مصرف‌کننده‌ی امریکایی به‌دست آمده است. نظرسنجی علاوه بر آمار خرید اسپیکر هوشمند، به جنبه‌های دیگری از موضوع هم توجه نشان می‌دهد. مثلا طبق آمار به‌دست آمده، شایع‌ترین درخواست کاربران از اسپیکرهای هوشمند، درخواست پخش موسیقی است. ۷۰ درصد کاربران بیشتر از اسپیکر هوشمند درخواست پخش موسیقی دارند و ۶۴ درصد از کاربران درباره‌ی وضعیت آب‌و هوا از اسپیکر هوشمند استفاده می‌کنند. سایر فعالیت‌های محبوب شامل مواردی همچون سوالات سرگرم کننده (۵۳٪)، جستجوی آنلاین (۴۷٪)، بررسی اخبار (۴۶٪)، برقراری تماس (۳۶٪)، تحقیقات عمومی و پایه یا تایید اطلاعات (۳۵٪)، درخواست راهنمایی (۳۴٪) است. 

اسپیکر هوشمند

با وجودی که از اسپیکرهای هوشمند به‌راحتی می‌توان از طریق فرمان صوتی برای کنترل دستگاه‌های هوشمند در خانه‌های هوشمند استفاده کرد؛ ولی تنها ۳۱ درصد کاربران از اسپیکر هوشمند به این منظور استفاده می‌کنند.

البته اطلاعات آماری این گزارش تا حدی با اطلاعات مربوط به گزارش‌های قبلی مغایرت دارد. پیشتر گفته‌شده بود که تنها دو درصد از دارندگان الکسا از فرمان‌های صوتی الکسا برای کنترل سایر دستگاه‌های هوشمند استفاده می‌کنند. البته مرکز تحقیقات ادوبی، تمام اسپیکرهای هوشمند بازار در ایالات متحده را مورد توجه قرار داده است و فقط به یک مدل اسپیکر هوشمد مثلا الکسا توجه نشان نداده است. براساس گزارش منتشر‌شده از سوی ادوبی، ۳۰ درصد کاربران اسپیکرهای هوشمند، از دستگاه خود برای خرید کردن یا سفارش‌دادن استفاده می‌کنند.

البته از نظر ادوبی، استفاده از اسپیکرهای هوشمند برای فعالیت‌هایی همچون سفارش غذا، ارسال پیام، بازی کردن، فرمان صوتی به دستگاه‌های هوشمند خانگی، تحقیق در مورد سفر و مدیریت امور مالی، جزو فعالیت‌های جدید و در حال گسترش اسپیکرهای هوشمند است. اما ادوبی، در مورد استفاده از اسپیکرهای هوشمند برای خرید، به نتایج جدیدی دست یافته است. براساس گزارش ادوبی، اکثر کاربران، به‌صورت مستقیم از اسپیکر هوشمند برای خرید استفاده نمی‌کنند، ولی در مراحل اولیه‌ی خرید از اسپیکرهای هوشمند خود کمک می‌گیرند. تقریبا ۴۷ درصد کاربران، از اسپیکر هوشمند برای جستجوی محصول خود قبل از خرید از اسپیکر استفاده می‌کنند. ۴۳٪ کاربران برای تهیه‌ی لیست خرید و ۳۲ درصد برای مقایسه‌ی قیمت‌ها از اسپیکر هوشمند استفاده می‌کنند.

منبع:

https://www.zoomit.ir/20/9/10/286687/smart-speaker-up-from-28/


akhbar tecnolozh10

اینتل اولین روز رسمی از نمایشگاه CES را با یک ادعای مهم شروع کرد: نسل بعدی پردازنده‌های Core i7 از سری H، از مرز ۵ گیگاهرتز عبور می‌کنند؛ پردازنده‌هایی که قرار است در آینده در نوت‌بوک‌ها از آن‌ها استفاده شود. این اولین باری خواهد بود که پردازنده‌های اینتل روی فرکانسی بالاتر از ۵ گیگاهرتز فعال خواهند بود.

همین مسئله به معنای آن است که پردازنده‌های بعدی اینتل سریع‌تر از نسل فعلی سری H و Core i9 یعنی 9980HK (که پرچمدار فعلی است) خواهند بود؛ پردازنده‌هایی که فرکانس پردازشی آن‌ها نهایتاً به ۵ گیگاهرتز می‌رسد.

اگرچه انتظار چنین پیشرفتی از سوی اینتل وجود داشت، اما نکته اینجاست که اینتل حالا می‌خواهد در پردازنده‌های i7 خود از مرز ۵ گیگاهرتز عبور کند و باید دید چه در انتظار i9های آینده خواهد بود. در پوستری که اینتل منتشر کرده، در مورد پردازنده‌های i9 گفته شده که «حتی فرکانسی فراتر» از i7 خواهند داشت.

این شرکت از سوی دیگر خبر می‌دهد که نسل دهم پردازنده‌های سری H، قرار است به شکل بهینه‌تر و بهتری از ۸ هسته خود استفاده کنند که همین مسئله نیز به تنهایی باعث عملکرد و کارایی بهتر آن‌ها خواهد شد. اینتل در حال حاضر سهم بسیار قابل توجهی از بازار لپ‌تاپ‌ها را به خود اختصاص داده است، مخصوصاً لپ‌تاپ‌هایی که با تمرکز روی گیمینگ توسعه پیدا می‌کنند و مشخصاً سری H نسل دهم به سطله اینتل بر این بازار کمک بزرگی خواهد کرد؛ هرچند باید دید امسال AMD پاسخی برای اینتل دارد یا خیر.

تا اینجا اینتل اطلاعات بیشتری را درباره پردازنده‌های جدیدش ارائه نکرده است، اما می‌توان انتظار داشت که بامداد فردا (سه شنبه ساعت ۳:۳۰ صبح) در رویداد اصلی‌اش، اطلاعات دقیق‌ و جامع‌تری را درباره این پردازنده‌ها منتشر کند.

 

منبع:

https://digiato.com/article/2020/01/06/%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d9%84-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%b1%db%8c-h-%d9%86%d8%b3%d9%84-%d8%af%d9%87%d9%85-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%b1%d8%b2/


akhbar tecnolozh10

کمپانی دل به منظور گسترش تنوع لپ تاپ های بیزینسی خانواده Latitude، سری 9000 را معرفی کرد که اولین محصول آن لپ تاپ دل Latitude 9510 است. دل می گوید این محصول «هوشمندترین کامپیوتر شخصی 15 اینچی دنیا با هوش مصنوعی داخلی» است.

به گفته دل، باتری 88 وات ساعتی لپ تاپ Latitude 9510 با یکبار شارژ تا 30 ساعت دوام آورده و به کمک هوش مصنوعی شارژدهی بیشتر هم می شود. در این محصول برنامه ای به نام Dell Optimizer نصب شده که با شناسایی عادت های کاربر و برنامه های بیشتر استفاده شده، اولویت را به آنها داده و توان سیستم را متمرکز آنها می کند.

 

 

 

نرم افزار Optimizer با تغییرات سیستمی، طول عمر باتری را نیز افزایش می دهد. به عنوان مثال در صورتی که باتری رو به اتمام باشد، هوش مصنوعی چراغ پس زمینه کیبورد را خاموش کرده و روشنایی صفحه را کم می کند. همچنین با گذر زمان و تشخیص زمان هایی که کاربر عجله دارد، عملیات شارژ کردن را تسریع می بخشد.

قابلیت بعدی هوش مصنوعی لپ تاپ دل Latitude 9510، تشخیص حضور کاربر به کمک سنسورهای مجاورت بوده و با فعال کردن Windows Hello سبب ورود بدون تاخیر به سیستم می شود. اگر کاربر مدت زمان طولانی لپ تاپ را ترک کند، هوش مصنوعی کاربر را Sign Out کرده و سیستم را به حالت Sleep وارد می کند.

 

 

 

وظیفه نهایی نرم افزار Optimizer، تنظیم صداها بسته به نوع فعالیت کاربر است. به عنوان مثال در صورتی که کاربر در حال استفاده از ویدیو کنفرانس باشد، نرم افزار به صدای افراد اولویت می دهد و حین تماشای فیلم و بازی کردن نیز پروفایل های مخصوص به هر کدام به طور اتوماتیک فعال می شوند.

دل Latitude 9510 در حدود 1.4 کیلوگرم وزن داشته و شاسی آن از جنس آلومینیوم است. این محصول در بالاترین مشخصات سخت افزاری به پردازنده های شش هسته ای نسل دهم اینتل Core مجهز می شود. در آینده امکان سفارش این محصول با پردازنده نسل دهم VPro نیز وجود دارد.

 

 

 

دیگر ویژگی قابل توجه لپ تاپ دل Latitude 9510، پشتیبانی از اینترنت 5G است. این محصول به لطف بهره مندی از آنتن هایی که اطراف خروجی های اسپیکر تعبیه شده اند، از شبکه های زیر 6 گیگاهرتز پشتیبانی می کند.

لپ تاپ دل Latitude 9510 در مدل 15 اینچی و 2 در 1 از تاریخ 26 مارس (7 فروردین 99) با شروع قیمت 1799 دلار به بازار عرضه خواهد شد.

 

منبع:

https://digiato.com/article/2020/01/03/%d8%af%d9%84-latitude-9510-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b4%d8%af/


akhbar tecnolozh10

UI چیست؟

(UI  (user interface به معنای رابط کاربری بوده و به نمای ظاهری سایت یا اپلیکیشن گفته می‌شود. اجزای UI شامل تصاویر، متن، رنگ‌ها، مکان منوها و. است. استفاده حرفه‌ای از این ابزارها باعث جذاب شدن ظاهر سایت می‌شود.

 

تفاوت UI با UX

UX به معنای تجربه کاربری است. تجربه یا حسی که کاربر در هنگام استفاده از اپلیکیش یا سایت به دست می‌آورد. مثلاً یاهو و گوگل هر دو از موتورهای جستجوی اینترنتی بزرگ هستند. یاهو برای سهولت استفاده کاربرانش همه ابزارهای موجود را در دید قرار داده است، در صورتی که گوگل برخورد متفاوتی دارد. گوگل به گونه‌ای عمل می‌کند که قسمت‌های مهم در دسترس باشد اما صفحه شلوغ نشود. کاربران هریک از این دو، تجربه‌های متفاوتی در استفاده از خدمات به دست می‌آورند که UX نام دارد.

UI یکی از اجزای UX است. استفاده مناسب از عناصر تصویری و چینش درست آن‌ها باعث ایجاد یک تجربه خوب می‌شود. اما UX شامل موضوعاتی می‌شود که مستقل از عناصر ظاهری و تصاویر است. به عنوان مثال در یک فروشگاه اینترنتی یکی از ویژگی‌های UX خوب شخصی‌سازی است، به این معنی که محصولات مورد علاقه یک فرد را به او پیشنهاد دهد. بنابراین UI و UX خوب در کنار هم می‌توانند عامل موفقیت در جذب کاربر باشند.

 

ویژگی های یک UI خوب

· سادگی در طراحی

· قابلیت تغییر سایز خودکار در پلتفرم‌های مختلف

· استفاده از آیکن‌های مرتبط

· تناسب میان رنگ‌ها

· در دسترس بودن عناصر مهم

· استفاده از فونت مناسب و نوشتن متن‌ها به صورت استاندارد

 

در ادامه چند مورد از موارد بالا توضیح داده می‌شود:

 

۱- استفاده از آیکن‌های مرتبط

استفاده از عناصر تصویری و آیکن‌های ساده که شکل ظاهری آن‌ها واضح و بدون پیچیدگی باشد، مهم است. کاربران از تصاویری که درک آن‌ها سخت باشد اغلب اجتناب می‌کنند. برای مثال؛ علامت (x) در اکثر پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌ها به معنی بستن صفحه یا خروج است و اگر از آیکن دیگری برای این موضوع استفاده شود، کاربران ممکن است متوجه
آن نشوند.

 

۲- تشخیص سریع کاربرد شاخص

بعضی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها یک کارکرد اصلی و شاخص دارند. برای مثال، کارکرد اصلی توییتر انتشار پیام و قابلیت اصلی تقویم، ثبت رویداد است. یک UI خوب، این قابلیت اصلی را در واضح‌ترین جای ممکن قرار می‌دهد. کاربران توییتر و تقویم گوگل دکمه اصلی را ساده‌تر از هر دکمه دیگری پیدا می‌کنند.

 

۳- در دسترس بودن

کاربران انتظار دارند گزینه‌های کنترلی و پرکاربرد به بهترین و سریع‌ترین شیوه در دسترس آن‌ها قرار بگیرند. برای مثال؛ کاربری که قصد ویرایش اطلاعات پروفایل خود را دارد، در فیسبوک باید به قسمت تنظیمات برود، سپس وارد تنظیمات ‌پروفایل شده و اقدام به تغییر نام کند. در صورتی که در لینکدین کاربر به راحتی بر روی علامت مداد در همان صفحه پروفایل کلیک کرده و به راحتی می‌تواند تغییرات را ایجاد کند.

 

۴- تناسب در رنگ‌بندی

شناخت و روانشناسی رنگ‌ها باعث افزایش جذابیت سایت یا اپلیکیشن می‌شود. استفاده از هر ترکیب رنگ در جای مناسب و عدم استفاده از رنگ‌های پر رنگ به صورت یک‌نواخت که باعث خستگی چشم می‌شود از عوامل مهم و کلیدی است.

 

۵- فونت

هنر چیدمان حروف در زیبایی سایت نقش به‌سزایی دارد. نوشتار زبان تصویر است، پس انتخاب فونت مناسب در اپلیکیشن یا سایت و نوشتن متن‌های استاندارد به کاربر تجربه مطلوبی داده و جذابیت سایت یا اپلیکیشن را بسیار بیشتر می‌کند.

 

اپلیکیشن همراه کارت یک نرم‌افزار موبایلی برای انجام فعالیت‌های روزمره بانکی با روش‌های نوآورانه است. طراحان این اپلیکیشن سعی کرده‌اند تمامی نکات مهم UI را در طراحی محصول خود در نظر بگیرند. موراد زیر مثال‌هایی از اصول رعایت شده در این اپلیکیشن است:

 تشخیص سریع کاربرد شاخص: از آنجایی که لازمه انجام هر تراکنش در اپلیکیشن‌های پرداخت، استفاده از کارت بانکی است، کاربران در صفحه‌های اصلی این اپلیکیشن دکمه اضافه کردن کارت جدید را به سادگی تشخیص می‌دهند.

استفاده از آیکن های مرتبط: در همراه کارت برای هر بخش آیکن مخصوصی در نظر گرفته شده که ظاهر آن‌ها بسیار ساده و قابل فهم است. مثلاً برای خرید شارژ آیکن سیم کارت در نظر گرفته شده یا برای استعلام موبایل و تلفن آیکنی طراحی شده که ترکیبی از هر دو است. برای پرداخت قبض و جریمه رانندگی و سایر موارد نیز آیکن‌های مرتبطی طراحی شده است.

 

 

 

منبع:

https://www.khabaronline.ir/news/1294053/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF


akhbar tecnolozh10

شاید برای شما این مسئله پیش آمده باشد که بخواهید فایلی را حذف کنید ولی بعد از حذف بخشی از فایل باقی می ماند که غیرقابل حذف می باشد این باعث دردسر برای کاربر می شود این بار برای این مشکل راه حلی آماده کرده است که به راحتی می توان باقی مانده فایل را از سیستم خود پاک کنند

 

حذف فایل های غیر قابل حذف با فرمان cmd :

ابتدا وارد Command Prompt شوید. با نگه داشتن کلید ترکیبی Win+R یا رفتن به Start سپس run و عبارت cmd را تایپ می کنید تا وارد بخش Command Prompt شوید.

مرحله2: مسیر فایلی که غیر قابل حذف می باشد با کد cd وارد کنید که در این آموزش یک فایل در دسکتاپ قرار داده شده است.

cd desktop

مرحله3: بعد از نوشتن دستور بالا اینتر را بفشارید تا وارد دسکتاپ شوید.

مرحله4: وارد دسکتاپ که شد عبارت del را تایپ کنید و با یک فاصله نام فایلی که حذف نمی شود را نوشته و اینتر را بفشارید.

del نام فایل برای حذف. پسوند فایل حذف شونده

 

نرم افزار حذف فایل های غیرقابل حذف, حذف فایل های غیرقابل حذف در ویندوز

حذف فایل های غیر قابل حذف 

 

حذف فایل های غیر قابل حذف با Wise Force Deleter:

Wise Force Deleter نام ابزاری مفید می باشد که قابلیت حل مشکل فایل هایی که توسط ابزارهای ویندوز قابلیت حذف را ندارند ، دارا می باشد. برخی اوقات شما هنگام حذف فایل ها با ارور های مختلف روبرو خواهید بود مثلا ارور باز شدن فایل یا ارور استفاده توسط ابزارهای ویندوز !

 

اگر این فایل یک موسیقی یا عکس باشد که توسط پلیرها مورد استفاده باشد کار راحت است زیرا با بستن پلیر قادر به حذف آن فایل خواهید بود اما اگر از فایل های غیر قابل پخش باشد کار یه کم پیچیده خواهد بود ، Wise Force Deleter ابزاری کم حجم و آسان می باشد که توسط آن قابلیت حل تمامی ارورهای هنگام حذف فایل را دارا خواهید بود و می توانید فایل مذکور را به راحتی و توسط نرم افزار حذف نمایید.

 

نرم افزار حذف فایل های غیرقابل حذف, حذف فایل های غیرقابل حذف در ویندوز

حذف فایل های غیر قابل حذف در حالت Safe Mode

 

حذف فایل های غیر قابل حذف در حالت Safe Mode:

منوی Start را کلیک کنید. این منو دارای لوگوی ویندوز است و در سمت چپ و در قسمت پایین صفحه نمایش شما قرار گرفته است. کلید Shift را نگه دارید و دکمه Restart را کلیک کنید. کامپیوتر شما به طور عادی شروع به ریستارت شدن می کند اما کلید Shift را رها نکنید تا صفحه آبی ظاهر می شود. بعد از نمایش صفحه آبی شما کلید شیفت را رها کنید و Troubleshoot که در وسط صفحه است را کلیک کنید.

 

Advanced options را کلیک کنید. بعد در سمت راست صفحه Startup Settings را کلیک کنید. از پایین صفحه Restart را انتخاب کنید.

کلید Safe Mode را فشار دهید این کلید معمولا کلید ۴ است اگر این کلید برای شما کار نکرد کلید F4 را انتخاب کنید تا کامپیوتر شما به حالت سیف مد ریبوت شود.

 

بعد از ریستارت شدن سیستم فایلی که می خواهید پاک کنید را انتخاب کنید و کلید Del صفحه کلید را فشار دهید تا به سطل بازیافت انتقال داده شود. Recycle Bin را خالی کنید که این کار را با کلیک راست کردن روی آیکن Recycle Bin و انتخاب Empty Recycle Bin و سپس OK می توانید انجام دهید. کامپیوتر خود را ریستارت کنید تا به حالت عادی ریبوت شود.

 

نرم افزار حذف فایل های غیرقابل حذف, حذف فایل های غیرقابل حذف در ویندوز

حذف فایل های غیر قابل حذف با استفاده از برنامه LockHunter

 

حذف فایل های غیر قابل حذف با استفاده از برنامه LockHunter :

یکی از بهترین روش ها برای حذف فایل هایی که قابل پاک شدن نیستند، استفاده از برنامه LockHunter است. در این نرم افزار به کاربر قابلیت بازگشایی فایل های محافظت شده و همچنین حذف آن ها داده می شود. بعد از نصب این برنامه کافی است روی فایل مورد نظر کلیک راست کنید و سپس فرآیند پاکسازی را به اجرا در آورید.

دقت کنید، تغییرات ایجاد شده پس از ریستارت کردن کامپیوتر اعمال می شود.

 

حذف فایل های غیر قابل حذف از طریق Check Disk :

وقتی که می خواهید ارورهای دیسک ویندوز را تعمیر کنید فایل های باز را ببندید. دوبار آیکن Computer را کلیک کنید و درایو مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی درایو کلیک راست کنید و از منو Properties را انتخاب کنید. به سربرگ Tools بروید و دکمه Check را انتخاب کنید. پنجره Check Disk باز می شود، گزینه Automatically را انتخاب کنید و روی Start کلیک کنید. بعد از تمام شدن فرآیند اسکن دوباره برای حذف فایلی که از ویندوز پاک نمی شد اقدام کنید.

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/tarfand-c/delete-unrecoverable-windows.html


akhbar tecnolozh10

بازاریابی تلفنی نوعی از بازاریابی مستقیم است که در آن فروشنده از تلفن استعمال می‌کند الی با مشتری یکدلی پایدار نموده و بتواند به آن‌ها اطلاعاتی ارائه کند، آن‌ها را برای وابستگی با کمپانی ترغیب نماید و نهایتاً بتواند محصولی را بفروشد.

 

– – نظاره گر مشتری احتمالی مشتری خفته مشتری بالفعل. در این نوع شیوه‌ی فروش، مشتری، فروشنده را نمی‌بیند و نمی‌شناسد، اما اگر فروشنده از شیوه‌ی صحیح و حرفه‌ای ارتباطی بهره‌گیری کند، مشتری می‌تواند با او بستگی پایدار کند و به خرید کالا یا خدمات میل پرتو دهد. این گونه بازاریابی جزو شیوه‌های سر راست بازاریابی محسوب می‌شود و مشتری و فروشنده به‌صورت هم‌زمان و زنده با یکدیگر در بستگی هستند.

 

 

 

– – یکتا از مهم‌ترین مزایایفروش تلفنی، صرفه‌جویی در هزینه‌هاست. خرج زمانی و مالی‌ای که برای دعوت از مشتری برای حضور او در دفتر کار یا نمایندگی فروشتان یا برای حضور خودتان در محل کار مشتری صرف می‌کنید، ازجمله هزینه‌ی پذیرایی و حضور کارکنان و زمانی که باید برای قرار ملاقات با او و چشمداشت برای از طریق رسیدن او صرف کنید ده‌ها برابر اغلب از موعد و هزینه‌ای است که برای برقراری تماس تلفنی با مشتری‌تان صرف می‌کنید. البته کارشناسان فروشی که از این روش استعمال می‌کنند به‌خوبی می‌دانند که بازدهی این روش زمانی تثبیت و تضمین می‌شود که فرد در این گویه آموزش‌دیده و با جزئیات و نقاط قوت و ضعف آن آشنایی کافی داشته باشد. در غیر این صورت، نه‌تنها از تماس‌های تلفنی بی‌شماری که برپا می‌شود، آمار بسیار کمی به نتیجه و عقد تعهدنامه فروش منجر می‌شوند، بلکه هزینه‌ی سنگینی هم ازلحاظ هزینه‌ی تماس تلفنی با مشتریان به کمپانی شما تحمیل خواهند کرد.

 

 

 

– – در همبستگی این مقاله 13 تکنیک انحصاری و کامیاب را شرح می‌دهم؛ شما می‌توانید از راه این تکنیک‌ها در بازاریابی تلفنی به فرهنگ قابل‌توجهی در این سلسله دست پیدا کنید.

 

 

 

بازاریابی تلفنی

 

 

 نکته مهم در بازاریابی تلفنی :

 

 

 

** بازاریابی تلفنی یکتا از راه‌های اجرایی و زیرمجموعه بازاریابی سر راست است. بازاریابی تلفنی ابعاد گسترده‌ای دارد و در بسیاری از اوقات که امکان مراجعه حضوری وجود ندارد و یا مقرون‌به‌صرفه نیست، کارایی اکثریت دارد.

 

متأسفانه اغلب صاحبان کسب‌وکار ارزش بازاریابی تلفنی را دست‌کم می‌گیرند و برای آن‌وقت نمی‌گذارند. بسیاری از بازاریاب‌ها اندیشه می‌کنند که تنها مراجعه حضوری اثربخش است و بازاریابی تلفنی هدر دادن انرژی است. درصورتی‌که در بسیاری از مواقع تماس تلفنی به همان اندازه سودمند و حتی در مواردی نیز اولویت دارد.

 

برای برقراری وابستگی با کسان مهم مخصوصاً در دفعات اول، تماس تلفنی مفیدتر به عقیده می‌رسد. رهنمود می‌شود که تماس‌های خود را در ابتدای بامداد پایدار کنید. درواقع صبح زود و سرانجام وقت که منشی‌ها رفته‌اند زمان‌های مناسبی برای تماس با یک مدیر است.

 

 

 

« سیزده تکنیک بازاریابی تلفنی »

 

 

 

تکنیک اول:

 

قبل از تماس تلفنی منظور خویش را مشخص و مکتوب کنید. شما باید برای پاسخ‌های احتمالی طرف روبرو چندین راه و توصیه جایگزین داشته باشید. ازآنجاکه بازاریابی تلفنی هم می‌تواند نوعی مذاکره باشد پس باید پیش از برقراری تماس برنامه‌ریزی کنید و قصد داشته باشید. دقت کنید که پشت تلفن شما موعد زیادی را برای اندیشه کردن در کمر بستن ندارید به همین علت است که باید از قبل خویش را برای پاسخ به هر جمله‌ای حاضر کنید.

 

 

 

تکنیک دوم:

 

همیشه یک کاغذ و قلم کناره تلفن حاضر بگذارید با این شغل علاوه بر اینکه می‌توانید در حین گفتگو نوت برداری کنید، درصورتی‌که نیاز شد تا شماره یا آدرسی را یادداشت کنید، مشتری و بیننده خویش را معطل نکرده‌اید. چشم براه نگه‌داشتن مشتری در پشت تلفن چندین برابر مخرب‌تر از معطل نگه‌داشتن نظاره گر به‌صورت حضوری است.

 

 

 

تکنیک سوم:

 

درست است که در بازاریابی تلفنی نظاره گر چهره و رفتار شمارا نمی‌بیند ولی هنرپروری کنید در پشت تلفن از زبان تن برای تحت تأثیر قرار دادن نظاره گر کاربرد کنید. از معایب عمده بازاریابی تلفنی عدم امکان برقراری تماس چشمی، لبخند و عدم کمک گرفتن از حرکات دست‌ها برای متقاعدسازی است. عمده انگیزه ها برای تماس تلفنی فقط همان صدا و لحن گفتگوکننده است. پس باید هرچه اغلب با شوق و هیجان و با لحن مثبت و پرانرژی گفتگو کنید.

 

 

 

تکنیک چهارم:

 

 متنی را از پیش برای مفاد بازاریابی تلفنی خویش حاضر کنید. این متن باید شامل ویژگی‌های محصولی که می‌خواهید شناسایی کنید و مزیت‌های رقابتی کالا و کسب‌وکارتان باشد. باید از این متن به‌صورت حرفه‌ای پشت تلفن استفاده کنید به‌گونه‌ای که مشتری متوجه روخوانی کردن شما و حاضر بودن متن نشود.

 

 

 

تکنیک پنجم:

 

اگر تبادل نظر تلفنی شما اهمیت زیاد بالایی دارد و یا با فرد مهمی برای اولین بار قرار است گفتگو کنید هنرپروری کنید تماس تلفنی شما به‌صورت ایستاده باشد. در حالت ایستاده تن آدرنالین بیشتری را وارد خون کرده و مایه می‌شود شما استیلاء بیشتری را در مقایسه باحالت نشسته داشته باشید.

 

 

 

تکنیک ششم:

 

سعی کنید از سپریدن دادن کارهای جانبی و اضافی مثل خوردن خوراکی، سیگار کشیدن، ممنوع رومه احضار و… در حین تماس خودداری کنید. این قبیل کارها حواس‌پرتی شمارا تشدید کرده و مایه تعلل در پاسخگویی به مخاطب می‌شود.

 

 

 

بازاریابی تلفنی

 

 

تکنیک هفتم:

 

در گفتگو کردن کاملاً باحوصله باشید. انحصار سخن را بشکنید و به نظاره گر پروانه گفتگو کردن بدهید. نزاکت و نزاکت را رعایت کنید و به آداب و نظر مشتری خود احترام بگذارید.

 

 

 

تکنیک هشتم:

 

با سرعت مناسبی با مشتری گفتگو و لحن خویش را با مشتری هماهنگ کنید. اگر بیننده شما از کوره در رفت و خشمگین شد شما باید بر اعصاب خود چیره باشید و استادی نکنید که با او مقابله‌به‌مثل کنید. در چنین شرایطی توصیه می‌کنیم که از جای خود برخیزید تا چیرگی بیشتری در کنترل محیط‌ داشته باشید.

 

 

 

تکنیک نهم:

 

هدف اصلی بازاریابی تلفنی گرفتن وقت برای ملاقات حضوری است. پس از حاشیه رفتن و گفتمان در ارتباط با همه‌چیز پرهیز کنید. نکات ترغیب‌کننده را یادآور شوید و مواردی که نیاز به تأثیرگذاری حضوری است را به ملاقات حضوری موکول کنید.

 

 

 

تکنیک دهم:

 

اگر نظاره گر شما در حال حاضر کار و بار دارد یا به هر دلیلی خواستار گفتگو کردن نیست. به‌راحتی موعد تماس تلفنی را به سررسید مناسب‌تری موکول کنید و برای وقت و موعد مشتری ارزش قائل شوید.

 

 

 

تکنیک یازدهم:

 

اگر مکالمه شما مهم است و یا در نوت برداری کند هستید می‌توانید تماس تلفنی خویش را ضبط کنید الی علاوه بر سهم اخذ در آینده بتوانید ضعف‌های مکالمه‌ای خود را نیز شفا ببخشید. 

فروش تلفنی چیست؟ تکنیک دوازدهم:هنر گفتگو برای فروش را فرابگیرید و از آن در مکالمات خویش بهره‌گیری کنید.

 

 تکنیک سیزدهم:مراحل بازاریابی تلفنی این است که در آغاز باید به معرفی خود و شرکت پرداخته و پس به سراغ جستار رفته و مزایا را بازگو کنید. در پسین با گرفتن قرار ملاقات حضوری گفتگو را تازه دهید.

 

نکته : دقت کنید که شما باید بعد از قراردادن یا گوشی بیننده خود، تماس را قطع کنید.

پایان‌بخش نخست …

علی محمدی ( نویسنده، مدرس، مشاور در دامنه بازاریابی، فروش و مذاکرات تلفنی)

برچسب ها: بازاریابی تلفنی, تکنیک های بازاریابی تلفنی


akhbar tecnolozh10

چگونه درون یک فایل PDF بوک‌مارک بگذاریم؟

با تمام این خوبی‌ها فقدان یک ویژگی خوب در این نرم‌افزار می‌تواند موجب آن شود که برنامه‌های دیگری به آن ترجیح داده شوند. یکی از این قابلیت‌ها Reader نام دارد.

در واقع کاربر نمی‌تواند در Adobe Acrobat صفحه مورد نظرش را بوک‌مارک کند. تصور کنید که در حال خواندن یک داستان بلند هستید و در میانه کار آن را رها می‌کنید، دفعه بعد که به سند مراجعه می‌کنید پیدا کردن صفحه مورد نظرتان دشوار خواهد بود؛ چون نتوانستید آن را علامت بگذارید. در ادامه همراه باشید تا برای این مشکل چندین راه‌حل خوب و ساده معرفی کنیم.

 

بوک‌مارک فایل PDF, کامنت گذاری روی پی دی اف

 بوک‌مارک فایل PDF

 

به خاطر سپردن صفحه مورد نظر در Adobe Acrobat

در این برنامه شما نمی‌توانید بوک‌مارک بسازید و قرار دهید، اما با یک راه ساده می‌توانید از برنامه بخواهید که آخرین صفحه‌ای را که باز بوده، به خاطر بسپارد.

برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

به Edit > Preferences در ویندوز یا Acrobat / Adobe Acrobat Reader > Preferences در مک بروید. می‌توانید از میان‌بر Control + K هم استفاده کنید.

روی Documents در فهرست سمت چپ کلیک کنید.

گزینه Restore last view settings when reopening documents را فعال کنید و OK را بزنید.

 

با فعال شدن این گزینه از این پس هر سندی را که ببندید، شماره صفحه آخری که باز بوده است در حافظه این برنامه می‌ماند. با این که این ترفند مشکل نبود بوک‌مارک را حل نمی‌کند، می‌تواند تا حدی کمک باشد.

 

استفاده از ابزار Markup (نشانه‌گذاری):

شاید شما جزو کسانی که اسناد PDF را هایلایت و نشانه‌گذاری می‌کنند نباشید. اگر جزو کسانی هستید که عادت به هایلایت کردن متون دارید، از این ویژگی برای بوک‌مارک کردن آخرین خط و محلی که در PDF خود مطالعه کرده‌اید استفاده کنید.

 

برای ادامه کار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابزار هایلایت کردن متن، بوسیله نماد یک خودکار در ادوبی ریدر قابل دسترسی است. روی آن کلیک کنید تا فعال شود.

 

بخشی از یک متن را که می‌خواهید بعنوان بوک‌مارک و نشانه از آن استفاده کنید را هایلایت کنید. فایل PDF را ذخیره کنید و سپس آن را ببندید.

 

بعد از دوباره باز کردن پی‌دی‌اف، صفحه را اسکرول کنید تا به خطی که هایلایت شده است برسید. میتوانید از ابزار مشاهده Thumbnails نیز برای حابحایی سریع‌تر بین صفحات استفاده کنید.

 

بوک‌مارک فایل PDF, کامنت گذاری روی پی دی اف

کامنت گذاری روی پی دی اف

 

کامنت‌گذاری در فایل PDF:

به یاد داشته باشید که می‌توانید هایلایت روی متن را پاک کنید تا بعد از هایلایت‌گذاری روی متن جدید دچار اشتباه نشوید؛‌ برای این کار روی متن هایلایت شده کلیک راست کنید و از منو ظاهر شده گزینه پاک کردن را انتخاب کنید.

 

برای نوشتن توضیحات در Adobe بدین شکل عمل کنید:

برای کامنت‌گذاری و نشانه‌گذاری در فایل PDF بعد از باز کردن فایل در نرم‌افزار Adobe Acrobat Professional به قسمت Comment در سمت بالا و چپ صفحه بروید. البته در نسخۀ 20 این ابزار در سمت راست ‌بالای صفحه است. برای گذاشتن کامنت دکمۀ Add Sticky Note را بزنید. سپس در جایی که می‌خواهید توضیح بنویسید کلیک کنید. برای هایلایت کردن بخشی از متن، آن قسمت را انتخاب کرده، سپس روی دکمۀ Highlight text کلیک کنید.

 

اگر فایل شما کامنت دارد و نمی‌خواهید کامنت‌ها را مشاهده کنید، وارد منو Comment شوید و ابزار Hide Comment را انتخاب کنید. کلیۀ توضیح‌ها و کامنت‌های موجود در فایل پنهان می‌شوند.

ابزار هایلایت در این برنامه و در قسمت نوار ابزار شبیه به خودکار است. برای استفاده از آن روی آن کلیک کنید. بخشی از متن صفحه‌ای را که می‌خواهید بعدا به آن مراجعه کنید، هایلایت کنید و پس از ذخیره کردن صفحه را ببندید. حال پس از باز کردن دوبارۀ سند برای راحت‌تر شدن کار از ویژگی Thumbnails استفاده کنید تا صفحۀ مدنظر را زودتر بیابید.

 

برای ضبط‌ صوتی کامنت بدین شکل عمل کنید:

برای ضبط کردن صدا و اضافه کردن آن به فایل PDF روی دکمۀ Record Audio کلیک کنید. وارد قسمت کامنت شوید و Record Audio را انتخاب کنید.

 

برای اضافه کردن یک یا چند کلمه در بین کلمات متن روی دکمۀ Insert Text at Cursor کلیک کنید. به این صورت که موس را در قسمت مورد نظر قرار داده، روی این دکمه کلیک کنید و در باکس بازشده توضیح خود را تایپ کنید. این عمل دقیقا همانند باز کردن ابرو در متن‌های فارسی است و چنین مفهومی را منتقل می‌کند.

 

اگر می‌خواهید این مفهوم را منتقل کنید که به جای این کلمات یا جملات باید کلمات دیگری جایگزین شوند، کلمه یا متن موردنظر را انتخاب کنید، سپس روی دکمۀ Add Note to Replace Text کلیک کنید و در باکس بازشده کلمات پیشنهادی خود را برای جایگزینی بنویسید.

برای اینکه به فردی که فایل را دریافت می‌کند برسانید که این بخش از جمله یا این کلمات باید پاک شوند آن بخش را انتخاب کرده، روی دکمۀ Strikethrough کلیک کنید.

برای کشیدن خط زیر بعضی مطالب نیز می‌توانید از دکمۀ Underline استفاده کنید.

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/tarfand-c/bookbookmarking-commenting2-pdffiles.html


akhbar tecnolozh10

در این مطلب به شما می آموزد که چگونه یک فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید. فایل های XPS پاسخ ویندوز به فرمت محبوب فایل پی دی اف است. در حالی که رایانه های ویندوز یک برنامه درونی دارند که به آنها اجازه می دهد فایل های XPS را باز کنند، کاربران مک باید قبل از اینکه بتوانند آنها را مشاهده نمایند، فایل های XPS خود را به PDF تبدیل کنند.

 

روش 1

در ویندوز :

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

در صورت نیاز، XPS Viewer را به کامپیوتر خود اضافه کنید. XPS Viewer به طور پیش فرض روی رایانه های ویندوز 10 نصب شده است، اما اگر در گذشته پاک کرده اید، باید آن را دوباره نصب کنید:

استارت را باز کنید، سپس روی تنظیمات (چرخ دنده) کلیک کنید.

روی Apps کلیک کنید، سپس روی لینک Manage optional features کلیک کنید.

روی Add a feature در بالای صفحه کلیک کنید.

XPS Viewer را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید، سپس روی Install کلیک کنید .

هنگامی که XPS Viewer نصب می شود، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

سند XPS را پیدا کنید به محل سند XPS که می خواهید باز شود بروید.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

روی سند XPS دوبار کلیک کنید. انجام این کار مستم سند XPS برای باز کردن در برنامه XPS Viewer کامپیوتر شما است.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

صبر کنید تا سند باز شود این ممکن است بسته به اندازه سند چند ثانیه طول بکشد. پس از تکمیل سند در بارگیری، باید آن را در پنجره بازبینی XPS مشاهده کنید.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

باز کردن XPS Viewer : اگر می خواهید برنامه ای را که برای مشاهده اسناد XPS استفاده می کنید باز کنید، موارد زیر را انجام دهید:

 Start را باز کنید.

تایپ کنید xps viewer.

در لیست نتایج جستجوی روی XPS Viewer کلیک کنید.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

روی File کلیک کنید. این در پنجره XPS viewer در بالای صفحه است. این منوی کشویی را باز می کند.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

روی Open بزنید این اولین گزینه در بالای منوی کشویی است. این پنجره ی جدید فایل را باز می کند تا شما بتوانید فایل XPS را که می خواهید باز کنید را انتخاب کنید.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

فایل XPS خود را انتخاب کرده و روی Open کلیک کنید. محل فایل XPS viewer خود را در سمت چپ پنجره اکسپلورر فایل (مانند * اسناد یا * دانلود *) انتخاب کنید و سپس روی پرونده XPS کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس بر روی دکمه Open در گوشه پایین سمت راست پنجره اکسپلورر فایل کلیک کنید. این فایل XPS شما را در  XPS viewer باز می کند.

 

روش 2

در مک :

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

وب سایت xpstopdf را باز کنید. به https://xpstopdf.com/ در مرورگر وب رایانه خود بروید . در حالی که شما نمیتوانید فایلهای XPS را روی یک مک بدون استفاده از نرم افزار باز کنید، می توانید فایل های XPS را به فایل های PDF تبدیل کنید که می تواند با مرورگر پیش فرض PDF مک شما را باز کند.

فایل های XPS اساسا از نظر فایل های PDF متفاوت نیستند.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

روی UPLOAD FILES کلیک کنید. این یک دکمه در وسط صفحه است. یک پنجره Finder باز خواهد شد.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

فایل XPS خود را انتخاب کنید. به محل فایل XPS که می خواهید باز شود بروید و سپس آن را برای انتخاب آن یک بار کلیک کنید.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

روی Choose کلیک کنید. دکمه آبی در گوشه پایین سمت راست پنجره است. انجام این کار فایل XPS را به وب سایت xpstopdf  آپلود می کند.

شما ممکن است به جای  Open  اینجا کلیک کنید.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

روی DOWNLOAD کلیک کنید. پس از پایان تبدیل، این دکمه زرد در وسط صفحه زیر نام سند XPS شما ظاهر می شود. با کلیک بر روی converted PDF را دانلود می کند.

ممکن است از شما خواسته شود تا دانلود را تایید کرده یا یک مکان ذخیره را قبل از دانلود فایل PDF انتخاب کنید.

 

 تبدیل فایل xps به, چگونه فایل XPS را روی رایانه ویندوز یا مک خود باز کنید

 

روی PDF دانلود شده دوبار کلیک کنید انجام این کار در بازبینی پیش فرض PDF Mac (معمولا برنامه پیش نمایش) مک خود را باز می کند

 

 

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/tarfand-c/open-xpsfile2-computer.html


akhbar tecnolozh10

وبلاگ کاسپید

اصول طراحی فروشگاه اینترنتی

اصول طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی در دو دهه گذشته با سرعت زیاد زیادی درحال پیشرفت می باشد و ابزارهای جدیدی برای طراحی در گزین کردن طراحان وب گذاشته شده است. فروشگاه های اینترنتی مایه شدند تا مشتریان خیلی راحت محصولات باره عقیده خود را انتخاب، با سایر محصولات مشابه سنجش نمایند، فرآورده را بصورت آنلاین خریداری کرده و درب خانه دریافت کنند.

 

برای طراحی سایت فروشگاهی دربایستن به یک تیم کارآزموده و کارشناس دارید لغایت بتوانند مسائل مربوط به فروشگاه را تحلیل و پیاده سازی کنند. در این مقاله ما هدف داریم تا شما را با برخی قواعد و اصول طراحی فروشگاه اینترنتی آشنا کنیم. شما می توانید با مطالعه این مطلب با برخی از قوانین آشنا شوید.

 

اصول طراحی سایت فروشگاهی

در طراحی فروشگاه آنلاین مهم ترین آیتم تجزیه و تحلیل اطلاعات می باشد، اینکه منظور دارید لغایت چه نوع فروشگاهی را طراحی کنید، بازار قصد شما به چه چهره است و چه مشتریانی از سایت شما خرید می کنند

طراحی سایت از عقیده گرافیکی باید کاربر پسند باشد 

اصول طراحی سایت فروشگاهی بطوری که مشتریان به راحتی بتوانند صفحات سایت شما را نگریستن کرده و تجربه کاربری جدیدی برای آنها ایجاد کنید

دسته بندی محصولات در یک فروشگاه اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است به علت اینکه کاربران به راحتی به محصولات باره نظر خویش دسترسی داشته باشند.

آیتم مهم دیگر در طراحی فروشگاه تصاویر محصولات است این تصاویر باید با کیفیت بالا، واضح و از زوایای مختلف درج گردد

مشخصات محصولات هم از دیگر آیتم هایی است که باید بطور کامل برای فرآورده درج گردد چنانچه فرآورده شما محصولات وابسته ای دارد حتما کوشش کنید محصولات وابسته را نیز معرفی کنید.


akhbar tecnolozh10

 
 

یک کمپانی بریتانیایی در زمینه توسعه فناوری های کشاورزی فعالیت دارد، سیستمی را برای پرورش خودکار گیاهان بدون نیاز به خاک توسعه داده است.

سیستم کمپانی LettUs Grow که تنها ۴ سال از تاسیس آن می گذرد، بر روش هواکشت (Aeroponic) و نرم افزاری متکی است که روی تمامی مراحل کشت نظارت دارد. هواکشت یا آیروپونیک راهکاری مناسب برای پرورش گیاهان در فضاهای سربسته و محدود است. در این روش ریشه گیاه به جای بستر خاکی در هوا یا محفظه ای مرطوب معلق بوده و مواد مغذی روی آن اسپری می شود.

هواکشت روش کاملا جدیدی نیست و در برخی از مزارع عمودی از آن استفاده می شود با این حال رویکرد LettUs Grow کارآمدتر از فرایندهای مشابه است. علاوه بر این کمپانی مذکور با توسعه یک نرم افزار بخش اعظمی از فرایند کشت را خودکار کرده است.

 

 

 

نرم افزار این کمپانی که Ostara نام دارد، روی تمامی مراحل کشت، تنظیم دما و نور نظارت داشته و حجم و نوع مواد مغذی گیاه را کنترل می کند. این شرکت مدعی است بازدهی محصولات در این سیستم بدون استفاده از سموم کشاورزی نسبت به دیگر مزارع عمودی تا ۷۰ درصد افزایش پیدا می کند.

Ostara با جمع آوری داده هایی جامع در مورد گیاهان از مرحله بذر یا برداشت به کشاورز اجازه تحلیل و بهبود بازدهی مزرعه هواکشت را می دهد. یکی دیگر از مزایای نرم افزار این شرکت امکان استفاده از راه دور است. این نرم افزار با مزارع مختلف از ابعاد ۲۴ متر تا چندین هکتار سازگاری دارد.

مزایای Ostara نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کرده و کمپانی توسع دهنده تا کنون موفق به جذب ۴.۱ میلیون دلار سرمایه شده است.

 

منبع:

https://digiato.com/article/2020/01/14/فناوری-کشاورزی-هواکشت-lettus-grow/


akhbar tecnolozh10

روابط میان جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا یعنی اوباما، پسرش و شرکت نفتی بوریسما در اوکراین به کانون توجه کمپین های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و همچنین استیضاح دونالد ترامپ بدل شده است. حالا نیویورک تایمز به نقل از یک شرکت امنیتی گزارش داده که جمعی از هکرهای روسی حملات فیشینگ موفقی را علیه بوریسما ترتیب داده اند.

در سال ۲۰۱۶ میلادی، هکرها با استفاده از یک  حمله هدفمند علیه مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون به ایمیل های کمیته ملی دموکرات های آمریکا دسترسی پیدا کرده و آنها را منتشر نمودند.Area 1 (شرکتی که در زمینه مکانیزم های دفاعی مقابله با فیشینگ تخصص دارد) در این باره گفته که به شبکه ای از وبسایت های جعلی مورد استفاده توسط یکی از واحد های جاسوسی ارتش روسیه موسوم به G.R.U دست پیدا کرده که برای هدف قرار دادن شعبات مختلف بوریسما راه اندازی شده بودند. البته حدود یک ماه پیش Kyle Ehmke از محققان حوزه امنیت برخی از این دامنه ها را شناسایی کرده بود.

 

جو بایدن
 

 

آنها در ادامه ایمیل هایی حاوی لینک به صفحات ساختگی خود را برای کارکنان این شرکت ها ارسال میکردند. لینک های موجود در متن این ایمیل ها نیز به وبسایت هایی هدایت می شد که بسیار شبیه به وبسایت های داخلی بوریسما طراحی شده بودند و آنها از این طریق اقدام به جمع آوری اطلاعات لاگین کاربران کرده و به سرورهای شرکت دسترسی پیدا می کردند.

کارشناسان بر این باورند که چنین نقشه ای با هدف جمع آوری اطلاعات علیه بایدن کلید خورده؛ فردی که احتمالا از سوی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال جاری در آمریکا نامزد خواهد شد. البته از سویی نیز انتظار می رود امسال گستره امنیت انتخابات در آمریکا وسیع تر شود و البته باز همان شیوه های قدیمی نفوذ به سیستم های انتخاباتی آمریکا نیز مشاهده شوند.

 

منبع:

https://digiato.com/article/2020/01/14/هکرهای-روسی-شرکت-نفتی-اوکراینی/


akhbar tecnolozh10

شبکه‌های اجتماعی را می‌توان عضو جدانشدنی بازاریابی در کسب و کارهای امروزی دانست. امروزه بسیاری از کسان ساعت‌های زیادی از وقتشان را در این گونه از شبکه‌ها می‌گذرانند. از همین رو، شبکه‌های اجتماعی را می‌توان بستری پسندیده برای حرکتی آسان به قصد ترقی کسب و کارها دانست. پس نمی‌توان به همین سهولت منکر اهمیت و جایگاه شبکه‌های اجتماعی برای معرفی بازارکار شد.

 

همان طورکه گفته شد، اهمیت شبکه‌های اجتماعی، صاحبان کسب و کار را بدین فکر واداشت الی به منظور رونق هرچه بیشتر پیشه و کامیابی روز افزون تجارت خود، به اندیشه تاسیس صفحاتی در شبکه‌های مجازی باشند. همین امر را می‌توان انگیزه اشباع شبکه‌های اجتماعی در چند سال تازه دانست که سایر به راحتی نمی‌توان کاربران آن را به مشتری بلقوه تبدیل نمود. افزونی صفحات فروش و تنوع در تبلیغات از جمله علل بی توجهی کاربران به این پهنه شده است.

 

تیم ویکی درونمایه بعد از آنالیزهای پی متعاقب و شناسایی بازار منظور مشتریان، توانسته است گام‌های برقرار در این پهنه بردارد. مهم‌ترین عناصری که مخاطبان را جذب محتوای شبکه‌های اجتماعی ویکی درونمایه کرده است:

انواع محتوا برای شبکه های اجتماعی

تهیه و فرآوری محتواهای متنی و تصویری جنجال برانگیز که حس کنجکاوی بیننده را برانگیخته می‌کند.

 بارگذاری پست ها در زمان‌های مقرر، با پروا به جدول زمانی هرمشتری

تنوع در فرآوری محتوای شبکه اجتماعی

تولید درونمایه بر اساس بیچارگی کاربران هر شبکه اجتماعی

ارائه سناریوی اختصار مدت و بلند مدت برای محتوای هر شبکه اجتماعی

برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی در بستر شبکه‌های اجتماعی

علاوه بر اینکه ویکی محتوا برای جذب کاربران در شبکه‌های اجتماعی هیچ‌گاه از پای ننشسته است و از گونه ها محتواهای متنی، گرافیکی، صوتی و ویدئویی در این باب کاربرد می‌نماید و همین امر دلیل فتح این گردآور در این عرصه پررقابت است. گروه ویکی درونمایه برای درخشش هرچه بیشتر در شبکه‌های اجتماعی، فرآوری درونمایه در این بستر را نیز به‌صورت دسته جمعی اتمام می‌دهد. در همین راستا محتوای متنی، گرافیکی، ویدئویی و صوتی هر یک به‌صورت مجزا در دپارتمان مختص خود تهیه و فرآوری می‌شود.

 

ویکی محتوا به‌خوبی بر چالش‌های شبکه‌های مجازی واقف است و مدام در حال طراحی استراتژی‌هایی کاربردی و هدفمند در این گویه است. به همین جهت هیچ‌گاه مبتلا تکرار نخواهد شد و بر این امر مدعی است که با نگاهی تیزبینانه بازار قصد کارفرمایان را اثر خواهد رفت.


akhbar tecnolozh10

 

اخبار,اخبارتکنولوژی,دوربین قابل نصب روی لباس برای فیلمبرداری صحنه های اکشن
یک طراح خلاق آمریکایی دوربین حرفه ای کوچکی را تولید کرده که قابل نصب بر روی لباس یا خودروست و از آن می توان برای فیلمبرداری صحنه های اکشن و مهیج استفاده کرد.

به گزارش مهر،  دوربین اسنپ مونت دارای برچسب های مغناطیسی است که اتصال آن به ابزار و وسایل مختلف و حتی لباس را تسهیل می کند. در مجموع چهار برچسب مغناطیسی برای محکم کردن دوربین مذکور بر روی سطوح مختلف در نظر گرفته شده است.

 

اخبار,اخبارتکنولوژی,دوربین قابل نصب روی لباس برای فیلمبرداری صحنه های اکشن


برای ثابت نگهداشتن دوربین بر روی لباس یک پایه کشویی و نیز یک گردن بند پلاستیکی که در زیر لباس به پایه متصل می شود هم در نظر گرفته شده است. این تجهیزات جلوی سر خوردن دوربین مذکور را می گیرد.

پایه این دوربین به گونه ای طراحی شده که تنظیم زوایای دوربین و فیلم برداری منعطف را از صحنه های مختلف تسهیل می کند.

مزیت بسیار مهم این دوربین حرفه ای قیمت پایین آن است که قرار است در آینده نزدیک با پرداخت تنها ۴۰ دلار قابل خریداری باشد.

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/technews/enews406639.html


akhbar tecnolozh10 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی, کامپیوترهای کوانتومی

 

این روزها، عصر کامپیوترهای پر سرعت است و کامپیوترهای کوانتومی که پدیده‌ای نوظهور هستند، طی چند سال آینده، شیوه‌های ارتباطی انسان‌ها، درمان بیماری‌ها و حتی حل مسائل چالش برانگیز کنونی را به کل متحول خواهند کرد. اما برخی از متخصصان صنعت کامپیوتر، نگرانند که کامپیوترهای کوانتومی بتوانند حتی خود اینترنت را نیز از کار بیندازند.

 

گوگل تحقیقات جدیدی انجام داده که اعلام می‌کند چنین اتفاقی ممکن است زودتر از چیزی که پیش‌بینی شده روی دهد. بر اساس تحقیقی که خبر آن به‌صورت غیر‌رسمی منتشر شده، کامپیوترهای کوانتوم به زودی به مقام برتری کوانتوم یا quantum supremacy دست پیدا خواهند کرد. یعنی، کامپیوترهای کوانتوم قادر به انجام فعالیت‌هایی خواهند شد که در حال حاضر حتی قدرتمندترین کامپیوترها نیز از انجام آنها ناتوان هستند.

 

این تئوری را اولین بار دکتر ریچارد فینمن در سال ۱۹۸۲ مطرح کرد. در این تئوری ادعا می‌شود که کامپیوترهای کوانتوم، وِیژگی‌های اختصاصی فیزیک کوانتوم را دارا هستند و با پیشرفت علم کامپیوتر، به قدرت پردازشی دست پیدا می‌کنند که فراتر از هر کامپیوتر دیگری است. کامپیوترهای کوانتوم، به جای استفاده بیت‌های سنتی – صفر و یک‌هایی که برای ذخیره و انتقال داده استفاده می‌شود- از بیت‌های کوانتومی یا کیوبیتز (qubits) بهره برده‌اند. کیوبیت‌ها دیگر محدود به دو حالت دوگانه صفر و یک نبوده و می‌توانند با هر بار اضافه شدن به سیستم کامپیوتر کوانتومی، قدرت آن را به طرز قابل‌توجهی افزایش ‌دهند. کیوبیت‌ها برای ادامه فعالیت خود باید در محیط بسیار سرد نگهداری شوند - تقریبا نزدیک به صفر مطلق( ۲۷۳- درجه‌سلسیوس).

 

این ویژگی باعث می‌شود که نگهداری این نوع کامپیوترها اگر غیر‌ممکن نباشد، بسیار هزینه بر شود. به‌عبارت دیگر، شاید تنها، شرکت‌های عظیمی همچون گوگل، ناسا یا سیا بتوانند به چنین قدرتی دست پیدا کنند. آن‌طور که از ادله بر می‌آید، ظاهرا گوگل در رابطه با تکنولوژی این سبک انقلابی از کامپیوترها نیز، مثل دیگر حوزه‌ها پیشتاز شده است. این شرکت موفق شده یک کامپیوتر ۷۲-qubit تولید کند که قادر است محاسبه‌ای را که یک سوپر کامپیوتر سنتی در ده هزار سال ! انجام می‌دهد، تنها در ۲۰۰ ثانیه انجام دهد.

 

اما چنین توسعه و دستاوردی قطعا بدون هزینه نخواهد بود. آقای تیم کالان، یکی از مسوولان شرکت امنیت سایبری Sectigo، هشدار داده که توسعه این نسل جدید از ماشین‌ها می‌تواند تبدیل به فاجعه‌ای شود که کالان از آن تحت عنوان «آخرامان کوانتومی» نام برده است. بیشترین تهدیدی هم که ایجاد می‌شود، در حوزه تکنولوژی‌های رمزگذاری هویدا خواهد شد مانند تکنیک‌هایی که همین حالا در برنامه‌های پیغام‌رسانی مانند واتساپ دیده می‌شود. دو سیستم معمول رمزگذاری که RSA و ECC نام دارند، می‌توانند از تمام داده‌های کاربران در مقابل مجرمان سایبری، هکرها و آژانس‌های جاسوسی محافظت کند.

 

داده‌های مربوط به ارگان‌ها و دولت‌ها، دپارتمان‌های آموزشی، تجاری و پزشکی، با وجود کامپیوترهای کوانتومی می‌تواند در معرض خطر بزرگی قرار بگیرد؛ زیرا سیستم‌های قدرتمند این کامپیوترها می‌تواند به سرعت داده‌های رمزگذاری شده را بشکند و هیچ مانعی در مقابل آن وجود ندارد.

 

آقای کالان در مصاحبه‌ای با The Independent می‌گوید: «فعلا هیچ کس نمی‌تواند به‌طور قطع بگوید که کامپیوترهای کوانتوم چه زمانی موفق خواهند شد سیستم‌های رمزگذاری RSA و ECC را شکست دهند، اما بسیاری از تحلیلگران معتقدند این اتفاق بین ۱۰ الی ۱۵ سال آینده رخ خواهد داد.» کالان توضیح می‌دهد در چنین شرایطی، تمام حوزه‌های دنیای صنعت، از سیستم‌های مدرن اقتصاد، تجاری، ارتباطی، حمل‌و‌نقل گرفته تا حوزه‌های ساخت‌و‌ساز، انرژی، دولت‌ها، ت، پزشکی و سلامت می‌توانند تحت سلطه اهداف و نیات صاحبان این قدرت جدید در بیایند.

 

هشدار داده شده که اگر تدابیری اندیشیده نشود، بیت‌کوین می‌تواند دقیقا همزمان با ورود کامپیوترهای کوانتومی، از صحنه فضای مجازی حذف شود. علاوه بر سیطره روی حوزه‌های حیاتی مانند دولت‌ها، اقتصاد و زیرساخت‌های مهم کشورها، برخی معتقدند که کامپیوترهای کوانتوم می‌توانند باعث پایان یافتن دوران قدرت ارزهای مجازی مانند بیت‌کوین شوند. زیرساخت‌های تکنولوژیک بیت‌کوین و ارزهای مشابه، بر پایه پیشرفت‌های تکنولوژی رمزگذاری یا cryptography بنا نهاده شده، پیشرفت‌هایی که می‌تواند از شبکه‌های بلاک‌چین در برابر حملات سایبری محافظت کند. اما کامپیوترهای کوانتوم می‌توانند قدرت این سیستم‌های حفاظتی را از بین ببرند.

 

شرکت امنیت سایبری Post Quantum، درباره بیت‌کوین اعلام‌کرده: «بدون شک، ضدکامپیوترهای کوانتومی نیست» و هشدار داده اگر تدابیر لازم اتخاذ نشود، بیت‌کوین می‌تواند دقیقا همزمان با ورود کامپیوترهای کوانتومی، از صحنه فضای مجازی حذف شود. خوشبختانه، ظاهرا راه‌حل‌هایی نیز وجود دارد و اقداماتی در حال انجام است تا الگوریتم‌های ضدکوانتومی تولید شود که بتواند دنیای دیجیتال را در برابر این نسل جدید از کامپیوترها حفظ کند. موسسه ملی استانداردهای تکنولوژی (National Institute for Standards and Technology یا Nist) در آمریکا، همین حالا موفق شده ۲۰ الگوریتم جدید در رابطه با تغییر تکنیک‌های امنیت رمزگذاری مجازی طراحی کند. البته اینکه میزان کارآیی این الگوریتم‌ها تا چه اندازه است فعلا مشخص نیست.

 

تکنولوژی رمزگذاری، علاوه‌بر اینکه باید با کامپیوترهای کوانتومی و حملات سایبری دست و پنجه نرم کند باید تلاش کند تا شیوه‌های فعال ماندن روی کامپیوترهای سنتی و گوشی‌های هوشمند را نیز به روز نگه دارد. اقای کالن می‌گوید:« کامپیوترهای کوانتومی قرار نیست جایگزین کامپیوترهای سنتی کنونی شوند. به‌عبارت دیگر، این دو سبک مختلف از صنعت کامپیوترها، کنار یکدیگر و دوشادوش هم فعالیت خواهند کرد. به همین دلیل، پارادایم‌های رمزگذاری در آینده باید بتوانند علاوه ‌بر مقابله با حملات سایبری از سوی کامپیوترهای کوانتومی، با حوزه کامپیوترهای سنتی نیز سازگار باقی بمانند.»

 

به‌عقیده آقای کالن، اگرچه به‌صورت تئوریک، با آخرامان کوانتومی حداقل یک دهه فاصله داریم اما اصلا بعید نیست که این اتفاق زودتر نیز رخ دهد. برخی از متخصصان صنعت کامپیوتر، نگرانند که کامپیوترهای کوانتومی بتوانند حتی خود اینترنت را نیز از کار بیندازند. تحقیقاتی در حال انجام است که نشان می‌دهد دقیقا چقدر زمان می‌برد تا کامپیوترهای کوانتومی به چنین مرحله خطرناکی برسند. این تحقیق، ازسوی تیمی به رهبری مایکل موسکا، یکی از موسسان لابراتوار Institute for Quantum Computing از دانشگاه واترلو در کانادا انجام می‌پذیرد. بر اساس آنچه که تا سال ۲۰۱۶، تیم تحقیقاتی ماسکو برآورده کرده، ۱۵ درصد احتمال دارد که این رویداد تا قبل از سال ۲۰۲۶ رخ دهد. در آخرین گزارش تحقیقاتی که موسکا منتشر کرده، هشدار ترسناکی اعلام شده است: اگر کامپیوترهای کوانتوم به گونه‌ای توسعه می‌یابند تا دنیا را تغییر دهند، ابتدا باید راهی برای نجات دنیا اتخاذ کرد.

 

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/technews/tnews110388.html


akhbar tecnolozh10

استراتژی شبکه های اجتماعی نقشی اساسی در عملکرد و کامیابی بازاریابی محتوا ایفا میکنند، زیرا راهبرد شبکه های اجتماعی، این امکان را به بازاریابان درونمایه می دهند که با شیوه ی برپایی برند تجاری آشنا شوند؛ این آشنایی می تواند بعدها ی کاریشان تاثیرگذار باشد، و در پایان باعث برپایی درآمد در هر مرحله از کارشان خواهد شد. بواسطه ی محتوایی که در شبکه های اجتماعی باره پروا افراد پیمان می گیرد، این محیط‌ برای آشنایی با خریداران قبل از خرید است.

 

در سنه گذشته، از هر سه نفر، یک نفر در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام و فیسبوک پرکار بوده اند، به عبارتی، جمعیتی حدود ۲٫۵ میلیارد تن در رسانه های اجتماعی پرکار بوده اند. تکاپو در شبکه های اجتماعی، باعث آسانی در ارتباط با افراد و پیدا کردن آنها شده است. سازمان های جهانی، امسال بیش از سنه ماضی در شبکه های اجتماعی برای برپایی کسب و کار و برند بازرگانی خویش سرمایه گذاری کرده اند، الی از این روش بتوانند راحت تر با مخاطبان خویش بستگی پایدار کنند.

 

در چهره استفاده ی صحیح از راهبرد شبکه های اجتماعی می توانند در زمینه های مختلفی به شما کمک می کند.

 

مانند:

 

رشد و هدایت مخاطب

ایجاد هشدار در مورد برند تجاری

پیدا کردن و جذب مشتریان بالقوه

افزایش بیننده برای مراکز محتوا

تغییر شکل و برپایی کسب و کار

البته گفتن این حرف ها، شاید در ظاهر راحت به عقیده برسد، اما در عمل این طور نیست؛ اما با برپایی یک راهبرد شبکه های اجتماعی کاملا مناسب، برنامه ریزی شده و یکپارچه، می توانید به اهداف خود برسید- حتی اگر اهدافتان جاه طلبانه باشند.

 

در این مقاله، قصد داریم در باره وضعیت اتمام اینکار و برپایی یک استراتژی شبکه های اجتماعی که برای حمایت و ارتقا برنامه ی بازاریابی درونمایه ضروری است، گفتگو کنیم.

 

 

 

مروری بر راهبرد بازاریابی محتوا

برای اینکه استراتژی شبکه های اجتماعی شما، کامیابی آمیز باشد، باید این استراتژی با راهبرد بازاریابی محتوایتان یکسان باشد. قبل از اینکه در باره وضعیت برپایی این استراتژی گفتگو کنیم، باید عناصر کلیدی استراتژی بازاریابی محتوای خود را ارزیابی کنیم:

 

اهداف کسب و کار: اهداف بازاریابی درونمایه و KPIها، پرتو دهنده ی میزان کامیابی شما هستند.

مخاطب قصد : کسی در پایان درونمایه را تماشا خواهد کرد.

متن محتوا: متنی که از راه آن، به اهداف خود خواهیم رسید.

تاکتیک های پخش محتوا: از کدام کانال ها، برای ارائه محتوا به مخاطب خود، می توانیم کاربرد کنید.

سنجش: الی چه اندازه به اهداف خویش رسیده ایم و در آن موفق بوده ایم.

این عناصر، همانند ستون فقرات استراتژی شبکه های اجتماعی شما هستند، پس قبل از آغاز کار، کسب آگاهانیدن در باره این عناصر، زیاد مهم است.

 

اهداف خویش را با استراتژی بازاریابی محتوایتان تنظیم کنید

در این بخش، آنچه که امیدوار به حل آن، از راه یکپارچه کردن  استراتژی شبکه های اجتماعی با برنامه های بازاریابی محتوا هستید، را ارزیابی خواهیم کرد.

 

به سوالات زیر پروا کنید:

 

یک استراتژی شبکه های اجتماعی موفق، برای کمپانی تان باید چگونه باشد؟

معیارهای کلیدی و KPI هایی که اندازه گیری می کنید، چه هستند؟

با پاسخگویی به این سوالات، می توانید اهداف واقع بینانه و قابل دستیابی را برای خویش تعیین کنید. در حین پاسخگویی به این سوالات، شدنی است بین اهداف سوداگری (مانند افزایش تعداد مخاطبان سایت، دگرگونی ها و اهداف رسانه های اجتماعی مانند شمار تعقیب کنندگان و میزان همکاری افراد) تفاوت قائل شوید. در ابتدا، اهداف اصلی و فرعی خویش را مشخص کنید و پایبند باشید که برای رسیدن به آنها، تلاش کنید. در نهایت، یک دوره ی زمانی مشخص کنید: طی چه زمانی می توانید به اهداف خود برسید؟

 

برای اینکه بتوانید میزان موفقیت در کار خویش را ارزیابی کنید، برای هر مرحله از کار خود، یک منظور در نظربگیرید و سعی کنید که به آن برسید. اهدافی که در آخر هر مرحله از کار میتوانید مشخص کنید، عبارتند از: ایجاد اخطار در ملت در باره برند بازرگانی تان، افزایش شمار مخاطبان، پیوستگی مداوم با تعقیب کنندگان، و افزایش بیننده در مراکز محتوا و اهداف کوچکی که می نا برای واپسین،انجام هر مرحله از کار تعیین کرد، عبارتند از: مدیریت پویا و تاثیرگذاری بر معاملات.

 

نکته ی بعدی که باید به آن پروا کنید این است که کدامیک از پلت فرم ها و تاکتیک های اجتماعی، می توانند به شما در رسیدن به این اهداف مرحله ای، کمک کنند. برای مثال، ممکن است بخواهید در توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و لینکداین، سرمایه گذاری کنید الی هشدار مردم در باره برند تجاری خویش را افزایش دهید و ترافیک سایت خود و میزان همکاری کسان را بالا ببرید، اما فقط توییتر و فیس بوک در این گویه به شما کمک می کنند و بر داد و ستدها شما کارایی می گذارند.

 

برای مقایسه میزان موفقیت خود، KPI های باره نظر خود را تعیین کنید

به عنوان بازاریاب محتوا، باید به نوع ای برنامه ریزی کنید که در نهایت به منظور خود برسید. غیر از تعامل با مخاطبان، سوژه مهم دیگر فهم این مسئله است که آیا راهبرد شبکه های اجتماعی برای خویش در عقیده گرفته اید، قابل دستیابی، هدایت و تغییر هست یا خیر و می نا از راه آن، در آمد کسب کرد؟ هنگامی که می خواهید موفقیت خویش را ارزیابی کنید، آغاز به اهداف اولیه ی خویش اندیشه کنید. به این اندیشه کنید که آیا با ادغام راهبرد شبکه های اجتماعی و برنامه ی بازاریابی محتوای خود، می توانید امیدوار باشید که به قصد خود برسید یا خیر؟ برای پاسخگویی به این سوال، ابتدا باید معیارهای ارزیابی موفقیت خود را در هر مرحله، تعیین کنید.

 

اصول فرآوری محتوای الکترونیکی

آگاهی

در مرحله ی آگاهی، KPIها عبارتند از:

 

تاثیرات : تعداد دفعاتی که افراد محتوای تولیدی شما را نگریستن کرده اند. تاثیرات، میزان موفقیت شما را در جذب مخاطب برای مشاهده ی محتوای تولیدی شما را پرتو می دهد. عدد بالا در این دسته، اثر دهنده ی این است که کسان بیشتری، این محتوا را مطالعه کرده اند. اگر محتوای تولیدی شما، بصورت منظم، بدست افراد باره بازدید پیمان گیرد، یعنی بستر مناسبی را برای به اشتراک گذاری محتوای خویش از طریق رسانه های اجتماعی، گزینش کرده اید.

دسترسی: شمار کلID های منحصر بفردی که از محتوای شما، بازدید کرده اند. مانند تقسیم ی قبلی، عدد بالا در این دسته، نشان دهنده ی این است که محتوای تولیدی شما، برای هر یک از بسترهایی که بصورت فعال برای انتشار محتوای خویش متعلق به استفاده می کنید، بهینه شده است.

به یاد داشته باشید که آگاهی نسبت به شدامد و تعامل، در هر مرحله باید در نخستینگی پیمان داشته باشد. مخاطب باید پیش از اینکه سایت شما را ترک کند، محتوای تولیدی شما را مشاهده کند. در طویل مدت، افزایش میزان تاثیرات و دسترسی منجر به تعامل اغلب می شود.

 

ترافیک+ تعامل

اگرچه KPI در شبکه های مختلف، متفاوت است، اما بطور کلی، KPIها برای شدامد و تعامل، عبارتند از:

 

کلیک وب سایت: شمار دفعاتی که بیننده در وب سایت، بر روی پروفایل شما کلیک میکند.

لایک ها: تعداد افرادی که محتوای شما را پسندیده اند. بخاطر داشته باشید که لایک ها، کمترین نقش را در اندازه گیری میزان موفقیت شما دارند و نباید به عنوان یک KPI مستقل از آنها بهره‌گیری شود.

به اشتراک گذاری ها: تعداد دفعاتی که محتوای شما، توسط سایرین به اشتراک گذاشته می شود. افزایش میزان به اشتراک گذاری، در پایان مایه افزایش میزان دسترسی به محتوای شما خواهد شد.

کامنت ها : شمار نظراتی که پایین محتوای تولیدی شما نوشته می شوند.

اشاره به اسم تجاری: تعداد دفعاتی که سایر کاربران، از نام بازرگانی شما یاد می کنند.

بازدید صفحات: شمار صفحاتی که در یک موعد مشخص در سایت تماشا شده اند یا روی آنها کلیک شده است.

جلسات: دسته جمعی از تعاملات که در وب سایت شما در یک زمان مشخص اتمام می شود.

دنبال کنندگان: شمار همه افرادی که در شبکه ی شما وجود دارند.

به یاد داشته باشید که هیچ یک از KPI هایی که در فهرست بالا، در مورد آنها گفتگو شد، به تنهایی نشان دهنده ی میزان کامیابی نیستند. برای مثال، اگر بازدید صفحات و جلسات کاهش یابد، افزایش لایک ها و نظرات اهمیت چندانی نخواهند داشت. معیارهای مناسب برای اندازه گیری میزان موفقیت شما تعامل و ترافیک هستند و مطمئن باشید که اگر میزان تعامل و ترافیک  بالا باشد، در واپسین،انجام کار، نتیجه ی پیشه خود را خواهید دیدن و به کامیابی خواهید رسید.

 

فعالیت

هدف ما این است که در مرحله ی پایان ارزیابی کنیم که به چه میزان، ترافیک و تعامل بر روی فرآوری کارایی گذار بوده است. آیا دنبال کنندگان تان در شبکه های اجتماعی در حال تغییر هستند؟ آیا تلاش های شما در شبکه های اجتماعی، باعث جذب مخاطب جدید شده است؟ اگر استجابت منفی است، شدنی است دلیلش این باشد که شما محتوای خود در بستر مناسب و در زمان مناسبی منتشر نکرده اید. بسته به ماهیتی که کمپانی شما از خود نشانه داده است، KPI های ممکن برای تکاپو عبارتند از:

 

ثبت نام در تارنگار یا وب سایت

ثبت نام در خبرنامه ها

بازدید از صفحات محصول

در نظر بگیرید که چه محتوایی در جذب مشتری کامیاب عمل خواهد کرد و در نهایت، چه تاثیری بر داد و ستدها و کسب درآمد خواهد گذاشت. برای مثال، در NewsCred، برای اینکه متوجه ی تاثیر فرآوری درونمایه شویم، اینکار را با به کارگیری گسترش محتوای کاذب خویش -از شیوه هر چیزی مشابه  قالب های قابل دانلود و کتاب های الکترونیکی و رومه ها- اتمام دادیم.

 

می نا از اکثر بسترهایی که برای تجزیه و تحلیل میزان کامیابی خویش استفاده کنید. این بسترها، عبارتند از:

 

آمار فیس بوک

استفاده از تجزیه و تحلیل لینکداین برای صفحات سایت شرکت

آمار مخاطبان توییتر

آمار اینستاگرام

در حالت ایده آل، محتوایی که در شبکه های اجتماعی می گذارید، باید بصورت مرتب مشتری جذب کند و آنها را به سرمایه گذاری در خدمات شما تشویق کند. از یک الگو برای تعیین KPI و میزان موفقیت خویش در هر مرحله بهره‌گیری کنید.

 

فعالیت خویش در شبکه های اجتماعی مورد رسیدگی قرار دهید

یکی از کارهای مهم برای ایجاد استراتژی شبکه های اجتماعی جدید، ارزیابی امکانات موجود است برای اینکه متوجه شویم نقصی هستی دارد یا خیر، باید امکانات موجود را مورد بررسی پیمان دهیم. بررسی شبکه های اجتماعی، این امکان را در اختیارتان قرار  می دهد که کاربرد ی فعلی کمپانی خویش از استراتژی شبکه های اجتماعی را باره تجزیه و تحلیل قرار دهید، لغایت نقاط قوت، فرصت های بهینه سازی و ترقی شناسایی شود.

 

در ابتدا، یک فهرست از تمام کانال های اجتماعی خود تعبيه کنید:

چرا باید برای شبکه های اجتماعی خود محتوا با کیفیت تولید کنیم؟

یک فهرست جامع از تمام کانال های اجتماعی، که در آن پرکار و یا غیرفعال هستید را تعبيه کنید.

برای ممانعت از مبهوت شدن مخاطبان خود، موارد تکراری را حذف یا ادغام کنید.

اگر بصورت نا به سامان در یک رسانه ی اجتماعی پست میگذارید، یا عملکرد ضعیفی در آن رسانه دارید، حساب کاربری خویش را حذف کنید.

سپس مشخص کنید که چه محتوایی در برگزیدن دارید، و سپس به این سوالات پذیرش دهید، در اغلب موارد، مطالب جدید خود را چگونه منتشر می کنید؟ چگونه می نا تکاپو خود را در کانال های اجتماعی در دسترس احیا کرد و مجددا در آن به فعالیت پرداخت؟ از آنجا که محتوای پسندیده مایه می شود که ترافیک سایت تان افزایش یابد، کوشش کنید محتوای مناسبی برای سایت خویش انتخاب کنید.

 

در نهایت، مشخص کنید که چه کسی در گویه ی تولید درونمایه می تواند به شما کمک کند و باعث پیشرفت سایت شما شود، برای اینکه میزان کامیابی خود را در این مقوله افزایش دهید، سعی کنید این مسئولیت را به سردبیران، کپی رایترها، طراحان و فیلم سازان واگذار کنید.


akhbar tecnolozh10 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,گوشی دو نمایشگره
یک شرکت چینی به نام نوبیا گوشی جدیدی به نام زد ۲۰ را با دو نمایشگر روانه بازار کرده است. این گوشی ۵۲۹ دلار قیمت گذاری شده است.

 به گزارش مهر به نقل از انگجت، در شرایطی که برخی شرکت های چینی سازنده گوشی مانند اوپو و وان پلاس تلاش دارند با افزودن دوربین های سلفی کشویی به تولیدات خود مشتری جلب کنند، نوبیای چینی استراتژی جدیدی را در پیش گرفته و یک نمایشگر اضافی ۵.۱ اینچی را به پشت نمایشگر اصلی افزوده است.

 

در بالای این نمایشگر یک دوربین هم وجود دارد که گرفتن عکس های سلفی را ساده تر می کند. از این نمایشگر ثانوی می توان برای دسترسی راحت تر به اطلاعیه ها و پیام ها استفاده کرد. برای صرفه جویی در مصرف باتری حتی می توان نمایشگر اصلی را از کار انداخت و از این نمایشگر استفاده کرد.

 

همچنین می توان دو برنامه متفاوت را بر روی دو نمایشگر یادشده اجرا کرد. گوشی یادشده مجهز به پردازنده قدرتمند اسنپ دراگون ۸۵۵ پلاس بوده و دارای ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی است. باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری، آداپتور ۲۷ واتی،امکان شارژ کل باتری در ۱۰۰ دقیقه و نمایشگر اصلی ۶.۴۲ اینچی با دقت ۲۳۴۰ در ۱۰۸۰ پیکسل از جمله دیگر امکانات این گوشی است. دوربین سه گانه ۴۸، ۱۶ و ۸ مگاپیکسلی با قابلیت زوم اپتیکال سه برابر و ضبط ویدئو با دقت ۸K هم برای گوشی مذکور پیش بینی شده است.

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/technews/tnews11038611.html


akhbar tecnolozh10

 

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,اپل
اپل در تلاش است تا سال ۲۰۲۲ مودم نسل پنجم خود را برای نصب بر روی گوشی های آیفون تولید کرده و آماده بهره برداری سازد.

به گزارش  مهر به نقل از دیجیتال ترندز، در شرایطی که اپل برای دسترسی به این نوع مودم ها فعلا از خدمات شرکت کوالکوم استفاده می کند، اما قصد دارد در حوزه یادشده مستقل شود و به استفاده از تولیدات خاص خود روی آورد.

 

ناظران بازار می گویند تعیین بازه زمانی سه ساله برای خودکفایی در زمینه تولید مودم های نسل پنجم ایده ای جاه طلبانه است و مشخص نیست آیا اپل واقعا می تواند طی چنین مدت زمان کوتاهی اهداف خود را در این حوزه پیاده کند یا خیر.

 

اپل در اولین تلاش خود برای تولید مودم نسل پنجم کماکان برای آزمایش و بهینه سازی آن به کمک شرکت های فناوری ثالث وابسته خواهد بود و به خصوص باید آزمایش هایی را به منظور بهینه سازی شبکه های مخابراتی و بررسی میزان سازگاری مودم های خود با آنها انجام دهد.

 

این شرکت در جولای گذشته واحد تولید مودم های اینتل را با پرداخت یک میلیارد دلار خریداری کرده بود و از همان زمان گمانه زنی در مورد هدف اپل از چنین کاری آغاز شد. این واحد ۲۲۰۰ کارمند داشت که همه آنها به اپل منتقل شدند.

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/technews/tnews11038381.html


akhbar tecnolozh10

طراحی سایت با وردپرس یگانه از مهمترین کارهایی است که می تواند در برپایی درآمد های بالا و پیشرفت های کاری به صاحبان کسب و کارهای بزرگ و کوچک کمک بسیاری کند. به راستی طراحی وب سایت با وردپرس حائز فواید بسیاری است که می تواند در هر مقوله ای به راحتی اتمام گیرد و این امر می تواند نوعی تبلیغات در بازاریابی مجازی و آنلاین باشد.

 

افزایش درآمد به صورت حضوری در سنجش با مجازی در ردیف های ذیل تری پیمان می گیرد، بازار رقابتی امروزه زیاد گسترده و پیچیده است و فقط خرید و فروش های حضوری نمی تواند به افزایش درآمد و گردش آن کمک کند. به همین دلیل، 

طراحی سایت شرکتی با وردپرس

 طراحی سایت می تواند به حل این دشوار کمک بسیاری کند. استفاده از وردپرس در طراحی سایت یکی از سیستم های رایگان برای تولید درونمایه است که از طریق یادگیری آن می توانید ساخت سایت وردپرس را به راحتی اتمام دهید.

 

طراحی سایت وردپرس پیشه ای

طراحی سایت با وردپرس در واقع نوعی سیستم قبل فرض است که برنامه نویسی ها و کد گذاری های اخص ای برای آن چهره گرفته است و به صورت نوعی سیستم مدیریت درونمایه به چهره آماده در کمر بستن شما قرار می گیرد الی با استفاده از آپلود کردن عکس ها، مطالب و اطلاعات سایر در کمترین زمان ممکن بتوانید طراحی سایت را با وردپرس انجام دهید.

 

در واقع برای طراحی تارنما با وردپرس به چهره چیره دست نیاز است که با افزونه ها و پلاگین های ویژه این نرم افزار آشنا شوید الی بتوانید سایتی طراحی کنید که از همه لحاظ در سطح بالایی قرار گیرد و به چهره چیره دست بتواند نیاز های شما و مخاطبانتان را برآورده کند. مهمترین خاصیت که در طراحی سایت با وردپرس به صورت چیره دست باید باره توجه قرار گیرد کدنویسی و برنامه نویسی های پیشرفته ای است که به سایت مورد نظر امکان می دهد که ویژگی های فوقانی را در بارگزاری داشته باشد.

 

به انگیزه سیستم پیچیده ای که در وردپرس طراحی شده است این امکان برای بهینه سازی سایت فراهم می شود الی از این طریق CMS بتواند به عنوان سیستم مدیریتی قوی در طراحی سایت با وردپرس مطرح شود.


akhbar tecnolozh10

تا اینجا تقریبا با بیشتر فوت و فن انتخاب و ابزارهای مربوط به آن در فتوشاپ آشنا شدیم؛ اما انتخاب در فتوشاپ هنوز شروع كار بوده و كار اصلی بعد از آن تازه آغاز می‌شود. اصولا انتخاب، به تنهایی هدف اصلی نمی‌تواند باشد و عملی كه در ادامه انتخاب انجام می‌گیرد هدف اصلی است. اما این به معنای آن نیست كه عمل انتخاب مهم نبوده و نیاز به دقت ندارد، بلكه دستیابی به یك عملكرد صحیح در استفاده از سایر ابزارها در گرو انتخاب صحیح است.

حال كه با ابزارهای انتخاب تا حدودی آشنا شدیم، به سراغ بقیه فرامین فتوشاپ مي‌رویم و با آنها نیز آشنا مي‌شویم. یكی از پركاربردترین بخش های فتوشاپ منوی Image‌ است كه فرامین بسیار مفیدی را در اختیار طراح قرار می‌دهد. پر كاربردترین این فرامین عبارتند از:

 

Mode

اولین قسمتی كه در این بخش جلب نظر می‌كند گزینه Mode است كه خود آن چند زیر منو را شامل می‌شود. به كمك این قسمت می‌توانیم مد رنگی تصویر خود را مشاهده كنیم و تغییر دهیم. درباره این مدها در شماره‌های پیشین كلیك صحبت كرده ایم و در اینجا فقط اشاره مختصری به آن می‌كنیم.

 

1ـ Bitmap: در این مد تصویر تنها از رنگ سیاه و سفید تشكیل شده و هیچ‌گونه رنگ خاكستری در آن وجود نخواهد داشت و ایجاد طیف خاكستری با نزدیك و دور شدن نقاط سیاه به هم ایجاد می‌شود. از این مد برای چاپ تصاویر هافتون می‌توانیم استفاده كنیم.

 

2ـ Grayscale: این مد رنگی نیز در محدوده سیاه و سفید بوده طوری كه علاوه بر رنگ های سیاه و سفید 256 طیف خاكستری نیز در آن وجود دارد و تصویر سیاه و سفید به صورت كاملا واقعی دیده می‌شود.

 

3ـ Duotone: در این مد كه پس از تبدیل تصویر به مد Grayscale قابل دسترس خواهد بود، می‌توانیم طیف خاكستری خود را گسترش دهیم و حتی رنگ كمكی به عنوان رنگ سوم و چهارم به طیف خاكستری اضافه كنیم.

 

4 ـ Index: در این مد كه بیشتر در صفحات وب استفاده می‌شود، طیف رنگی تصویر كم شده و كل تصویر با 256 رنگ استاندارد نمایش داده می‌شود. در این حالت حجم تصویر كم شده ولی تصویركیفیت زیاد مطلوبی برای چاپ نخواهد داشت.

 

5‌ـ RGB: این مد رنگی مختص نمایش تصاویر در تلویزیون و مانیتور بوده و برای استفاده از تمام امكانات فتوشاپ باید پروژه خود را در این مد رنگی یا مد Lab كار كنیم.

 

6 ـ CMYK: این مد رنگی مختص چاپ بوده و برای چاپ پروژه خود به صورت چاپ افست باید آن را به این مد رنگی تبدیل كنیم. دقت كنید كه این مد رنگی رنگ های كمتری را نسبت به حالت RGB پوشش داده و هنگام چاپ ممكن است رنگ پروژه چاپ شده متفاوت از رنگ پروژه روی مانیتور دیده شود.

 

7ـ Lab: این مد پوشش دهنده كل رنگ های قابل مشاهده با چشم بوده و وابستگی به دستگاه ندارد.

 

8 ـ Multichannel: از این مد رنگی كه هر كانال را به 256 رنگ خاكستری تبدیل می‌كند برای چاپ‌های تخصصی استفاده می‌شود، در این حالت می‌توانیم برای هر كانال نام دلخواهی را اختصاص دهیم.

 

9 ـ براساس تعداد رنگ های تعریف شده برای هر پیكسل رنگی، عمق رنگی تصویر تعریف می‌شود كه در حالت معمول به صورت 8بیت یعنی 2 به توان 8 رنگ در هر پیكسل است، اما برای تصاویر خاص و با كیفیت بالا عمق رنگ می‌تواند 16 یا 32 بیتی هم تعریف شود.

 

دومین بخش از نوار Image گزینه Adjustment است كه در آینده به صورت مفصل درباره آن صحبت خواهیم كرد.

برای تنظیم نور، كنتراست و رنگ تصاویر در فتوشاپ روش های زیادی وجود دارد كه می‌توانیم با توجه به مهارت خود از آنها استفاده كنیم ؛ اما معمولا راحت ترین روش برای این گونه تنظیمات استفاده از حالت‌های خودكار است و این حالت‌ها در 3 فرمان Auto Tone، Auto Contrast و Auto color قابل دسترس بوده و با كمك آنها می‌توانیم تا حد زیادی كیفیت تصویر خود را از لحاظ نور و رنگ تنظیم كنیم. فقط باید دقت كنیم كه این فرامین برای همه تصاویر ایده آل نبوده و در برخی تصاویر حتی ممكن است نتیجه نامطلوبی را ارائه كند كه در این موارد باید با فرامین دیگر جهت تنظیم تصویر اقدام كنیم.

 

Image & Canvas Size

در فتوشاپ دو نوع اندازه وجود دارد ؛ یكی اندازه خود تصویر Image size است و دیگری اندازه صفحه پروژه Canvas size. با تنظیم اندازه تصویر می‌توانیم تصویر خودمان را از لحاظ اندازه بزرگ یا كوچك كرده یا رزولوشن آن را تغییر دهیم. اما در قسمت Canvas size محدوده پروژه (فضای كاری) تغییر اندازه داده و محتوای موجود در آن با همان اندازه اولیه باقی می‌ماند. با فراخوانی فرمان Image size تصویری همانند تصویر زیر ظاهر می‌شود:

كه شامل دو قسمت است كه در قسمت اول اندازه پیكسلی تصویر را كه در مانیتور مشاهده خواهد شد تنظیم می‌كنیم. از بخش دوم نیز اندازه چاپی پروژه قابل تنظیم است. در قسمت دوم علاوه بر تنظیم اندازه چاپی می‌توانیم رزولوشن تصویر را نیز تغییر دهیم و به اندازه دلخواه برسانیم. با انتخاب گزینه Canvas size پنجره ای همانند شكل زیر ظاهر شده و به كمك آن می‌توانیم بدون تغییر ابعاد محتوی پروژه ابعاد فضای كاری را تغییر دهیم كه در این صورت حاشیه‌ای در اطراف تصویر مشاهده خواهد شد.

پس از فراخوانی پنجره Canvas size اندازه مورد نظر فضای كاری خود را در 2 حالت می‌توانیم وارد كنیم. در صورتی كه گزینه Relative انتخاب نشده باشد، طول و عرض نهایی كادر خود را باید وارد كنیم و اگر این گزینه انتخاب شده باشد، فقط لازم است مقدار افزایش یا كاهش را وارد كنیم. در هر دو حالت پس از تایپ مقدار به كمك فلش های موجود در قسمت پایینی پنجره می‌توانیم جهت افزایش یا كاهش را نیز مشخص كنیم و در نهایت روی دكمه تایید كلیك كنیم تا اعمال شود ؛ فقط در صورتی كه كاهش اندازه داشته باشیم پیغامی‌مبنی بر از دست دادن قسمت كوچك شده تصویر ظاهر می‌شود و با تایید پیغام اندازه مورد نظر روی پروژه قابل مشاهده خواهد بود. از قسمت پایینی پنجره Canvas می‌توانیم رنگ قسمت افزایش یافته فضای كاری خود را نیز مشخص كنیم.

از قسمت Rotate می‌توانیم پروژه خود را چرخش داده و در حالت دلخواه خود قرار دهیم كه این چرخش می‌تواند در حالت‌های پیشفرض 90 درجه ساعتگرد و پادساعتگرد و 0 درجه باشد و در صورت نیاز با گزینه Arbitraryمی‌توانیم چرخش را با زاویه دلخواه روی پروژه خود انجام دهیم.از قسمت آخر این بخش نیز می‌توانیم پروژه خود را قرینه كنیم كه هم به صورت افقی Horizontal و هم به صورت عمودی Vertical این عمل امكان‌پذیر است.

مبنع:

https://www.beytoote.com/computer/graph/menu-image-photoshop.html


akhbar tecnolozh10

همواره با شنیدن نام فتوشاپ، ابتدا نرم‌افزارهایی که برای ویرایش و کار روی تصاویر به کار می‌رود در ذهن تداعی می‌شود؛ امکاناتی که به کمک آنها می‌توانیم ریزترین عملیات را روی تصاویر موردنظر اعمال کنیم. اما در چند سال اخیر و با ارائه نگارش‌های جدید فتوشاپ، دیگر این نرم‌افزار محدود به تصاویر و عکس نبوده و به کمک آن می‌توان در زمینه باز کردن و ویرایش فایل‌های فیلم و فایل‌های سه‌بعدی نیز اقدام کرد.

البته این قابلیت‌ها در ابتدای راه بوده و در حال تکمیل شدن است و نمی‌توان از آن انتظاری در حد نرم‌افزارهای ویژه کار روی فیلم یا تصاویر سه‌بعدی را داشت. در این شماره قصد داریم ضمن آشنایی با برخی از ویژگی‌های سه‌بعدی نرم‌افزار فتوشاپ، نحوه عملکرد آنها را با هم بررسی کنیم. البته باید دقت کنید که ویژگی‌ها و ابزارهای سه‌بعدی تنها در نسخه Extended فتوشاپ فعال بوده و قابل استفاده است.

قبل از آشنایی با این مجموعه ابزارها بهتر است اندکی در مورد فضای سه‌بعدی صحبت کنیم و با این فضا بیشتر آشنا شویم.

 

یک فایل سه‌بعدی شامل بخش‌های زیر است:


فتوشاپ آموزش, 3d, فتوشاپ, سه‌بعدی, کارت گرافیک

1ـ Meshes : پایه و اساس یک حجم سه‌بعدی از ترکیب شبکه‌های توری به هم پیوسته‌ای به نام Mesh به وجود می‌آید که ممکن است با توجه به پیچيدگی جسم سه‌بعدی، فقط حاوی یک شبکه توری یا ترکیبی از چند شبکه مختلف باشد. این شبکه‌های توری در واقع اسکلت یک جسم سه‌بعدی به حساب می‌آید. توجه داشته باشید که ویرایش اسکلت اشیای سه‌بعدی فقط در نرم‌افزارهای ویژه کار روی تصاویر سه‌بعدی همچون تري دی مکس امکان‌پذیر بوده و در فتوشاپ امکان ویرایش آنها وجود ندارد.

 

2ـ Materials : هر شبکه توری جهت به نمایش گذاشتن یک شکل به صورت کاملا واقعی حاوی روکش‌هایی است که در واقع پوسته اشکال سه‌بعدی را به وجود می‌آورد و بیانگر جنس و خاصیت جسم سه‌بعدی است و با توجه به جنس جسم مورد نظر رنگ، بافت، انعکاس و. متفاوتی را نمایش می‌دهد که به آن «ماتریال» گفته می‌شود. هر ماتریال حاوی زیرشاخه‌ای به نام Texture Map بوده که بیانگر حالت ظاهری ماتریال مورد نظر است و از کنار هم قرار دادن و تکثیر یک تصویر کوچک ایجاد می‌شود.

 

3ـ نور: سومین جزء یک فایل سه‌بعدی، نورهای موجود در آن فایل است که امکان نمایش واقعی‌تر یک جسم سه‌بعدی را فراهم می‌آورد. نورهای قابل تعریف در فتوشاپ عبارتند از نور گسترده، نور نقطه‌ای و نور موضعی. در فتوشاپ می‌توان براحتی نسبت به جابه‌جایی، تغییر رنگ و تغییر مقدار نورهای موجود در فایل‌های سه‌بعدی و حتی ایجاد نور جدید در آن اقدام کرد.

 

باز کردن فایل‌های سه‌بعدی در فتوشاپ

فتوشاپ می‌تواند فایل‌هایی با پسوندهایU3D ،3DS ،OBJ DAE و KMZ (فایل‌های گوگل ارث) را باز کند. برای این منظور کافی است از قسمت File گزینه Open را انتخاب کرده و از مسیر مورد نظر روی فایل دلخواه کلیک کنیم.

 

فتوشاپ آموزش, 3d, فتوشاپ, سه‌بعدی, کارت گرافیک

 

برای اضافه کردن یک فایل سه‌بعدی به عنوان یک لایه سه‌بعدی در پروژه‌های فتوشاپ باید از مسیر Menu »»3d گزینه New Layer from 3d file را انتخاب کنیم سپس فایل سه‌بعدی خود را برگزینیم.

 

تنظیمات افزایش کارایی


فتوشاپ آموزش, 3d, فتوشاپ, سه‌بعدی, کارت گرافیک

در فتوشاپ برای فراهم آوردن امکان نمایش فایل‌های سه‌بعدی و ویرایش و ایجاد خروجی نهایی(رندر) باید تنظیمات مربوط به بهینه‌سازی سه‌بعدی را انجام داد. برای این کار باید به مسیر Edit »» Preferences »» 3d رفته و تنظیمات مورد نظر را انجام داد. البته برای استفاده از این ویژگی‌ها باید درایور کارت گرافیک نصب باشد و در قسمت Edit »» Preferences »» Performance قسمت OpenGL انتخاب شده باشد.

در فتوشاپ3 بخش برای کار با فایل‌های سه‌بعدی وجود دارد ؛ قسمت اول ابزارهای موجود در نوار ابزار فتوشاپ است که 2 مجموعه ابزار با نام‌های 3D Objects و 3D Camera را شامل می‌شود و به کمک آنها می‌توانیم تغییرات دلخواهی روی مکان و اندازه و نحوه نمایش فایل‌های سه‌بعدی اعمال کنیم. قسمت دوم پانلی با نام 3D است که با آن می‌توانیم نسبت به ایجاد و تنظیم فایل‌های سه‌بعدی خود اقدام کنیم. و در نهایت سومین بخش، منوی 3D از نوار منو است که به کمک آن می‌توانیم با دسترسی به فرامین سه‌بعدی، از آنها استفاده کنیم.

 

فتوشاپ آموزش, 3d, فتوشاپ, سه‌بعدی, کارت گرافیک

کار روی فایل‌های سه‌بعدی ابتدا با ایجاد اشیای سه‌بعدی یا باز کردن یک فایل سه‌بعدی آغاز می‌شود و پس از آن نسبت به اعمال ماتریال و جنس ماده و پس از آن با تعریف دوربین و دیدگاه مناسب از فایل ایجاد شده رندر (خروجی واقعی) ایجاد می‌کنیم. مرحله اول در فتوشاپ کار روی فایل‌های سه‌بعدی یعنی ایجاد فایل است که امکانات زیادی نداشته و تنها می‌توانیم نسبت به ایجاد شکل‌های ساده یا اعمال حجم به نوشته‌ها و لایه‌ها اقدام کنیم. برای طرح‌های پیچیده یا تغییرات گسترده روی فایل‌های سه‌بعدی باید از نرم‌افزارهای ویژه سه‌بعدی استفاده کنیم. اما مراحل بعدی یعنی اعمال ماتریال‌های دلخواه، تنظیم و اعمال نوردهی و ایجاد خروجی (رندر) فایل امکان‌پذیر است.

حتی در فتوشاپ می‌توانیم نسبت به ایجاد تصاویر متحرک و فیلم نیز اقدام کنیم.

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/graph/dimension-photoshop2.html


akhbar tecnolozh10

علم بازاریابی و فروش

یکی دیگر از تکنیک های فروش در بازاریابی  و تهای ترفیعی و تشویقی، فروش شخصی است. فروش یک وابستگی دوطرفه است. یک راه، پیوستگی شخصی بین نماینده شرکت و مشتری خفته و وابستگی دوم، برگشت مشتری به شرکت است.

 

در تعریف مدیریت بازاریابی وظیفه فروشنده این است که باید با فهم و شناخت دربایستن مشتری، آن بیچارگی را با محصول شرکت تطبیق دهد و سپس مشتری را برای خرید ترغیب کند.

 

فروش شخصی کارساز در مملکت فروشنده (مادر)، مستم برپایی وابستگی مطلوب با مشتری است. بازار جهانی به انگیزه این که خریدار و فروشنده شدنی است از فرهنگهای متفاوت برخوردار باشند، مبتلا چالش میشود. روشها و تلاشهای رودررو در فروش شخصی برای محصولات صنعتی اهمیت زیادی دارد.

 

در سنه ۱۹۹۳، یک کمپانی مایایی به اسم YTL، به پیگیری یک مناقصه هفتصد میلیون دلاری برای توربینهای ژنراتور بود که در آن زیمنس از آلمان و جنرال الکتریک کمپانی داشتند.

 

فرانسیس یو ، مدیر وای تی ال از مدیران عالی هر دو شرکت، درخواست جلسه کرد. وی گفت من میخواستم که رو در رو و حضوری آنها را ببینم و پی ببرم که آیا میتوانیم با آنها شغل کنیم و معامله را سپریدن بدهیم یا نه.

 

زیمنس دعوت را پاسخ دادن کرد ولی جنرال الکتریک، نماینده اجرایی خود را برای جلسه فرستاد. زیمنس بابت رفتن به جلسه، برنده قرارداد مربوطه شد.

 تعریف بازاریابی کاتلر

بازاریابی فرآیندی مدیریتی – اجتماعی است که بوسیله آن کسان و احزاب از طریق تولید و مبادله، به رفع احتیاج و (خواسته) خویش میپردازند. در این تعریف کاتلر بر مفهوم ارزش تأکید دارد زیرا ارزش، مفهومی فراتر از کالا و خدمات دارد. بطور چکیده بازاریابی پروسه رفع دربایستن از راه فرآوری و مبادله ارزش است.

 

فرایند فروش معمولا به مراحل مختلفی تقسیم میشود:

 

جستوجوگری یا مشترییابی

مرحله قبل از تقرب یا تماس با مشتری

مرحله تماس با مشتری

نمایش

حل مشکل

برطرف کردن اعتراضات

بستن قرارداد

پیگیریهای بعد از فروش

**اهمیت هر مرحله در هر مملکت متفاوت است**

 

نمایندگان با تجربه فروش، میدانند که حضور در بازار، گرد از تاکتیکهای لازم برای بهره برداری از سفارشات است. در آمریکا این حضور به معنی حضور جدی است، مثل تم “در پاسخ دادن، نه نیاورید.

 

در بعضی از کشورها، حضور به معنی صبر و تداوم در بازار است، یعنی تمایل بالقوه برای ماهها و یا سالها سرمایهگذاری قبل از آنکه تلاشها به فروش راستین منتج شود.

 

به عنوان مثال، شرکتی که بخواهد در بازار ژاپن وارد شود، باید برای مذاکرات که ۳ تا ده سال طول میکشد، آمادگی داشته باشد!

 

جستجوگری یا مشتری یابی، پروسه شناسایی خریداران بالقوه و تخمین سودآوری خرید آنهاست. اگر شرکتی بخواهد فرآورده خود را در کشور دیگر بفروشد باید بداند که در آنجا چه مصرفی از آن خواهند کرد، چه شرکتی آن را خواهد خرید و کدام کمپانی طاقت مالی خرید را دارد. هر شرکتی که بهتر پذیرش دهد، موفقتر خواهد بود.

 

مشتری یابی کارساز مستم تکنیکهای حل مساله است که دربرگیرنده شناخت و تطبیق بیچارگی مشتری با محصولات شرکت، هنگام ارایه نمایش فروش است.

 

دو قدم بعدی، تماس با مشتری و نمایش است که دربرگیرنده جلسات بین فروشنده و خریدار هستند. در فروش نهایی، شناخت نزاکت و هنجارها کاملا لازم است. در برخی از کشورها، خریدار منتظر معیارهایی است که فروشنده به وی ارایه میدهد.

 

آموزش مارکتینگ

 

 یک تم معمول در آموزش فروش این است که شنونده احسان باشیم. طبیعی است که در فروش جهانی، موانع ارتباطات بیانی و غیربیانی، سعی فروشنده را دوچندان میکنند.

 

وقتی که نتیجه با موفقیت فروشنده پایان یابد، فروشنده به واپسین،انجام وظیفه خود یعنی مرحله گرفتن تقاضا سفارش میرسد. اما یک فروش کامیاب در اینجا پسین نمییابد، بلکه قدم فرجام در پروسه فروش پیگیریهای بعد از فروش است الی از رضایت مشتری جهت خرید اطمینان کامل حاصل شود.

 

فروش سنتی

فروش یکتا از قدیمی‌ترین حرفه‌هاست و چه بسا یکتا از ارکان شکل دهنده گردآوری و برآورده‌سازی نیازهای انسان‌ها بوده و هست. در شکل سنتی آن که اغلب فضای حجره‌های بازرگانان در ذهن تداعی می‌شود لغایت دانشمند شبکه‌ای و دنیای مجازی و بازارهای رقابتی و جهانی دنیای امروز، همه جلوه‌ها و مصادیق ماضی و امروز فروش است.

 

اما آنچه بیشتر از ظواهر فروش مبتلا تغییر شده است، پارادایم‌ها و مفاهیم بنیادین آن است که معلول حوادث و تحولات بنیادی صنعت و زنجیره عرضه می‌باشد.

 

در فضای سنتی فروش، به دلیل عرضه اندک و رقابتی نبودن فضای فروش، بسیاری از فعالیت‌های فروشندگی، حول سفارش‌گیری و برپایی صف‌های چشمداشت بدست مشتریان دوران می‌کرد و یا به علت ادب اندک مشتریان از پارامترهای ریزبین محصولات و کالاهای جایگزین آن، مایه تحمیل نمونه ها مختصر کیفیت و انحصاری به مشتریان می‌شد.

 

همچنین تصور ذهنی از فروشندگی در نظام سنتی مبتنی بر شخصیتی پرحرف و چرب زبان چاپلوس و تا حدی دروغ‌پرداز شکل گرفته، حال آنکه بسیاری از این مفاهیم و انگاره‌ها در طی دهه‌های گذشته دچار دگرگونی ها بنیادین محتوایی شده‌اند.

 

 

 

قانون۲۰/۸۰ مشتری یابی

مطابق قانون۲۰/۸۰، به تقریب، ۸۰ درصد از محصولات شما را ۲۰ درصد از مشتریان تان خریداری می کنند. یعنی ۲۰ درصد از مشتریان شما ۸۰ درصد از درآمدتان را تأمین می کنند. پس در فرایند مشتری یابی ، برای مشتریان بهتر، زمان بیشتری صرف کنید. بستگی برپا کنید و به مشتریان کهن خویش زنگ بزنید.

 

این پیشه بسیار آسان و البته مهم است. اما در عین حال همیشه به جذب مشتریان جدید اندیشه کنید.

 

تکنیک های بازاریابی و فروش

معمولاً فروشنده ها خیلی حرف می زنند. اما فروشنده خوب، سوال های خوب و گزیده می پرسد. شما باید به عنوان یک فروشنده، ۷۰ درصد گوش کنید و ۳۰ درصد سوال کنید. شغل شما فقط کمک به مشتری است. فقط فروشنده های ضعیف هستند که زود بها می دهند. ایده های فروشدر یک گفتگوی خوب، مشتری خودش قیمت را می پرسد. وقتی مشتری با رفتارش به شما«نه» می گوید، فروش را متوقف نمی کند، بلکه شما را دعوت می کند به این که اطلاعات بیشتری در اختیارش بگذارید.

 

فروش، نوعی کمک به دیگران است برای ارتقای کیفیت شغل و حیات آنها. در سنه های اخیر، فروش دگرگونی ها شگرفی داشته. رقابت ها، بی اندازه شدیدتر و فروشنده ها خیلی بیشتر شده اند. آنهایی که می خواهند مشتری بیشتری جذب کنند، باید هوش و شخصیت مزیت داشته باشند و حتی نوع لباس پوشیدن، گفتگو کردن و مسیر رفتنشان هم اهمیت پیدا می کند. چشم وهمچشمی در فروش، مثل چشم وهمچشمی در مسابقات ورزشی است که اگر دایم آموزش نبینید و تمرین نکنید، رقبا از شما جلو می زنند.

 

ایده های فروش

 

شناخت گروه هدف

مشتریان شما واقعاً چه کسانی هستند؟ کجایی اند؟ چند ساله اند؟ میانگین در آمدشان چقدر است؟ میانگین تحصیلاتشان چطور؟ آن وقت به جای اینکه مسلسل بردارید و آغاز کنید به رگبار بستن، کافی است یک تیر و کمان بردارید و با دقت تیر بیاندازید.

 

واقعیت این است که هیچکدام از مشتریها به شما، شرکت شما و فرآورده شما اهمیتی نمی دهند. آنها فقط نگاه می کنند که شما چکار می کنید تا آنها آسان تر حیات کنند.

 

چه تفاوت فاحشی را می توانید در کیفیت زندگی آنها ایجاد کنید؟ مثلاً اگر یک مشتری می رود سراغ بیمه، هیچ علتی ندارد جز اینکه می خواهد احساس امنیت داشته باشد و احساس امنیت یعنی ارتقای کیفیت زندگی، یعنی بهبود زندگی. پس شما باید در ارتباط با محصولات و خدمات خودتان تبلیغ کنید و به روشنی به مشتریانتان بگویید که مزایای فرآورده شما چیست.

 

مشتری باید این را فهم کند که شما خصوصیات کالای باره احتیاج او را کاملاً شناخته اید و توانسته اید محصولی به او عرضه کنید که اگر بهترین نباشد، یکتا از بهترین های موجود در بازار است.

 

ایده های فروش

 

ارجاع، مهمترین کلید فروش و مشتری یابی

ارجاع، مهمترین کلید فروش است. الی حال که شده است که محصولی را خریده باشید و پس از خرید، بفهمید چه کلاهی سرتان رفته؟ کافی است فقط یک بار این رخداد برایتان افتاده باشد الی متعلق به به بعد، همیشه هنگام خرید، به فروشنده شک کنید. این اتفاق برای همه مشتریان- حداقل یک بار- افتاده و فلذا آنها همیشه شکاکند، چه در ایران و چه در هر جای دیگر دنیا.

 

شما باید به مشتری اطمینان بدهید الی این خوف و شک او از بین برود. بنابراین، نحوه صحبت کردن شما و طرز جامه پوشیدنتان اهمیت پیدا می کند. خوش قول بودنتان مهم می شود و همین طور دیگر ویژگی هایی که در واقع، ملاک داوری مشتری درباره شخصیت و میزان راستی-راستگویی شماست.

 

در این سفر به یکتا از رستورانهای طهران رفتم و دیدم حسابی شلوغ است. در ارتباط با آن رستوران سوال کردم و به من گفتند که اینجا همیشه همین طور است و همه آن را به رفقا و آشنایانشان شناسایی می کنند. این یعنی عملکرد درست.

 

پاسخگویی به مخالفت های مشتری

قدرت پاسخگویی به مخالفت های مشتری، یک چیرگی کارساز در بحث فروش است. هر چه مشتری اغلب از شما سؤال کند، باید با علاقه بیشتری به او پاسخ بدهید، چون این سؤال نشان آن است که مشتری از فرآورده شما خوشش آمده. هنگام پذیرش گویی حق ندارید عصبانی شوید. اگر مشتری سوال کرد و شما خودتان را از بحث کناره کشیدید، باخته اید، باید پیشاپیش سوال های مشتریانتان را پیش بینی کنید و برای هر کدام، پاسخ مناسبی تدارک ببینید.


akhbar tecnolozh10

بیشتر کاربران رایانه با فایل‌هایی با فرمت GIF سروکار داشته‌اند. فایل‌های کم حجمی که تا چند ثانیه تصویر متحرک بدون صدا را برای شما نمایش می‌دهند و از اجزای تشکیل‌دهنده بیشتر صفحات وب به‌شمار می‌آیند. این اسم مخفف Graphics Interchange Format یا فرمت تبادل گرافیکی بوده و سازندگانش آن را GIF می‌خوانند.

 

شرکت CompuServe این فرمت را اولین بار سال 1987 معرفی کرد. از آن زمان تاکنون این فرمت فایل که بر مبنای تصاویر bitmap است، به‌دلیل توانایی‌های قابل توجه مانند فشرده‌سازی بدون از دست‌رفتن کیفیت فایل، پشتیبانی انواع برنامه‌ها از آن و قابلیت انتقال بالا به‌دلیل حجم کم، مورد استفاده روزافزون در فضای اینترنت قرار گرفته است.

استفاده از این فرمت به شما این امکان را می‌دهد یک تصویر متحرک یا حتی یک ویدئو کلیپ کوتاه را در یک پست یا صفحه وب قرار دهید. به‌ این‌ ترتیب با حجم انتقال داده پایین، قابلیت انتقال محتوای قابل توجهی را در اختیار خواهید داشت. برخی صاحب‌نظران شبکه‌های اجتماعی اعتقاد دارند استفاده گسترده‌تر از این نوع فایل برای تبادل تصاویر متحرک کوتاه در مکالمات روزمره و میان کاربران دنیای مجازی، فصل تازه‌ای را در استفاده از این فرمت ایجاد کرده است. در ادامه به شما نشان می‌دهیم چطور می‌توانید با استفاده از رایانه شخصی و سرویس‌های آنلاین رایگان، براحتی هر تصویری را به این فرمت تبدیل کنید، زیرا ممکن است هر قدر هم جستجو کنید، آنچه را دنبالش هستید، پیدا نکنید.

 

گام اول: قدم اول، مسلما دانلود کلیپی است که می‌خواهید به GIF تبدیل کنید. برای این کار بهتر است سراغ سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدئو بروید. البته بیشتر این سایت‌ها اجازه دانلود ویدئوها را به شما نمی‌دهند و باید دست به دامان افزونه‌های مختلف برای دانلود شوید.

 

گام دوم: حالا نوبت برش زدن کلیپ به اندازه مورد نظر است تا تبدیل و کار کردن با آن ساده‌تر باشد. پیشنهاد ما استفاده از Free Video Cutter به‌عنوان یک راه‌حل ساده و بدون هزینه است.

 

گام سوم: حال که کار آماده کردن فایل ویدئویی به پایان رسیده، وقت آن است که فایل GIF را درست کنیم. برای این کار در نرم‌افزار Adobe Photoshop CC ویدئوی مورد نظر را بالا می‌آوریم. برای انجام این کار در نوار ابزار به File»Import»Video Frames to Layers بروید.

 

گام چهارم: فتوشاپ به شما یک صفحه تعاملی نمایش خواهد داد که در آن قادر هستید درصورتی‌که تاکنون طول فایل ویدئو را به اندازه مورد نظر برش نداده‌اید، این کار را انجام دهید. در ضمن کاربر می‌تواند تعداد فریم‌های استفاده شده برای ایجاد فایل GIF را نیز کنترل کند. این کار کمک می‌کند کاربران بتوانند اندازه فایل را مدیریت کنند. البته با ایجاد این محدودیت، تصویر متحرک ایجاد شده پیوستگی کمتری خواهد داشت.

 

گام پنجم: پس از انجام فرآیند تبدیل، ویدئوی شما باید به تعداد زیادی لایه در فتوشاپ تبدیل شده باشد. حال در نوار ابزار بالای صفحه به آدرس File»Save for Web بروید.

 

گام ششم: در پنجره‌ای که باز می‌شود، تنظیمات متعددی وجود دارد. در اینجا می‌توانید با استفاده از سه تنظیم زیر، اندازه فایل خود را که باید کمتر از دو مگابایت باشد، تنظیم کنید.

Dimensions : این قابلیت به اندازه فایل به‌عنوان مجموعه‌ای از تصاویر ثابت مربوط است که پایین‌آوردن آن، گزینه اندازه فایل را به‌صورت قابل توجهی پایین خواهد آورد. درصورتی‌که قصد تولید فایل GIF با کیفیت 1080p را ندارید، این اولین گزینه شما خواهد بود.

 

Dither : این گزینه کیفیت تصویر را کم و زیاد می‌کند. هر چه عدد این گزینه بالاتر باشد، ویدئوی GIF شما ظاهر بهتری خواهد داشت. گرچه اندازه فایل نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد.

 

Lossy : این گزینه اما برای کاهش حجم، کیفیت تصویر را کاهش می‌دهد. یافتن توازنی مناسب نکته اساسی است.

 

گام هفتم: روی دکمه Save کلیک کنید، فایل شما آماده است.

 

روش ساده‌تر و مجانی
بسیاری از کاربران، نرم‌افزار فتوشاپ را روی سیستم خود ندارند، یا خواهان چنین نرم‌افزار پیچیده‌ای برای ویرایش عکس‌های خود نیستند. خوشبختانه، یک راه‌حل ساده‌تر و رایگان به نام GIFfing Tool وجود دارد. آن را دانلود، نصب و اجرا کنید.

 

گام اول: با باز کردن برنامه GIFfing Tool، راه‌های بسیاری برای ضبط ویدئو خواهید داشت. همچنین می‌توانید فایل‌های GIF را باز و آنها را ویرایش کنید.

 

گام دوم: با انتخاب این گزینه، با باز کردن ویدئو در یوتیوب، یک قاب در تصویر ویدئوی نمایش داده پدیدار می‌شود و می‌توانید ده ثانیه از تصویر موجود در آن را ضبط کنید.

 

گام سوم: پس از انجام این کار، یک پنجره جدید ویرایش فایل نمایش داده می‌شود که تصویر ضبط شده را در خود دارد. اولین کاری که ممکن است بخواهید انجام دهید، تنظیم طول ویدئوی GIF ایجاد شده با استفاده از نوارهای بالای پنجره است.

 

گام چهارم: پس از این، تنها کاری که باقی می‌ماند کاهش حجم فایل به‌وسیله کاهش اندازه تصویر و کیفیت است تا مطمئن شوید فایل شما زیادی بزرگ نیست. البته توانایی‌های این برنامه به همین‌جا ختم نمی‌شود، می‌توانید درصورتی‌که بخواهید متن را به تصاویر اضافه کرده، افکت گذاشته یا آن را crop کنید.

 

گام پنجم: هنگامی که کارتان به پایان رسید، روی دکمه Save کلیک کنید تا فایل GIF شما ایجاد شود.

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/graph/generate-gif2-files.html


akhbar tecnolozh10

برای صاف کردن این عکس، راه‌های مختلفی وجود دارد. از جمله اینکه از منوی image و زیرمنوی Image rotation گزینه Arbitrary را انتخاب کنید و بگویید مثلاً 3 درجه در جهت عقربه‌های ساعت بچرخد.


و یا اینکه لایه را از حالت قفل خارج کنید و با زدن کلیدهای Ctrl+T آن‌را کمی بچرخانید.

اما شاید یکی از بهترین راه‌ها، استفاده از ابزار خط‌کش (Ruler) در فتوشاپ باشد:

 

ابزارها در فتوشاپ , آموزش فتوشاپ

 
این ابزار را انتخاب کنید و سعی کنید مثل شکل زیر، در نقطه شماره 1 کلیک کرده و تا نقطه شماره 2 دستتان را بکشید:

 

ابزارها در فتوشاپ , آموزش فتوشاپ

 
خوب، کار تمام است، حالا فقط کافی‌ست در نوار Options (بالای فتوشاپ) روی دکمه Straighten کلیک کنید تا عکس شما طوری تغییر کند که خطی که کشیدید صاف شود و در نتیجه عکس نیز صاف شود!

 

ابزارها در فتوشاپ , آموزش فتوشاپ


پس دقت کنید که باید همیشه با خط‌کش، خط را طوری بکشید که در نهایت قرار است صاف شود.

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/graph/photoshop1-trick-smooth.html


akhbar tecnolozh10

سئو کلاه خاکستری چیست؟

در رودمپ تعلیم سئو به طور کامل به مباحثی همانند اینکه سئو چیست و چه متدهای گوناگون دارد، صحبت کرده ام. اما این نوشتار مختص سئو کلاه خاکستری است و می خواهم با لودر از روی تکنیک های خلنگ رد شوم!

 

همانطور که می دانید، سئو به ۳ روش سفید، سیاه و خاکستری اتمام می شود.

 

هنگامی که یک سئوکار کاملا برطبق قوانین و گایدلاین های گوگل عمل کند، می گویند سئو کلاه سفید اتمام می دهد و هنگامی که کاملا برخلاف قوانین گوگل عمل کند، می گویند سئو کلاه سیاه سپریدن دیتا است.

 

اما سئو خاکستری چیزی وسط این دو است. به راستی استراتژی هایی از سئو که قانون مشخصی توسط گوگل برای آن وضع نشده است، خاکستری رنگ هستند.

 

چرا از سئو خاکستری کاربرد می کنیم؟

مهم ترین بحثی که در میان این ۳ متد سئو وجود دارد، بحث پنالتی و جریمه های گوگل است!

 

امکان جریمه و پنالتی شدن وبسایتی که از سئو سفید کاربرد می کند کم و بیش ۰ است و این بردباری به ترتیب در سئو خاکستری و سئو سیاه افزایش می یابد.

 

اما چرا با اینکه می دانیم اگر از تکنیک های سئو خاکستری استفاده نماییم سایت ما پنالتی می شود، مفتوح هم من شما را ترغیب می کنم با این روش پیش بروید؟

 

پاسخ در ۲ کلمه چکیده می شود :

 

زمان + هزینه

 

سئو کلاه سفید بسیار موعد بر بوده و نیازمند صرف هزینه و سرمایه گذاری های بلندمدت زیاد است، ولی در سئو کلاه خاکستری یا سئو سیاه، موعد و خرج به شدت کاهش پیدا می کند.

 

همچنین چون سئو کلاه سیاه به شدت خطرناک است و هر لحظه امکان دارد به کل از نتایج جستجو محو شوید، رهنمود اکثر متخصصان استفاده از روش های سئو کلاه خاکستری است.

 

بنابراین در این متد شما هم هزینه و زمان مربوط به فرآیندهای سئو وبسایت خود (نسبت به سئو سفید) و هم ریسک پنالتی شدن (نسبت به سئو سیاه) را کاهش دیتا اید.

 

بنابراین هوشمندانه ترین مسیر این است که این مقاله را بخوانید و مهارت های خاکستری خویش را تقویت کنید!

 

* تذکر : اگر می خواهید در بحث سئو کلاه خاکستری چیره دست شوید، باید خیلی به روز باشید، چرا که شدنی است با یک آپدیت الگوریتمی ساده، شما هم به تقدیر سئوکاران سیاه مبتلا شوید!

 

۹ تکنیک سئو کلاه خاکستری

خب، به بخش اصلی نوشتار واصله اید! خواهشمندم کمربندهای خودتان را استوار ببندید، لیوانی چای یا قهوه حاضر کنید و بخوانید :

 

۱) خرید دامین های منقضی شده (Buy Expired Domain)

اولین روش سئو کلاه خاکستری که در این نوشتار می خواهم به شما معرفی کنم، شیوه خرید دامین های منقضی شده و در نهایت بک لینک اخذ از آن است. این شیوه در بین سئوکاران کلاه خاکستری معمول است.

 

در این طریق ابتدا می توانید به سایتی مشابه سایت www.ExpiredDomains.net مراجعه کنید. سپس یکی از واژه ها کلیدی خودتان را که می خواهید دامینی مرتبط با آن خریداری کنید، جستجو کنید.

 

به عنوان نمونه من می خواهم در گستره لوازم آرایشی یک وبسایت برپایی کنم و متعلق به بک لینک بگیرم. بعد واژه Makeup را جستجو می کنم. نتایج امثال عکس پایین نمایان می شود :

 

خرید دامین های منقضی شده ، از شیوه های معمول سئو کلاه خاکستری

همانطور که می بینید لیست بلند و بالایی از دامین های منقضی شده برای شما نمایان می شود که پارامترهای گوناگون نیز در روبرو آن آورده شده است. به عنوان نمونه عبارت BL مخفف Backlink است و اگر روی آن کلیک کنید، نتیجه ها به ترتیب شمار بک لینک هر دامنه مرتب می شود، مشابه عکس ذیل ؛

 

خرید دامین های منقضی شده ، از روش های معمول سئو کلاه خاکستری

همانطور که می بینید رتبه نخست ۸۵۵ هزار بک لینک دارد. اما حواستان باشد که حتما به یک نکته خیلی ریز هم پروا کنید!!

 

در این جدول DP عبارتست از شمار حوزه هایی که به گستره مذکور بک لینک دیتا اند. در این تصویر رتبه نخست از ۳ دامنه، ۸۵۵ هزار بک لینک گرفته است! امیدوارم متوجه نکته ریز شده باشید !!! (Hint : احتمالا دامین پنالتی شده ???? به همین دلیل هم صاحب آن دیگر تلاشی برای تمدید کردن دامنه نکرده است!)

 

بنابراین هنگام خریدن دامین های منقضی شده حتما به موارد پایین توجه کنید :

 

تعداد بک لینک ها نسبتا زیاد باشد.

تعداد بک لینک ها با تعداد Root Domain متناسب باشد.

به عمر حوزه توجه کنید چرا که هرچه عمر دامنه بیشتر باشد، بهتر است.

ACR هم هرچه بیشتر باشد بهتر است! جلوتر به آن اشاره خواهم کرد.

اسپم اسکور دامنه مدنظر را در دست موزه لینک اکسپلورر Moz چک کنید.

* نکته : دامین های منقضی شده .ir را می توانید از آدرس www.nic.ir/Just_Released ببینید. البته تنها آدرس دامین را می بینید نه این اطلاعات جامع و کامل را !

 

پس از اینکه دامین مدنظر را خریداری کردید، می توانید محتواهایی که پیشتر تو آن بوده است را پیدا کرده و مجددا داخل آن قرار بدهید و پس از مدتی می توانید فرآیندهای بک لینک دریافت خویش را پیش درآمد کنید.

 

برای اینکار می توانید از سایت Archive.org استفاده کنید. در این سایت شما آدرس گستره مدنظر را وارد می کنید و می توانید نسخه های مختلف آن در تاریخ های مختلف را ببینید و محتواهایش را کپی کرده و درون وبسایت بارگزاری کنید.

 

* حرفه ای ها بخوانند : پارامتر ACR که بالاتر ذکر شد، عبارتست از شمار دفعاتی که دامین یادشده توسط سایت Archive.org کراول شده است و هرچه این تعداد بیشتر باشد طبیعتا بهتر است! چرا که محتوای اکثریت در پسندیدن دارید!

سئو کلاه خاکستری

۲) سرقت آتوریتی رپورتاژی !

در این روش شما می توانید‌ اعتبار و ارزشی که کسب و کارها و وبسایت های نیرومند برای بک لینک های خود‌ برپایی می کنند را به راحتی متعلق به خویش کنید!

 

به عنوان نمونه فرض کنید من می خواهم برای یک آژانس هواپیمایی رپورتاژ اعلان بدهم و قصد من این است که در واژه کلیدی «خرید بلیط» بک لینک بگیرم و رشد داشته باشم.


akhbar tecnolozh10

امروز قصد داریم به معرفی محصولی بپردازیم که بسیار جالب است. با خرید این محصول تلفن، آی‌فون شما تبدیل به یک زره پوش می‌شود! این زره از جنس پلی کربنات و سیلی است و همچنین ضد آب و ضد تابش آفتاب است و پوشش حفاظتی بر روی اسپیکرها از دیگر قابلت‌های این محصول می‌باشد. این کاور کاملا ضد ضربه می‌باشد و دارای استاندارد MIL-STD 810G ارتش ایالات متحده امریکا برای محصولات ضدضربه و مقاوم در برابر شرایط سخت است. این پوشش می‌تواند آی‌فون 4 و آی‌فون 4S شما را در برابر شرایط بد جوی از جمله باران، شن و ماسه، گرما، غبار و لرزش و شوک محافظت کند. 

 

 

یکی دیگر از نکات جالبی که در طراحی این محصول در نظر گرفته شده است، اضافه کردن یک باتری اضافه با ظرفیت ذخیره سازی 2500 میلی آمپر می‌باشد که با کمک این باتری ساعت‌ها می‌توانید با آی‌فون خود اضافه کاری کنید! همچنین به دلیل طراحی مناسب، دسترسی راحت به کلیدهای Home، صدا و پاور برای کاربر امکان پذیر است.

قرار است این محصول به قیمت 129.95 دلار در دسترس کاربران قرار بگیرد.

منبع: 

https://itresan.com/846/%da%a9%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%b6%d8%af-%d8%a2%d8%a8-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a2%db%8c%d9%81%d9%88%d9%86/


akhbar tecnolozh10

آیا شما هم با مشکل کمبود حافظه جانبی (RAM) روبه‌رو هستید؟ آیا احساس می‌کنید گاهی اوقات عملکرد دستگاهتان کند شده است؟

Super Task Killer یک برنامه کم حجم، سریع و قابل اطمینان است که تنها با یک کلیک کاری می‌کند تا برنامه‌های اضافی و حتی آن‌هایی که شما از باز بودنشان اطلاعی نیز ندارید، بسته شوند و بدین خاطر فضای کافی در گوشی برای شما فراهم خواهد شد.

دانلود مستقیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: 

https://itresan.com/958/super-task-killer/


akhbar tecnolozh10

شرکت چینی هواوی در تاریخ 26 مارس (7 فروردین) در شهر پاریس از اسمارتفون‌های پرچمدار سری پی 40 (P40) (شامل پی 40، پی 40 پرو و پی 40 پریمیوم) رونمایی خواهد کرد. با نزدیک شدن به تاریخ معرفی این تلفن‌ها، اخبار رسمی و غیررسمی بیشتری درباره آن‌ها منتشر می‌شود. امروز نیز تلفن‌های جدید هواوی پی 40 تاییدیه 3C چین را دریافت کردند که اطلاعات خوبی درباره شارژ آن‌ها را در اختیار ما قرار می‌دهد.

طبق اطلاعات درج شده در بانک اطلاعاتی 3C، باتری اسمارتفون هواوی پی 40 (با شماره مدل‌های ANA-AN00 و ANA-TN00) با سرعت 22.5 وات و باتری مدل پرو آن (شماره مدل‌های ELS-AN00 و ELS-TN00) همانند تلفن پی 30 پرو با سرعت 40 وات شارژ می‌شود.

با توجه به این مسائل، می‌توان انتظار داشت که اسمارتفون هواوی پی 40 پریمیوم نسبت به هم‌خانواده‌های خود از سرعت شارژ بیشتری پشتیبانی خواهد کرد.

در هفته گذشته، دو مدل معمولی و پرو پرچمداران جدید هواوی در وب‌سایت TENNA رویت شدند. طبق اطلاعات موجود در این سایت، تلفن‌های جدید هواوی از شبکه 5G دو حالته و سیم‌کارت دوگانه پشتیبانی می‌کنند.

برخی دیگر از شایعات نشان می‌دهند که مدل استاندارد این تلفن‌ها از یک دوربین اصلی با سنسور 52 مگاپیکسل، یک دوربین سینمایی 40 مگاپیکسل و یک سنسور تله‌فوتو 8 مگاپیکسل با توانایی زوم 3 برابر اپتیکال بهره می‌گیرد.

پیش‌بینی می‌شود که مدل پی 40 پرو از یک ماژول تله‌فوتو پیشرفته‌تر با زوم اپتیکال 5 برابر استفاده خواهد کرد. انتظار می‌رود که مدل پی 40 پریمیوم دارای یک دوربین پنج‌گانه با زوم اپتیکال 10 برابر باشد. هر سه مدل پرچمداران جدید هواوی از استاندارد وای‌فای 6+ پشتیبانی می‌کنند و قیمت آن‌ها نسبت به مدل‌های پی 30 نیز ارزان‌تر خواهد بود.

منبع:

https://itresan.com/292540/%d8%a7%d8%b3%d9%85%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%81%d9%88%d9%86%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%b1%db%8c-%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%88%db%8c-%d9%be%db%8c-40-%d9%88-%d9%be%db%8c-40-%d9%be%d8%b1%d9%88-%d8%aa/


akhbar tecnolozh10

اپل خود را برای معرفی یک هدفون بی‌سیم جدید به نام Powerbeats 4 آماده می‌کند. ما اواخر ماه گذشته به‌لطف مجموعه‌ای از آی‌های پیدا شده در آپدیت 13.3.1 آی‌اواس توانستیم نگاهی به طراحی این هدفون بیندازیم. حالا براساس یک لیست جدید در وب‌سایت FCC، اطلاعات بیشتری درباره طراحی Powerbeats 4 در اختیار ما قرار گرفته است. شماره مدل این هدفون، A2015 بوده و در ماه نوامبر تست شده است.

در توضیحات لیست مذکور آمده است:

A2015 یک هدفون بی‌سیم با باتری، میکروفون و آنتن یکپارچه است. این هدفون می‌تواند موزیک را از یک منبع صوتی بلوتوثی پخش کند. A2015 دارای کانکتور لایتنینگ برای شارژ، LEDهای قرمز/سفید و دکمه‌های تنظیم ولوم است.

پیش‌بینی می‌شود که هدفون جدید اپل به‌زودی معرفی شود. این احتمال وجود دارد که شاهد رونمایی از آن در کنار آیفون 9/SE2 باشیم. لازم به گفتن است که این هدفون از نوع کاملا بی‌سیم (TWS) نیست و دو گوشی آن، از طریق یک سیم فیزیکی با هم ارتباط دارند.

در حال‌حاضر، هدفون Powerbeats Pro از نوع کاملا بی‌سیم بوده و ۲۴۹ دلار قیمت دارد، در حالیکه Powerbeats 3 با قیمت ۱۹۹ دلار در اختیار مشتریان قرار گرفته است. از آنجاییکه نسل فعلی Powerbeats از ۱۲ ساعت پخش مداوم پشتیبانی می‌کند، انتظار می‌رود که مدل بعدی هم در همین حد یا بیشتر از آن کارآیی داشته باشد.

 

 

 

منبع: 

https://itresan.com/292532/%d9%87%d8%af%d9%81%d9%88%d9%86-%d8%a8%db%8c%e2%80%8c%d8%b3%db%8c%d9%85-powerbeats-4-%d8%a7%d9%be%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d9%88%d8%a8%e2%80%8c%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-fcc-%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%aa-%d8%b4/


akhbar tecnolozh10

فروش تلفنی چیست

فروش تلفنی چیست ؟ فروش تلفنی (telesales) می تواند رویکردی بسیار مقرون به صرفه برای فروش باشد. تماس تلفنی زیاد سریع تر و ارزان تر از ویزیتوری فروش و بازدید حضوری است. فروش تلفنی به همان اندازه ویزیتوری فروش می تواند انعطاف پذیر و قانع کننده باشد. اما فروش تلفنی نیز چالش برانگیز است. ♦تماس تلفنی کامیاب برای فروش می تواند خود یک هنر بزرگ باشد. گوش دادن به صحبت های تلفنی توسط فروشندگان تلفنی برای مشتریان چندان خوشایند نیست مگر اینکه تلفنی در سررسید پسندیده و درخور دربایستن مشتری زده شده باشد.♦ فروش تلفنی زمانی اثر دسته و نتیجه دهنده است که علاوه بر بازاریابی کامیاب ، بازاریابی تلفنی (Telemarketing) حرفه ای قبل از آن چهره پذیرفته باشد. بازاریابی تلفنی اهرمی برای موفقیت فروش تلفنی است. در زیاد از مواقع فروشنده تلفنی ناچار است بازاریابی تلفنی نیز سپریدن دهد.

 

نکتهبازاریابی

 

بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی هر دو نیازمند مهارتهای فردی و تیمی قوی هستند. اصولاً فروشندگان تلفنی در بازاریابی تلفنی نیز چیرگی دارند ولی گاهی بازاریابان تلفنی چیرگی فروش تلفنی را ندارند.

 

برنامه ریزی فروش تلفنی

فروش تلفنی در صورتی می تواند نشان تقسیم باشد که برای شما توانایی ها و قابلیت های کسب وکارتان مشخص باشد. فروش تلفنی به همان اندازه که می تواند گزینه ای واقع بینانه باشد ، به همان اندازه نیز می تواند به اعتبار کسب وکار تان نیز آسیب برساند. گاهی اوقات کسب وکارها از فروش تلفنی برای پیگیری فعالیتهای بازاریابی و فروش بهره‌گیری می کنند. در این حالت خطرات فروش تلفنی نیز کمتر خواهد بود. فروش تلفنی در صورتی به سودآوری سوداگری منجر می گردد که بر اساس یک برنامه فروش منسجم صورت پذیرد. در برنامه فروش تلفنی بایستی موارد زیر به دقت مورد توجه پیمان گیرند:

 

زمانبندی مناسب جهت برقراری تماس تلفنی

انتخاب صحیح مشتری هدف

تخصیص سررسید پسندیده جهت انتقال پیام

مدیریت تماس تلفنی با توجه به اهداف تماس

عدم تکرار تماس های کسل کننده برای مشتری

خودداری از ارائه پیام های غیر ضروری

نکات بایسته در فروش تلفنی چیست ؟

فروشندگان تلفنی بایستی برای اخذ نتایج مثبت و موثر به موارد پایین دقت کنند :

فروش تلفنی چیست؟

خونسردی و حفظ آرامش

جلوگیری از بحث های غیر بایسته با مشتری

توجه به اهداف فروش و دقت به انتقال پیام

تقویت شنود موثر در خود

برنامه ریزی تماس روزانه

رعایت اصول گفتگو و عدم قضاوت عجولانه

یادداشت برداری پیش ، حین و بعد از تماس تلفنی


akhbar tecnolozh10

فروش تلفنی: در فروش تلفنی ما بدون اینکه مخاطب خویش را ببینیم کالا و فرآورده خودمان را به او معرفی می نماییم و کوشش می کنیم فرد مورد عقیده را قانع کنیم لغایت از ما خرید کند. فقط ابزاری که در این نوع فروش داریم صدا و لحن گفتگو ما است .

 

مزایای فروش تلفنی چیست؟

 

تعداد ویزیت اغلب در موعد کمتر، کاهش خرج های رفت و آمد که در بسیاری از سازمان ها، و شرکت ها از این نوع فروش کاربرد می شود و اگر به درستی اتمام شود می تواند درآمد ها سازمان را بسیار افزایش دهد و در خرج های آن نیز صرفه جویی زیادی داشته باشد.

 

دیدگاه شما نسبت به بازاریابی های تلفنی چیست؟

 

متاسفانه بسیار گواه این بودم که ویزیتورهای تلفنی با بنده تماس گرفته اند و بدون هیچ مقدمه یا ایجاد ارتباطی آغاز به معرفی و فروختن محصول خویش کرده اند و بعد از اینکه چند دقیقه پشت سر هم صحبت کرده اند و استجابت بنده هم منفی بوده تلفن را حتی بدون خداحافظی قطع کرده اند. وقتی از افرادی که بدون هیچ گونه اطلاعات و آموزش درستی به عنوان نیروی فروش تلفنی که معرفی گر سازمان ما هستند بهره‌گیری می کنیم نه فقط فروش نخواهیم داشت، دیدگاه افراد را نیز ویران می کنیم.

 

چگونه می توانیم با بدن صدای پسندیده روی مخاطبین کارایی مثبت بگذاریم؟

 

ابزاری که در فروش تلفنی داریم، روش گفتگو کردن ما، تن صدا و توانایی هدایت گفتگو به سمت مثبت است اگر به راستی از این دست موزه استفاده نکنیم متاسفانه نمی توانیم کامیاب باشیم. خواهشمند است روی تن صدای خود شغل کنید حتما چند بار صدای خودتان را ضبط کنید و اگر صدای شما ناتوان است، خشن است، لحنتان پسندیده نیست، یا سرعت گفتگو شما بسیار بالا و یا بسیار آهسته است حتما نسبت به اصلاح آن اقدام کنید.

 

در اثناء تماس تلفنی تبسم بزنید لغایت صدای بهتر، روشن تر و رساتری داشته باشید.

 

حتما مکالمات تلفنی مهم را به صورت ایستاده سپریدن دهید در این حالت بازتاب مغز بسیار بهتر خواهد بود.

 

حتما در هنگام مذاکره تلفنی کاغذ و اتوماتیک داشته باشید و مهمترین موارد را یادداشت کنید.

 

قبل از تماس تلفنی تمامی اطلاعات و کاتالوگ های مورد احتیاج و در ضمن جواب سوالات احتمالی را کنار دست خودتان داشته باشید. اصلا نباید مشتری خودتان را چشم براه بگذارید.

 

حتما در هنگام مذاکره اسم بیننده خود را بپرسید و آن را در حین مذاکره بیان کنید.

 

از به کار بردن کلمات عامیانه و غیر رسمی متمایز امتناع کنید، با نزاکت و ارج با مشتری گفتگو کنید، از شوخی های بد پریز کنید چراکه شما نماینده یک سازمان هستید و شیوه صحبت شما معرف سازمان شما است.

 

از خندیدن با صدای بلند امتناع کنید.

 

سعی کنید شنونده نکوداشتن باشید، نکات ذکر شده بدست مشتری را یادداشت کنید و دوباره آنها را در مکالمه بکار ببرید.

 

مکالمه را با صحبتی پر دلیل و خوب تمام کنید و الی فرد مورد روبرو تماس را قطع نکرده است شما گوشی را قطع نکنید.

 

نحوه پاسخگویی به تماس های تلفنی باید چگونه باشد؟

 

حتما لغایت زنگ سوم گوشی را بردارید. پر انرژی سازمان خویش را معرفی کنید و با سلام و احوال پرسی گرم از مشتری خویش پیشباز کنید. دلیل تماس مشتری و اسم او را بپرسید، اگر فرد باره عقیده در حال آماده حضور نداشتند شما پیغام مشتری را دریافت کنید و در نخستین فرصت به فرد مورد عقیده انتقال دهید. حتما اگر قولی می دهید که تماس خواهید گرفت آن را اتمام دهید الی حس خوبی مشتری نسبت به سازمان شما داشته باشد.

چگونه بازاریابی و فروش تلفنی انجام دهیم؟

آیا می دانید نگرش و برداشت یک بیننده که برای اولین بار با ما تماس گرفته است از روی شیوه پاسخگویی ما به تلفن است؟

 

دوستان عزیز این نکته را مد نظر داشته باشید اگر مشتری با ما تماس بگیرد و تلفن را دیر پاسخ دهیم و پس از پاسخگویی به صورت کاملا غیر چیره دست پذیرش فرد را بدهیم بدون شک اصلا نقطه نظر مناسبی نخواهد داشت و براحتی مشتری را از دست خواهیم داد. زیاد دیده شده است که شرکت ها یا فروشگاه ها تبلیغات بسیار زیادی سپریدن داده اند اما زمانیکه مشتری با آنها تماس گرفته به انگیزه تصادف نا مناسب یا پاسخگویی لاغر فروش صورت نگرفته و به نوعی خرج های تبلیغاتی هدر رفته است.


akhbar tecnolozh10

موتورولا، بعد از مدت‌‌زمانی طولانی، بالاخره قصد بازگشت به بازار اسمارت‌فون‌های پرچمدار را دارد. این شرکت ظاهرا در حال کار بر روی هندستی به نام اج پلاس (+Edge) است که احتمالا توسط اپراتور ورایزن در آمریکا عرضه خواهد شد.

حالا امروز رندرهای CAD این گوشی لو رفته‌اند و ما می‌توانیم برای اولین بار نگاهی به طراحی آن بیندازیم. اولین چیزی که نظر ما را به خود جلب می‌کند نمایشگر آبشاری دستگاه است که انحنای بسیار زیادی به داخل فریم دارد. به نظر می‌رسد که موتورولا به همین خاطر نام آن را اج پلاس انتخاب کرده است.

همچنین یک هول پانچ کوچک برای میزبانی از دوربین سلفی در گوشه بالا سمت چپ نمایشگر و یک حسگر اثرانگشت در زیر آن وجود دارد. در پشت گوشی شاهد سه دوربین در کنار یک فلاش LED دوگانه و چند سنسور دیگر هستیم. ضمن اینکه حلقه LED اطراف لوگوی Moto احتمالا به عنوان نور نوتیفیکیشن عمل خواهد کرد.

ما در لبه بالای اج پلاس یک جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری و در لبه پایین آن اسلات سیم‌کارت، درگاه USB-C و اسپیکر را می‌بینیم. دکمه‌های پاور و ولوم هم در لبه سمت راست گوشی قرار دارند.

براساس شایعات قبلی، موتورولا اج پلاس دارای نمایشگر ۶.۶۷ اینچی +FHD با نرخ نوسازی ۹۰ هرتز خواهد بود و از چیپست اسنپ‌دراگون 865 (با فناوری 5G) و ۸ یا ۱۲ گیگابایت رم بهره خواهد برد.

این گوشی پرچمدار از نسخه استوک اندروید ۱۰ استفاده خواهد کرد و انرژی خود را از یک باتری ۵۱۷۰ میلی‌آمپرساعتی خواهد گرفت. اگر ماه گذشته نمایشگاه MWC 2020 لغو نمی‌شد احتمالا شاهد رونمایی آن در آنجا بودیم. هنوز تاریخ جدیدی برای معرفی آن اعلام نشده است، اما ما احتمالا مدت‌زمان زیادی منتظر نخواهیم ماند.

منبع: 

https://itresan.com/293300/%d8%b1%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%d9%88%d8%b4%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d9%88%d9%84%d8%a7-edge-%d9%84%d9%88-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%9b-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af/


akhbar tecnolozh10

اکنون سامسونگ انتشار دومین به‌روزرسانی OTA برای هندست‌های سری گلکسی S20 در کره‌جنوبی را آغاز نموده است. هفته گذشته، سامسونگ نخستین به‌روزرسانی OTA برای گلکسی S20 اولترا را منتشر کرد. این به‌روزرسانی با هدف ارتقا کیفیت دوربین و عملکرد فلاش خودکار عرضه شد و از پچ امنیتی ماه مارس گوگل برخوردار بود.

اکنون به‌روزرسانی جدید برای کلیه مدل‌های سه‌گانه سری گلکسی S20 در حال انتشار است و کاربران در صورت تمایل به دانلود این بسته در خارج از بستر شبکه وای‌فای بایستی 250 مگابایت از حجم ترافیک داده خود را به آن اختصاص دهند. این به‌روزرسانی با قابلیت ارتقاء هرچه بیش‌تر کیفیت دوربین و رفع ایرادات کشف شده طی نخستین بررسی‌های سری گلکسی S20 خصوصا ناپایداری مشخصه فو خودکار در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر انتشار فیرم‌مورهایی با شماره ورژن G986NKSU1ATC2 ،G981NKSU1ATC2 و G988NKSU1ATC2 برای اسمارت‌فون‌های گلکسی S20، گلکسی S20 پلاس و گلکسی S20 اولترا در جریان است. اما انتشار این به‌روزرسانی برای کاربران خارج از کشور کره احتمالا کمی بیش‌تر زمان خواهد برد.

بر اساس اظهارات وبسایت TizenHelp، گزارشات کاربران از بهبود عملکرد فو خودکار و فو دستی در پرچم‌دار گلکسی S20 اولترا حکایت دارند. همچنین کاربران به بهبود عملکرد ژست‌های پیمایشی در گوشی نیز اشاره نموده‌اند. به منظور بررسی دستی انتشار به‌روزرسانی برای هندست خود می‌توانید به مسیر Settings > Software Update مراجعه نمایید.

منبع: 

https://itresan.com/293299/%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%a8%d9%87%e2%80%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c-ota-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af-%da%af%d9%84%da%a9%d8%b3/


akhbar tecnolozh10

امروز تصمیم گرفتیم چک فهرست سئویی کامل از کلیه تغییرات سئو در سال 2019 را برای‌تان حاضر نماییم تا با خیالی آسوده تغییرات لازم را روی سئو سایت‌تان اعمال کرده و بدون کوچک‌ترین وقفه‌ای در گذرگاه موفقیت سوداگری آنلاین‌تان قدم بردارید و اتفاقا بهتر از پیش در میدان رقابت حاضر شوید.

 

یکی از دلایلی که این چک لیست کبیر را آماده کردیم این بود که گوگل در سال جدید میلادی دوبار در تاریخ های مارس ژوئیه با نام Google Core Algorithm Update March 2019 و همینطور Google Core Algorithm Update June 2019 که هر دویشان دو بروزرسانی بزرگ فرجام گوگل هستند. البته که Core Update هم قصد از اینست که آپدیت در هسته این الگوریتم ها بوده و گوگل کم و بیش اعلام کرده که سایت خودتان را بهتر کنید (پس عملا هیچ تغییر بزرگواری نباید در سایت شما رویداد بیافتد.)

 

کمی در باره هسته آپدیت شده الگوریتم های گوگل برایتان بگویم:

 

از زمانی که گوگل از برچسب آپدیت هسته الگوریتم Core Update کاربرد می کند فقط 3 بروزرسانی منتشر شده که واپسین آنها تا قبل از آپدیت ماه ژوئیه همین آپدیت مارس بوده که دگرگونی ها زیادی در نتایج جستجو برپایی کرده و کیفیت نتایجی که به کاربران نمایش دیتا می شد را هم بالا دستگیر است.

 

آپدیت مارس و همینطور ژوئیه دو آپدیت بزرگ روی هسته الگوریتم های گوگل هستند و گوگل قول دیتا که فقط روی کیفیت سایت ها تمرکز کند، بله ما سایت های زیادی دیدم که ترافیکشان به شدت افت کرد و بازنده این جریان بودند و سایت هایی را هم دیدیم که ترافیکشان سر به آسمان کشیده بود طوری که حس برنده شدن داشتند. برای اینکه شما هم به جمع برندگان اضافه شوید (اگر بازنده این جریان بوده اید) پس دربایستن دارید تمام چیزهایی برای سئو و تطبیق یافتن با آپدیت های الگوریتم های گوگل به آن پروا کنید را در اختیار داشته باشید. بنابراین این راهنمای سئو یا این چک لیست بزرگ، بهترین نمونه در وب فارسی است که حاصل دو ماه جمع آوری اطلاعات کامل بدست تیم بلاگینگ و سئوی است و به شما کمک می‌کند سایت خودتان را همتراز با استانداردهای موتور جستجوی گوگل در سال 1398 نگه دارید.

 

اگر‌ شدامد گوگل منبع اصلی هدایت مشتری به سمت شماست در همین نخست باید به شما هشدار بدهم که عواقب خوب و بدی در انتظارتان است! بله. عواقب بدی هم در انتظارتان است! چرا؟ چون قوانین و اصول سئو همش در حال تغییر و بروزرسانی هستند. ممکن است در سنه 20 نتایج قابل قبولی از سایت‌تان دریافت کرده باشید اما باید بدانید ماندن در ماضی و پیوستگی دادن روال قبل، تضمینی برای کامیابی شما در امسال یعنی 2019 نخواهد بود.

 

چک لیست سئو در سال 2019

با دگرگونی ها الگوریتم‌های گوگل، نتایج و دستاورد‌های دنیای سئو نیز متحول و قدرتمند‌تر می‌شوند. منظورم از‌ این جمله‌ این است کسب و کار‌هایی که می‌خواهند در دنیای چشم وهمچشمی باقی بمانند و گرفتار جریمه و کارت قرمز گوگل نشوند باید بدانند در امسال چه کاری‌هایی اتمام دهند و چه کارهایی نه.

اگر شما هم جزو‌ این کسب و کارها هستید باید با برخی از آمارهای موتورهای جستجو در‌ این زمینه نیز آشنا شوید. برای ساده‌تر کردن درک‌ این مسئله که به راستی قرار است در سنه 2019 چه اتفاقی برای سئو سایت‌تان بیافتد، نه تنها آمارهایی از وب سایت‌های گوناگون در سراسر دنیا را جمع‌آوری کردم، بلکه آنها را برای روش‌های گوناگون سئو نیز تقسیم‌بندی کردم. دراین نوشتار پیمان است با این موارد آشنا شوید:

 

1. روش جستجوی گوگل

 

1.1 هوش مصنوعی

1.2 چطور سایتم را با هوش مصنوعی سازگار کنم؟

1.3 جستجوی تصویری

1.4 چطور سایتم را با جستجوی تصویری سازگار کنم؟

1.5 فهم نیت کاربر/جستجوی معنایی

1.6 چطور نیت کاربران منظور سایتم را فهم کنم؟

1.7 پاسخ گویی سریع به کاربر

1.8 جستجوی صوتی

1.9 چطور سایتم را با جستجوی صوتی سازگار کنم؟

1.10 کپی رایت Copy Right

1.11 چطور می‌توانم کپی رایت را در محتوا حفظ کنم؟

1.12 نتیجه‌گیری از طریق جستجوی گوگل

2. سئو تو سایت On Site SEO

 

2.1 تحقیق کلمه کلیدی

 

2.1.1 پیدا کردن بازار هدف

2.1.2 چطور بازار منظور کسب و کارم را پیدا کنم؟

2.1.3 آنالیز رقیب/ رقابت و سطح آن

2.1.4 چطور رقبا و سطح رقابت را در گستره کسب و کارم آنالیز کنم؟

2.1.5 تعبيه استراتژی سئو

2.1.6 چطور استراتژی سئو احسان برای وب سایتم داشته باشم؟

2.1.7 تعیین ساختار سایت برای هدف‌گیری کلمه کلیدی

2.2 محتوا

 

2.2.1 کیفیت محتوا

2.2.2 چطور کیفیت محتوای مطالب سایتم را افزایش دهم؟

2.2.3 طول محتوا

2.2.4 بعد طول محتوای‌ ایده‌آل برای محتوای سایت من چقدر است؟

2.2.5 کاربردی بودن و دسترسی آسان

2.2.6 چطور دسترسی کاربران به محتوای سایتم را آسان‌تر کنم؟

2.2.7 راهبرد فرآوری محتوا

2.2.8 چطور یک راهبرد تولید محتوای خوب و ارزشمند داشته باشم؟

2.2.9 برپایی وبلاگ

2.2.10 روش بخش بندی و برچسب گذاری

2.2.11 چطور بیشترین کاربرد را از دسته‌ها و برچسب‌ها ببرم؟

2.2.12 برای کاربر نوشتن و برای گوگل بهینه کردن

3. سئو درون فیش On Page SEO

 

3.1 لینک سازی داخلی

3.2 انکر تکست‌‌ها

3.3 واژه کلیدی در محتوا/ هدینگ‌‌ها/ URL‌‌ها و…

3.4 تصاویر- رسانه‌‌ها (ویدیو و پادکست)

4. ابزار‌‌های سئو تو سایت

 

4.1 نصب افزونه Yoast

4.2 نصب افزونه گوگل آنالیتیکس / برای سایت یا فروشگاه

4.3 نصب افزونه‌‌های بهینه‌سازی روی سایت

4.4 نصب افزونه‌‌های مهار لینک سازی داخلی

4.5 نتیجه‌گیری از سئو درون سایت

5. سئو تکنیکال

 

5.1 متا تگ‌‌ها/ عناوین/ توضیحات متا

5.2 عملکرد صفحه اصلی/ سرعت سایت و کد نویسی

5.3 فرمت درست برای تصاویر

5.4 فرمت JPEG یا jpg.

5.5 فرمت PNG

5.6 فرمت GIF

5.7 طراحی سایت ریسپانسیو/ نسخه موبایل

5.8 بهینه‌سازی هدر سایت/فوتر سایت

5.9 بهینه‌سازی ابزارک‌‌ها (ساید بار)

5.10 امنیت

5.11 هاست

5.12 رفع خطاهای سرچ کنسول

5.13 وصل شدن به موتور بینگ

5.14 داده‌‌های ساختار یافته

5.15 شناسایی ریدایرکت‌‌های اشتباه

5.16 استفاده از پاپ آپ

5.17 به کارگیری پوش نوتیفیکیشن

5. فایل نقشه سایت

5.19 فایل ربات سایت

5.20 فایل عملکرد سایت htaccess.

5.21 خوانایی سایت +چیدن المان‌‌ها و دکمه‌‌های فراخوان در جای درست

5.22 تست سایت در افزار موبایل فرندلی گوگل

5.23 نتیجه‌گیری از سئو تکنیکال

6. پروفایل لینک صحیح و استاندارد

 

6.1 آنالیز لینک‌‌های رقبا

6.2 رفع (حذف) لینک‌‌های اسپم

6.3 تعبيه رپورتاژ آگهی/ خرید بک لینک/ لینک سازی خارجی

6.4 اقتدار و اعتبار/ حضور در شبکه‌‌های اجتماعی

7. راهبرد سئو

 

7.1 مشتری مداری

7.2 بازاریابی داخلی

7.3 تولید محتوای ویژوال

7.4 سئو محلی

7.5 چه کسب و کارهایی باید روی سئو محلی تمرکز کنند؟

امیدوارم با خواندن‌ این نوشتار تنها به فهم راستی از قوانین اصلی حاکم بر سئو 2019 نرسید بلکه بتوانید به نکویی آنها را روی وب‌سایت‌تان پیاده کرده و در راهبرد سئو خود کاربرد کنید، و در پایان موفق به کسب رتبه‌ای بهتر در نتایج جستجوی گوگل و بینگ شوید.

 

اما باز هم تذکر می‌کنم:

 

سئو همیشه در حال تغییر است! پس دست از مطالعه بر ندارید و دائم آپدیت باشید. به شما احضار مقاله‌‌های خودمان را پیشنهاد می‌کنم. ???? 

 

آمار توسط آمده از دنیای سئو:

 

39% از تمام‌ شدامد سایت‌ها در دنیا از طریق موتور‌های جستجوست.

46% از جستجوهای گوگل محلی هستند.

در سنه 2020 تقریبا  50% از جستجو‌‌ها به جستجوی صوتی تبدیل می‌شوند.

58% از جستجو‌‌ها از طریق تلفن همراه اتمام می‌شوند.

هر ثانیه در گوگل 67 هزار جستجو اتمام می‌شود.

حدود 80% از کاربران توجهی به تبلیغات موتور‌های جستجو ندارند.

97% از نتایج صفحه اول گوگل حائز دست کم یک تصویر در صفحه هستند.

1. روش جستجوی گوگل

جستجو در گوگل

همه چیز در جهان رو به پیشرفت و بهبود است حتی روش جستجو در گوگل. چه بسا در سال‌های ماضی وقتی کاربری به دنبال خرید یک برند کفش مانند پوما بود فقط عبارت “کفش پوما” را جستجو میکرد اما امروزه عباراتی مثل “خرید کفش پوما در تهران”، “قیمت کفش پوما مردانه” و … را جستجو می‌کنند. گوگل هم از‌ این قافله عقب نمانده و همپا با پیشرفت ملت در جستجو، الگوریتم‌های خود را روزبروز هوشمند‌تر کرده است لغایت پاسخی کاربردی‌تر و نزدیک‌تر به خواسته آنها ارائه کند. در‌ این بخش بطور کامل در ارتباط با تغییرات بوجود آمده در الگوریتم‌ها و روش‌های گردآوری پاسخ به جستجو -که پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نه چندان بعید شیوه تعامل کاربر و شکل به کارگیری موتور‌های جستجو را رفته رفته تغییر دهند- صحبت می‌کنیم.

 

1.1 هوش مصنوعی

گوگل دائم در تلاش بوده کاربران خود را به  نزدیک  نتیجه در باره چیزی که جستجو کرده‌اند برساند و خوشنودی آنها را جلب کند. در سال جاری یگانه از تاثیرگذارترین موارد در ‌رتبه‌بندی وب سایت‌ها، هوش مصنوعی (به انگلیسی: Artificial Intelligence) است. به راستی گوگل برای شبیه‌سازی رفتار کاربران واقعی، بهبود الگوریتم‌‌های خود، درک محتوای صفحات سایت‌‌ها، منظور از جستجوی هر واژه و نمایش کاربردی‌ترین نتایج، از تکنولوژی هوش مصنوعی AI بهره‌گیری ‌می‌کند.

 

تکنولوژی هوش مصنوعی در حال آماده بدست موتور‌‌های جستجوی عظیم دنیا مورد کاربرد پیمان می‌گیرد و نزدیک 30% از نتایج آنها بر بنیاد AI ‌رتبه‌بندی می‌شوند. چشمداشت می‌رود در سنه 2019 تاثیر اکثریت در ‌رتبه‌بندی سایت‌‌ها بر بنیاد فهم رفتار کاربران داشته باشد.

 

تکنولوژی هوش مصنوعی گوگل

1.2 چطور سایتم را با هوش مصنوعی سازگار کنم؟

توصیه می‌کنیم به قصد سازگاری با‌ این فناوری پیشرفته، برای تولید محتوای سایت‌تان یک تحقیق واژه کلیدی خوب و بنیادی اتمام دهید و محتوایی پسندیده و واقعاً به درد بخور درباره آن فرآوری کنید. اگر اطلاعات کافی در ارتباط با پژوهش واژه کلیدی ندارید هیچ جای نگرانی نیست چون ما قبلا روش درست پژوهش کلمه کلیدی از “الف لغایت یا“ را روشنگری داده‌ایم.

 

1.3 جستجوی تصویری

چندی پیش گوگل ذکر کرد بخشی از Google Search Console را به نمایش و بررسی میزان‌ شدامد سایت از جانب جستجوی تصویری برگزیدن داده است. که علت‌ این کار را رشد میزان جستجوی تصویری بین کاربران‌ اینترنت اعلام نمود.

در واقع اگر فردی به پیگیری عکسی از یک محصول باشد، عکس ها نما شده در جستجوی تصویری می‌توانند مثل لینک عمل کنند و کاربر را به درون سایت بکشانند.

 

1.4 چطور سایتم را با جستجوی تصویری سازگار کنم؟

وب سایت‌‌هایی که در نتایج جستجو رتبه بالاتری دارند، تصاویر آنها نیز در نتایج جستجوی تصویری رتبه  نزدیک  مشابهی خواهند داشت.

البته عوامل دیگری هم در‌ این مسئله دخیل هستند مثل:

 

بهینه‌سازی تصویر از عقیده حجم،‌اندازه و کیفیت

بهینه‌سازی تصویر از لحاظ نام

متن جایگزین پسندیده و توضیح دهنده برای تصویر

نکته

 

با استفاده از کلمه کلیدی مدنظرتان در موارد بالا می‌توانید بخت حضورتان در رتبه‌‌های برتر نتایج جستجوی تصویری را افزایش دهید.

پس با بهینه‌سازی تصاویر سایت‌تان بر پای بست، موارد بالا و پیمان دادن ‌کلمات‌کلیدی هدف در متن جایگزین آنها می‌توانید رتبه خوبی در نتایج جستجوی تصویری کسب کنید (در پیوسته مقاله اغلب توضیح دادیم).

 

1.5 فهم نیت کاربر/جستجوی معنایی

بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو فقط درباره گنجاندن ‌کلمات‌کلیدی پرطرفدار در محتوای صفحات سایت نیست بلکه در ارتباط با نگارش یک محتوای کاربردی است که کاملا تمام جنبه‌‌های چیزی که کاربر به تعقیب آن است را در بر بگیرد و با سرعت اکثریت در پسندیدن وی پیمان دهد.

کاربران فضای مجازی بی‌دلیل وارد موتور‌‌های جستجو نمی‌شوند و مطمئنا پشت هر جستجویی یک منظور برای برطرف کردن نگرانی‌‌ها و چه بسا نیاز‌‌های آنان هستی دارد. گوگل همش مرتبط‌ترین و کاربردی‌ترین نتایج را بر بنیاد جستجوی کاربر در صفحه اول رتبه‌بندی ‌می‌کند. همچنین بر پای بست، میزان خوشنودی کاربران از صفحه نتایج، رتبه برخی از صفحات را جابجا ‌می‌کند.‌ این میزان رضایت بدست الگوریتم رنک برین گوگل حساب شده می‌شود. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، گوگل رتبه نتایج جستجو برای عبارت “دم کردن قهوه سرد” را جابجا کرده است.

در ضمن ما پیشتر ارتباط الگوریتم رنک برین و نتایج جستجو را توضیح داده‌ایم.

 

جابجایی رتبه سایت

نیت مخاطب از جستجو با 3 روش دسته بندی می‌شود:

 

ناوبری: در‌ این شیوه جستجو، مخاطب به تعقیب آدرس یا موقعیت جغرافیایی (همان لوکیشن) به خصوصی است.

جستجوی اطلاعاتی: در‌ این شیوه جستجو، بیننده به پیگیری گردآوری اطلاعات در باره موضوعی است.

خرید: در‌ این روش جستجو، بیننده به پیگیری خرید یک کالا به صورت‌ اینترنتی است.

1.6 چطور نیت کاربران هدف سایتم را فهم کنم؟

آزمون نتایج جستجو توسط گوگل

اولین مرحله در فهم نیت کاربر، تفویض تقسیم فرآوری محتوا به فردی است که در مقوله تکاپو سایت متخصص باشد و بتواند واقعاً اطلاعات درست و مفیدی در ارتباط با جستار در برگزیدن کاربر قرار دهد.

همچنین می‌توانید با رعایت موارد پایین به درک بهتری در‌ این مقوله برسید:

 

خودتان را جای مخاطب بگذارید، نیاز‌‌های وی را فهم کنید و عملکردی ما فوق کلیدواژه‌‌ها داشته باشید.

اگر سایت‌تان فروشگاهی است سعی کنید بخشی از تمرکزتان را روی چرخه خرید پیمان دهید. بیش از 80% کاربران پیش از خرید، درباره محصول باره نظرشان تحقیقات گسترده‌ای سپریدن می‌دهند!

سراغ گوگل بروید، سعی کنید همانند کاربران فکر کنید و شروع به جستجو نمایید. با رسیدگی نتایج پیش درآمد می‌توانید به درک صحیحی از نیت کاربر برسید و عملکرد وب سایت‌‌های موفق را آنالیز کنید. چراکه نتایج صفحه نخست گوگل کاربردی‌ترین موارد برای جستجوی کاربر هستند!

بدون حاشیه رفتن، دربایستن و خواسته کاربران را از خودشان بپرسید! اگر هیچ یک از راهکار‌‌های بالا برایتان تاثیر گذار نیست، می‌توانید با استفاده از المان‌‌هایی مانند نظرسنجی‌‌ها یا شبکه‌‌های اجتماعی‌ این فرصت را‌ایجاد کرده و خواسته کاربران را مستقیما از خودشان سوال کنید. تحقیقات به شما ‌می‌کند به طور کامل بازار هدف‌تان را بشناسید و آنچه مورد نیازشان است را عرضه کنید.

1.7 پذیرش گویی تند به کاربر

ی در روز روشن! گوگل خیلی ساده و پایین پوستی با نیتی تیره و تار در کسب خوشنودی کاربران جستجو کننده‌اش اثر داده اصلا دوست ندارد کاربرانش را از صفحه اصلی خودش به جای دیگری بفرستد. الی دیروز گوگل برای متن آهنگ‌‌های شادمهر شما را به ویکی پدیا می‌فرستاد اما امروز می‌خواهد کل محتوای وب را در همان صفحه نخست خودش به کاربر قالب کرده و در نمایشگر وی بچپاند. ایمان نمی‌کنید؟ بفرمایید مدارک موجود است:

 

پیشنهاد میکنیم این نوشتار رو از دست ندهید:

سئو و چند فاکتور مهم آن برای کسب و کارهای اینترنتی که باید بدانید

نتایج جستجو برای اهنگ سبب شادمهر

گوگل‌ا ینجا کاربرانش را به هیچ سایتی وصل نمی‌کند و‌ این کاملا در تضاد هدفی است که گوگل سابقا ادعای آن را داشت،‌ اینکه کاربران را پس از جستجو به سایت‌‌های گوناگون هدایت کند. پس وقتی نمی‌خواهد کاربران را به سایت‌‌های سایر بفرستد عملا روزی و روزی کلیکی آنها را می‌د.

 

1.8 جستجوی صوتی

جستجوی صوتی جدید‌ترین شیوه جستجو در موتور‌‌های جستجوست که به کاربر‌ این پروانه را می‌دهد بدون تایپ کردن چیزی که می‌خواهد و بدون اتلاف وقت، فقط در چند ثانیه آن را با صدای بلند برای موتور جستجو بگوید و نتیجه را مشاهده کند.

پیش‌بینی می‌شود در دو سال آینده جستجوی صوتی به بزرگترین روش جستجو در سراسر دنیا تبدیل شود (کاری با‌ایران خودمان ندارم). به راستی وب سایت‌‌هایی که میخواهند همواره در بهترین جایگاه نتایج جستجو باشند باید راهبرد سئوی خویش را با گونه جدیدی از قصد و شیوه جستجو وفق دهند و تغییراتی در استراتژی خود اعمال کنند.

 

کاربران در جستجوی صوتی رغبت اکثریت به سوالات طولانی دارند. از‌ این رو چالش پیش رو‌ این است که درک کنید کدام ‌کلمات‌کلیدی برای کاربران شما مناسب‌تر هستند و استراتژی خویش را بر بنیاد آن‌‌ها بچینید. اگرچه‌ این شیوه جستجو هنوز برای زبان فارسی استعمال ندارد ولی فهم تفاوت بین جستجوی صوتی و جستجوی متنی و بهینه‌سازی محتوا برای هر دو روش جستجو می‌تواند تضمینی برای موفقیت مدت سوداگری آنلاین شما در طولانی مدت باشد.

 

1.9 چطور سایتم را با جستجوی صوتی سازگار کنم؟

بهترین گذرگاه جهت بهینه‌سازی سایت برای Voice Search‌ این است که خودتان را جای کاربران سایت‌تان پیمان دهید و ببینید:

 

به عنوان یک کاربر تعقیب چه چیزی هستید؟

چه گونه از اطلاعاتی احتیاج است الی کاربر برای کلیک روی تقسیم Call To Action سایت کلیک کند؟

ارزشمند‌ترین تجربه سایت شما مربوط به کدام بخش است؟

اگر قرار است متن صفحه بدست مرورگر برای کاربر خوانده شود، قرار است نتیجه پیشه چه چیزی از آب در بیاید؟

به طور کلی هر چه سایت شما بهتر و اغلب بتواند مخاطبین را خوشنود نگه دارد، آنها را با خویش درگیر کند و به خواسته‌‌های احتمالی‌شان پاسخ دهد، بخت اکثریت برای کسب رتبه در نتایج جستجوی صوتی خواهید داشت.

 

1.10 کپی رایت Copy Right

قوانین کپی رایت گوگل

در امسال اهمیت حفظ حق کپی رایت برای گوگل دوچندان شده است. طی بیانیه‌ای گوگل اعلام کرده از سنه 2019 به بعد تصاویر نیز دارای حقوق کپی رایت خواهند بود. یعنی وقتی شما تصویری را از صفر لغایت 100 خودتان طراحی و در سایت‌تان آپلود می‌کنید، اگر سایت دیگری تصویر شما را بدون پروا به کپی رایت، بردارد و گوگل متوجه‌ این موضوع شود، سایت خاطی را جریمه کرده و تصویر را از جستجوی تصویری برای نتایج آن سایت حذف ‌می‌کند.‌ این مسئله از قدیم الایام درباره محتوای کپی شده نیز صدق ‌می‌کند!

 

گزارش سرقت تصاویر در گوگل

1.11 چطور می‌توانم کپی رایت را در درونمایه حفظ کنم؟

برای تولید محتوا به هیچ عنوان از وب سایت‌‌های دیگر، مطالب را کپی نکنید و تا مرز امکان خودتان بنویسید و اگر مجبور به به کارگیری محتوای یک وب سایت خاص شدید حتما آن را از اول الی پسین باز نویسی کنید. اگر هم خواستید بخشی از محتوای سایتی را عینا تکرار کنید حتما منبع آن را ذکر کنید. (اگر منبع مطلب وب سایتی انگلیسی است حتما با استفاده از کلمه source به منبع درونمایه لینک دهید.)

همچنین برای تصاویر نیز تا جایی که می‌توانید از عکس ها یونیک بهره‌گیری کنید و اگر احتیاج به تصویری از سایت دیگر داشتید، حتما آن تصویر را به سایت منبع لینک دهید.

تعریف بانس ریت (نرخ پرش)

 

1.12 نتیجه‌گیری از طریق جستجوی گوگل

تا به‌ اینجا با مهم‌ترین نکات درباره شیوه جستجوی گوگل در امسال و راه حل‌‌هایی درباره سازگاری سایت‌تان با :

 

هوش مصنوعی (به انگلیسی: Artificial Intelligence)

جستجوی تصویری (به انگلیسی Image Search)

جستجوی صوتی (به انگلیسی: Voice Search)

و راهکارهایی جهت:

 

درک نیت کاربر از جستجو در گوگل

حفظ حق کپی رایت درونمایه و تصاویر

و استجابت گویی سریع به کاربر

آشنا شدید. از‌ اینجا به پس آستین بالا میزنم الی شما را با همه نکات کاربردی در زمینه سئو داخل سایت (به انگلیسی: On Site SEO) آشنا کنم و راهکارهایی برای بهبود و تطبیق سئو سایت‌تان با ت‌‌های سئو در سال 2019 آشنا کنم.

 

2. سئو داخل سایت On Site SEO

منظور از سئو درون سایت، سئو تمام بخش‌‌های درون تارنما است. بهینه بودن بخش‌‌هایی که در پیوستگی با آنها آشنا می‌شوید الی مقدار زیادی روی رتبه وب سایت در نتایج گوگل تاثیرگذار خواهد بود. بعد اگر صاحب تارنما هستید و می‌خواهید تمام عناصر داخلی سایت‌تان را به راحتی کنترل کنید و با آنالیز آنها خیال‌تان از بهینه بودن‌شان راحت شود،‌ این تقسیم را حتما مطالعه کنید.

 

2.1 تحقیق کلمه کلیدی:

تحقیق کمه کلیدی اولین بخش از سئو درون سایت است. با انتخاب بهترین عباراتی که کاربران در گوگل جستجو می‌کنند می‌توانید محتوای سایت‌تان که به عقیده من مهم‌ترین تقسیم سایت است را کاربردی‌تر کنید و حجم وسیع‌تری از مباحث مورد نیاز کاربران را پوشش دهید.‌ این بخش خود شامل 4 سرنوشت یعنی پیدا کردن بازار هدف، آنالیز رقیب، جاسازی راهبرد سئو و تعیین ساختار سایت برای هدف‌گیری واژه کلیدی است. در پیوسته همراه من باشید لغایت اغلب با‌ این موارد و گذرگاه حل‌‌های اعمال آنها روی سایت خودتان آشنا شوید.

 

2.1.1 پیدا کردن بازار هدف

برای کامیابی در بازار کسب و کار‌‌های آنلاین و جذب مشتریان بیشتر، قبل از هر چیزی پیش درآمد باید بازار هدف‌تان را شناسایی کنید و راهبرد بازاریابی سایت خود را بر اساس رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنید. منظور از بازار هدف، گروه خاصی از کاربران است که به خدمات یا محصولات سایت شما نیاز دارند. و قصد از شناخت بازار هدف، شناخت خلق و خوی آنهاست‌ اینکه چطور میخواهند به وب سایت شما برسند.

 

2.1.2 چطور بازار هدف کسب و کارم را پیدا کنم؟

شناسایی بازار منظور کسب و کار، آنچنان پیچیده نیست. کافیست فقط به موارد ذیل پروا داشته باشید:

 

اگر در ابتدای گذرگاه دنیای تجارت آنلاین هستید، سعی نکنید تمام کاربران در هر سن و سلیقه‌ای را پوشش دهید. تمرکزتان را روی کاربرانی بگذارید که در نزدیک‌ترین نقطه به خدمات و محصولات‌تان هستند. به عنوان نمونه اگر وب سایت شما در زمینه فروش لوازم طباخ خانه است، مخاطبین ذیل سنه برای شما پسندیده نیستند.

مشتریانی که دارید را بررسی کنید. با‌ این پیشه می‌توانید تا حدودی احتیاج مخاطبین بازار هدف‌تان را درک کنید و استراتژی‌‌های مربوط به دامنه بازاریابی سایت‌تان را بهتر کنید. به عنوان نمونه می‌توانید گروه سنی، محل حیات و یا جنسیت مشتریان فعلی سایت‌تان را بسنجید و مواردی که بیچارگی به سعی اغلب دارند را پیدا کنید.

آنالیز خدمات و کالاهای سایت‌تان را فراموش نکنید! در دسته توضیحات محصولات کوشش کنید، بُلد‌ترین ویژگی‌‌های آن را بیان کنید و دقیق‌تر در ارتباط با آنها فکر کنید.

خودتان را به عنوان یک بازدیدکننده فرض کنید و ببینید تارنما شما حائز چه ویژگی‌‌های منحصر به فردیست که از بین وب سایت‌‌های دیگر، شما را مجاب به برگزیدن و خرید از سایت‌تان ‌می‌کند. از عمه و خاله و فامیل هم می‌توانید در‌ این سرنوشت کمک بگیرید.

استراتژی سئو و استراتژی بازاریابی سایت‌‌های رقیب را تحلیل کنید زیرا آنها بازار هدف مشترکی با شما دارند. بعد با رسیدگی روش کار آنها و بازخوردی که از مشتریان‌شان گرفته‌اند، می‌توانید موارد که در سایت‌تان احتیاج به بهبود دارند را پیدا کنید. همچنین می‌توانید بخش‌‌هایی از گستره کسب و کارتان که حضور رقبا در آنها کمرنگ‌تر است را نیز معرفی و به نکویی پوشش دهید.

2.1.3 آنالیز رقیب/ چشم وهمچشمی و سطح آن

ابزارهای آنالیز سایت

در هر حوزه‌ای از کسب و کار همیشه افراد دیگری وجود دارند که رقیب تلقی می‌شوند و همواره در تلاش‌اند سوداگری شما را از بازار رقابت و فروش خارج کنند و مشتریان را به سمت خود بکشانند.

 

2.1.4 چطور رقبا و سطح چشم وهمچشمی را در دامنه کسب و کارم آنالیز کنم؟

امروزه برای تحلیل رفتار و عملکرد وب سایت‌‌های رقیب، ابزار‌‌های آنلاینی در دسترسی صاحبان سایت‌‌ها پیمان دیتا شده.

در پیوسته چند مورد از کاربردی‌ترین آنها را برای شما آورده ام:

 

وب سایت MOZ:‌ این وب سایت گرد از معتبر‌ترین سایت‌‌های سئو در دنیاست که امکان تحلیل سئو وب سایت‌‌های دیگر را برای شما فراهم ‌می‌کند. برای استفاده از تمامی‌امکانات‌ این وب سایت بیچارگی به استفاده از نسخه پریمیموم آن دارید.

وب سایت و افزونه Alexa: با بهره‌گیری از‌ این تارنما هم می‌توانید تارنما رقیب‌تان را آنالیز کنید. بهره‌گیری از‌ این وب سایت کاملا رایگان است. بانصب افزونه Alexa روی مرورگرتان نیز می‌توانید وضعیت وب سایت‌‌های رقیب را در همان نتایج جستجو نگریستن کنید.

وب سایت Semrush:‌ این دست موزه گرد از بهترین‌‌ها در‌ این گویه است که امکان تحلیل چند سایت رقیب را از نظر میزان‌ترافیک، لینک‌‌ها، سررسید ماندگاری کاربر، رتبه در نتایج جستجو و… را به شما می‌دهد.

از‌ این دست ابزارهای سئو که کارشان موشکافی وب سایت‌‌هاست.

1. SEO SiteCheckup

2. Ahrefs

ما قبلا فهرست کامل‌تری از کاربردی‌ترین ابزار‌ها برای موشکافی سایت‌های رقبا را معرفی کرده‌ایم.

 

همچنین اگر می‌خواهید به چهره دستی سایت رقیب‌تان را بررسی کنید فقط کافیست طبق مراحل پایین قدم بردارید:

 

قلم و کاغذ بردارید و جنبه‌‌های خوب و بد تارنما رقیب را یادداشت کنید.

استراتژی‌‌های جذب مشتری‌شان را پیدا و تحلیل کنید.

المان‌‌ها و بخش‌‌های گوناگون سایت رقیب را هم در نسخه دسکتاپ و هم در نسخه موبایل رسیدگی کنید.

نوع استراتژی محتوای سایت‌شان را رسیدگی کنید.

مقدار هزینه مربوط به تبلیغات و بازایابی رقیب را با بررسی فعالیت‌‌های آنها برآورد بزنید و راه‌‌هایی که انتخاب آنها منجر به بازگشت حجم بیشتری از هزینه‌‌های شما می‌شوند را بیابید.

ما در یگانه از مقالات قبلی ساختاره آنالیز رقبا را روشنگری دادیم. اگر به اطلاعات بیشتری در‌ این زمینه نیاز دارید بد نیست سری به آن بزنید.

 

2.1.5 تهیه استراتژی سئو

استراتژی سئو به مجموعه‌ای از اقدامات و برنامه‌ریزی‌‌ها گفته می‌شود که میخواهد از کمترین منابع در کمپین سئو برای دستیابی به اکثریت میزان بازدهی برسد. در واقع استراتژی سئو با ارزیابی تمام منابع موجود و بودجه آغازین کسب و کار و بر بنیاد چگونگی سایت تعریف شده و نهایتا برای رسیدن به اهداف کسب و کار، برنامه‌ریزی می‌شود. در راهبرد سئو معمولا زمان، فاکتوری متغیر و غیر قابل پیش‌بینی است چون هیچ چیز در سئو به طور قطعی مشخص شده نیست.

 

2.1.6 چطور استراتژی سئو نکویی برای وب سایتم داشته باشم؟

استراتژی سئو

اگر راهبرد سئو ندارید یا دارید ولی نمی‌توانید به نتیجه دلخواه و اهداف‌تان دست یابید و می‌خواهید خودتان آن را تعبيه یا بروزرسانی کنید باید به شما بگویم که‌ این مسئله شغل خودتان نیست و باید آن را به یک سئو کار ماهر بسپارید.

از آنجایی که تهیه استراتژی سئو یک کار کاملا حرفه‌ایست پیشنهاد می‌کنم نخست میزان بودجه خودتان را بسنجید سپس با یک کمپانی دیجیتال مارکتینگ یا یک سئو پیشه رایزنی کنید و با ارائه اهداف و مشخص نمودن بازار هدف، استراتژی جدیدی از طرف قراردادتان بخواهید. (در چند پاراگراف پیشین همین مقاله رسیدگی کردیم که چطور بازار منظور کسب و کار را پیدا کنیم.)

 

2.1.7 تعیین ساختار سایت برای هدف‌گیری کلمه کلیدی

خُب حالا که با 3 رکن اصلی پژوهش واژه کلیدی آشنا شدیم، وقت آن واصله که ساختار سایت‌تان را برای هدف‌گیری واژه کلیدی تنظیم کنید.

وقتی پژوهش واژه کلیدی نکوداشتن اتمام دهید می‌توانید با هر یک از صفحات سایت‌تان یک کلمه کلیدی را منظور قرار دهید و رتبه پیش درآمد نتایج جستجو را از‌آن خودتان کنید.

اگر سیستم مدیریت محتوای سایت‌تان وردپرس باشد پیشنهاد می‌کنم برای پیکربندی از افزونه Yoast SEO کاربرد کنید. ما قبلا شیوه تمثال بندی سایت به کمک افزونه سئو Yoast را روشنگری داده‌ایم. همچنین همه تنظیمات‌ این افزونه را در قالب یک مقاله برای شما حاضر کرده‌ایم. از‌ این رو اگر هنوز‌ این افزونه را نصب نکردید سری به‌ این مقالات بزنید و با خیالی راحت دکمه دانلود افزونه یوست را بزنید.

اگر هم‌ این افزونه را پیشتر نصب کرده‌اید پروا شما را به نکاتی درباره بخش محتوای آن جلب می‌کنم. با‌ این افزونه، سئو محتوا مشابه آب خوردن است. به محض‌ اینکه متن‌تان را در باکس ویرایش و واژه کلیدی را در بخش عبارت کلیدی کانونی وارد می‌کنید گزینه آنالیز خوانایی‌ این افزونه با نمایش چراغ‌‌های قرمز، نارنجی و سبز رنگ، چگونگی بهینه‌سازی و خوانایی متن را برای شما مشخص ‌می‌کند. ما کمی‌ پیش‌تر هر چیزی که نیاز است در باره استفاده از آلت آنالیز خوانایی افزونه سئو Yoast SEO بدانید را به طور کامل روشنگری داده‌ایم.

 

از برجسته‌ترین مواردی که توجه به آنها می‌تواند تاثیر عجب انگیزی روی سئو محتوای صفحه مورد نظرتان داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

استفاده از واژه کلیدی در تگ H1 صفحه (همان عنوان صفحه)

استفاده از واژه کلیدی در عنوان سئو صفحه

استفاده از کلیدواژه کانونی و عبارات مرتبط با آن در تگ‌‌های هدینگ و ساب هدینگ و حفظ ساختار درختی آنها

طول پسندیده محتوا. (حداقل درازا پسندیده برای یک محتوا در یک سایت محتوا محور 800 کلمه است)

طول پسندیده پاراگراف هر یک از هدینگ‌‌ها (کمتر از 150 کلمه)

استفاده از کلیدواژه در پیشگفتار متن

استفاده از کلیدواژه در متن جایگزین تصاویر

من پیشتر درباره هر کدام از موارد بالا مقاله‌ای جداگانه نوشتم. برای نگریستن همه آنها می‌توانید سری به این لینک بزنید.

 

2.2 محتوا:

تولید محتوای صحیح

همانطور که در تقسیم قبلی خواندید، درونمایه مهم‌ترین دسته یک سایت است. محتواست که کاربر را در سایت شما نگه می‌دارد و او را به کاربر ابدیت و یا حتی مشتری سایت‌تان تبدیل می‌کند.

تولید محتوای سایت را کاری پیش پا افتاده نشمارید! این کار کاملا تخصصی است و هر کسی نمی‌تواند آن را به احسان اتمام دهد. در وهله نخست باید فردی کارآزموده و حرفه‌ای در زمینه فعالیت‌تان را برای فرآوری محتوا در نظر بگیرید.

اگر خودتان در زمینه فعالیت‌تان متخصص هستید و می‌خواهید مطالب سایت‌تان را بنویسید ولی اصول درونمایه نویسی را نمی‌دانید، نترسید! منظور از نوشتن این تقسیم دقیقا همین موضوع است.

 

پیشنهاد میکنیم این نوشتار رو از دست ندهید:

آموزش سئو فروشگاه اینترنتی

نکات بسیاری در فرآوری محتوای بنیادی و صحیح، دخیل هستند به همین علت این تقسیم از چک فهرست سئو را به درونمایه اختصاص دادم. در پیوستگی با مهم‌ترین نکات در این مقوله یعنی:

 

کیفیت محتوا

طول محتوا

کاربردی بودن

دسترسی آسان

استراتژی تولید محتوا

ساختن وبلاگ

روش بخش بندی و برچسب گذاری

آشنا می‌شوید.

 

2.2.1 کیفیت محتوا

محتوای سایت موثرترین عنصر در میزان بازدید و رتبه سایت است. از این جهت هرچه درونمایه از کیفیت بالاتری برخوردار باشد تعداد بازدید و رتبه آن افزایش خواهد یافت. در پیوسته نکاتی را برای شما اجتماع کردم که با توجه به آنها می‌توانید کیفیت محتوای سایت‌تان را افزایش دهید و بطور بنیادی با معیارهایی که کیفیت یک درونمایه را مشخص می‌کنند آشنا شوید.

 

2.2.2 چطور کیفیت محتوای مطالب سایتم را افزایش دهم؟

سعی کنید محتوای شما بار علمی‌بالا و صحت کامل داشته باشد.

اصلا و ابدا نباید از محتوای سایت‌‌های سایر کپی کنید. از آنجایی که گوگل الگوریتم‌‌های فوق پیشرفته‌ای دارد براحتی می‌تواند محتوای کپی شده را تشخیص داده و رتبه آن فیش را کاهش دهد و یا حتی آن را از نتایج جستجو برای مدتی حذف کند.

سراغ مباحثی در پهنه کسب و کارتان بروید که کاملا به آنها مسلط هستید، همچنین بروز‌ترین مباحث را مطرح کنید و نخستین نفری باشید که درباره آنها می‌نویسد.

سعی کنید از تیتر‌‌های جنجالی و جذاب بهره‌گیری کنید. بیش از 84% از کاربران فضای مجازی وقتی وارد یک صفحه می‌شوند فقط نگاهی به تیتر‌‌ها می‌اندازند و اگر یکتا از آنها نظرشان را جلب کند، متن صفحه را هم می‌خوانند. این روزها کاربران به راستی دشوار پسند شده‌اند و هرچیزی پروا آنها را جلب نمی‌کند! پس خاص باشید و اثربخش‌ترین تیترهایی که به ذهن‌تان می‌رسد را بنویسید.

وقتی درباره موضوعی می‌نویسید سعی کنید تمام عناصر مرتبط با آن را در خویش مقاله روشنگری دهید. شاید نوشتار شما خیلی طولانی شود اما این کار باعث می‌شود محتوای شما برای گوگل به عنوان جامع‌ترین منبع شناخته شود از این جهت شانس اکثریت برای کسب رتبه نخست خواهید داشت. کاربر نیز وقتی وارد نوشتار شما شود خیالش آسان است که کل موارد درباره آن چیزی که جستجو کرده است در صفحه شما وجود دارد. از‌ این رو سایت شما را‌ ترک نمی‌کند و مدت موعد زیادی را در سایت‌تان سپری می‌کنند.‌ این امر تاثیر مثبتی روی تفریق نرخ پرش نیز خواهد داشت. ما قبلا توضیحاتی کامل در ارتباط با نرخ پرش (به انگلیسی: Bounce rate) ارائه نموده‌ایم.

محتوای کاربر پسند بنویسید. این گونه از درونمایه با رشد جستجوی معنایی و فهم اغلب گوگل از رفتار و نیت کاربران، اهمیت اکثریت برای گوگل پیدا کرده است. وب سایت‌‌هایی که محتوای خویش را برای کاربر راستین (نه صرفا برای گوگل و کسب رتبه) تولید می‌کنند شاید مدت موعد بیشتری درازا بکشد به رتبه احسان برسند ولی این تضمین را به شما می‌دهم که پایداری در جایگاهی که به دست می‌آورد نسبت به محتوای سئو محور اغلب خواهد بود.

البته در پایان این را هم بگویم رعایت نکات بالا می‌تواند مایه شفا روند مقاله نویسی شما شود اما اگر بخواهید در این پیشه کارشناس شوید 3 راهکار قبل روی شماست:

در کلاس‌‌های فرآوری درونمایه کمپانی کنید.

به شرکت‌‌های رایزن تولید محتوا مراجعه کنید.

از متخصصین بازاریابی محتوا محور مشاوره بگیرید.

2.2.3 درازا محتوا

طول درونمایه یکتا از مهم‌ترین فاکتور‌‌های سئو سایت بشمار می‌رود. عوامل بسیاری هستی دارد که در زمان فرآوری درونمایه برای هر برگه یا نوشتار تاثیرگذارند.

هم نباید کیفیت درونمایه را فدای کمیت کرد، هم از نظر گوگل محتوای کوتاه، محتوایی کاربردی و قدرتمند به حساب نمی‌آید، از این جهت نمی‌تواند رتبه خوبی کسب کند.

 

2.2.4 پس طول محتوای‌ ایده‌آل برای محتوای سایت من چقدر است؟

کمی‌ صبور باشید. در پیوستگی به پاسخ این سوال می‌رسید.

 

اگر از وردپرس بهره‌گیری می‌کنید و افزونه وردپرس Yoast SEO را نصب کرده‌اید حتما تقسیم طول محتوا (به انگلیسی: text length) را دیده‌اید.

اگر محتوای صفحه شما کمتر از 300 کلمه باشد این افزونه با یک چراغ قرمز به شما اخطار می‌دهد از این جهت می‌توان نتیجه گرفت دست کم درازا محتوای‌ایده‌آل 300 کلمه است. اما مطمئنا این حجم از درونمایه برای رسیدن به رتبه اول سبک سر کافی نخواهد بود.

بر اساس آمار‌‌هایی که از رسیدگی 10 مورد از نتایح گوگل بر پای بست، درازا محتوا سپریدن شده مشخص است صفحاتی که به این نتایج برتر رسیده‌اند حدودا متنی 2000 کلمه‌ای دارند. بعد اگر صفحه نخست گوگل را می‌خواهید کوشش کنید تا 2000 واژه (هر چه اغلب بهتر) برای سوژه مورد نظرتان بنویسید.

 

10 مورد از نتایج گوگل بر بنیاد طول محتوا

من در یگانه از مباحث گذشته، انگیزه اهمیت و کارایی درازا متن روی سئو و رتبه سایت را موشکافانه توضیح دادم. از این رو اگر به اطلاعات اکثریت در این زمینه بیچارگی داشتید می‌توانید نگاهی به آن بیاندازید.

 

2.2.5 کاربردی بودن و دسترسی آسان

اگر تمام اصول محتوا نویسی و سئو را در محتوای سایت‌تان رعایت کنید و به رتبه نکویی هم برسید ولی برای کاربر، کاربردی و مفید نباشد، ذره‌ای ارزش نخواهد داشت. وقتی چنین مطلبی در نتایج رتبه بگیرد، کاربران به محض کلیک و خواندن چند تیتر یا پیشگفتار متن از آن بیرون می‌شوند. گوگل براحتی متوجه این جستار می‌شود و وب سایتی با مطالب سودمند را جایگزین آن سایت ‌می‌کند.

از این رو باید کوشش کنید لغایت جایی که می‌توانید به راستی کاربردی بنویسید و در یک سخن “برای مخاطب دل بسوزانید”.

و اما دسترسی به محتوا! مطمئنا الی بحال شده درباره موضوعی جستجو کنید و وارد یک سایت شوید و آن وب سایت آنقدر دیر لود شود که از کلیک روی آن نادم شوید و سریع به نتایج گوگل بازگردید. دسترسی به درونمایه دقیقا درباره همین جستار است.

 

2.2.6 چطور دسترسی کاربران به محتوای سایتم را آسان‌تر کنم؟

سرعت سایت‌تان را درمان بخشید (در دسته سئو تکنیکال کاملا با راهکار‌‌های افزایش سرعت لود سایت آشنا می‌شوید. خیالتون آسان ????)

سایت‌تان را برای تمامی‌ صفحات نمایش بهینه کنید الی کاربر در هر دستگاهی بتواند محتوای صفحه را به چهره کامل و روشن ببیند.

از رنگ‌‌های پسندیده برای متن و صفحه گویه کاربرد کنید تا چشم کاربر خسته نشود

از پاپ آپ‌‌های اذیت دهنده به هیچ عنوان استفاده نکنید.

از بنر‌‌های چشمک‌زن و فایل‌‌های فلش کاربرد نکنید. این المان‌‌ها برای هیچ کاربری جذاب نیست و تنها باعث خروج‌ کاربر از سایت می‌شود.

2.2.7 استراتژی فرآوری محتوا

منظور از استراتژی، برنامه‌ریزی بر بنیاد منابع موجود آن هم به بهترین شکل شدنی برای رسیدن به قصد یا اهداف از پیش مشخص شده‌ای است. به ذکر دیگر استراتژی یعنی برای رسیدن به اهداف از کمترین منابع بیشترین استفاده را در کوتاه‌ترین سررسید شدنی ببرید.

پس قصد از راهبرد فرآوری محتوا، برنامه‌ریزی بر پای بست، منابع، بودجه، تیم محتوا، مقدار موعد و تارنما برای رسیدن به اهدافی که در گستره بازاریابی درونمایه قرار دارند مثل برندینگ، مشتری مداری، سئو، بازاریابی درونی و… با صرف کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان شدنی است.

 

2.2.8 چطور یک استراتژی فرآوری محتوای خوب و ارزشمند داشته باشم؟

استراتژی تولید محتوا

در واقع برای داشتن یک استراتژی محتوای کامیاب باید میزان بودجه، اهداف و زمانی که می‌توانید برای دستیابی به اهداف‌تان صرف کنید را تعیین کنید و به کمک یک استراتژیست درونمایه بالانسی بین این 3 بوجود آورید.

 

2.2.9 ساختن وبلاگ

اگر گشت و گذار کوچکی در‌اینترنت سپریدن دهید می‌بینید بسیاری از سایت‌‌های صفحه نخست حائز دسته تارنگار یا مقالات هستند. شدنی است گویه کاری این وب سایت‌‌ها خیلی متفاوت از یکدیگر باشد (از سایت مرغداری گرفته لغایت فروش عطر) ولی بسیاری از آنها تقسیم تارنگار دارند.

علت این است:

استفاده از وبلاگ تاثیر بسزایی در درمان رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل دارد. وقتی در سایت‌تان تقسیم تارنگار داشته باشید و بر بنیاد استراتژی درونمایه در بازه‌‌های زمانی مشخص مطالب مفیدی و کاربردی در مقوله تکاپو سایت‌تان منتشر کنید، گوگل متوجه پرکار بودن سایت شما می‌شود و تندتر در نتایج گوگل به شما رتبه می‌دهد. در واقع اگر بخواهم در یک جمله بگویم، “ساختن وبلاگ اساس اصلی بازاریابی محتوای درون سایت است.”

 

وب سایت دیجی کالا را که دیگر همه می‌شناسند.‌ این فروشگاه‌ اینترنتی بزرگ با راه‌اندازی دیجی کالا مگ از راه بازاریابی محتوا دو گروه از کاربران را منظور پیمان داده است. 1) کاربرانی که مشتریان ثابت هستند و 2) کاربرانی که تنها به پیگیری جمع‌آوری اطلاعات در زمینه‌ای ویژه هستند.

 

به زبان ساده تقسیم تارنگار سایت همانند یک دکه بستنی فروشی در شهر بازی است که مایه لذت بردن کاربر از مدت زمانی که در سایت‌تان است، می‌شود.

 

اگر هنوز در سایت‌تان بخش تارنگار ندارید پیشنهاد می‌کنم حتما بخشی از سایت را به تارنگار برگزیدن دهید و با در عقیده اخذ مخاطبین قصد کسب و کارتان و دغدغه‌‌های آنها محتوا فرآوری کنید. وانگهی برای نظم دهی به مطالب از چند دسته بندی و برچسب بهره‌گیری نمایید.

 

2.2.10 طریق تقسیم بندی و برچسب گذاری

همانطور که در بخش پیش خواندید از دسته بندی و برچسب برای طبقه بندی و نظم بخشیدن به مطالب سایت استفاده می‌شود. بی گمان می‌دانید هر وب سایتی حائز یک سیستم مدیریت محتوا (به انگلیسی: Content management system) است. در هر یک از آنها سیستم طبقه بندی به یک شکل است ولی در محبوب‌ترین آنها یعنی وردپرس تقسیم بندی‌‌ها (به انگلیسی: Category) و برچسب‌‌ها (به انگلیسی: tag) به صورت قبل فرض برای طبقه بندی و سازمان دهی محتوا وجود دارند. (در وردپرس کاربرد از آنگونه بندی برای مطالب سایت اجباریست اما استفاده از برچسب‌‌ها اختیاریست.)

اگر به درستی از این بخش بندی‌‌ها و برچسب‌‌ها استفاده کنید، تجربه کاربری و سئو سایت‌تان تحت کارایی پیمان می‌گیرند.

 

در واقع به کارگیری این دسته بندی محتوایی به یافتن مطالب پیوسته و مشاهده تمام محتوای سایت را برای خزنده‌‌های موتور‌‌های جستجو آسان‌تر ‌می‌کند، همچنین محور محتوای سایت را برای آنها مشخص می‌سازد.

طبقه بندی درونمایه پیشه را برای کاربر سایت نیز راحت‌تر می‌کنند و تمام مطالبی که به خواسته کاربر پیوسته هستند را یک جا در اختیارش پیمان می‌دهند.

 

2.2.11 چطور بیشترین کاربرد را از دسته‌ها و برچسب‌ها ببرم؟

اگر سایت‌تان وردپرسی است و می‌خواهید دستی به سر و روی بخش بندی‌‌های آن بکشید و سرو سامانی بهش بدهید فقط کافیست وارد تقسیم دسته‌‌ها شوید. ما قبلا شیوه سئو دسته بندی‌‌ها را روشنگری دادیم.

 

نکته مهمی‌ که به نظرم باید در‌ این سرنوشت بدانید‌ این است که برای بخش بندی‌‌های سایت‌تان ساختار درختی بسازید و بخش‌‌هایی که از نظر موضوعی مرتبط هستند را زیر مجموعه هم قرار دهید.

 

ساختار درختی سایت

2.2.12 برای کاربر نگارش و برای گوگل بهینه کردن

یک استراتژی موفقیت آمیز سئو به معنای نادیده اخذ عناصر انسانی نیست. منظور وب سایت‌‌ها تنها برگزیدن کلمه کلیدی خوب و کسب رتبه نیست بلکه گزینش عبارات کلیدی پسندیده آن هم به نحوی که برای کاربر

این‌روزها با افزایش شیوع ویروس کرونا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) و سایر سازمان‌های سلامت عمومی، بر اهمیت شستن دست‌ها تاکید ویژه‌ای کرده‌اند.

از آنجاییکه هنوز هیچ واکسن یا داروی ضدویروسی برای درمان این بیماری وجود ندارد، جلوگیری از انتقال آن موضوع بسیار مهمی است.

اما سوال اینجاست که این راهکار ساده و راحت، چه تفاوتی در شرایط موجود ایجاد می‌کند؟

احتمالا می‌دانید که ویروس کرونا عمدتا توسط قطرات ریزی که در اثر نفس کشیدن، عطسه یا سرفه به بیرون پخش می‌شوند انتقال می‌یابد. راه دیگر انتقال آن زمانی است که دست‌ها با سطوح آلوده و سپس با چشم‌ها، دهان و بینی ما تماس پیدا می‌کنند.

البته تفاوت‌های زیادی بین میکروب‌های مختلف مانند باکتری‌ها و ویروس‌ها و نحوه تعامل آن‌ها با میزبان‌هایش برای ایجاد بیماری وجود دارد.

براساس یک مطالعه جدید، ۹۳.۲ درصد از ۲۸۰۰ مورد مبتلا به ویروس کرونا گفته‌اند که دست‌هایشان را بعد از عطسه یا سرفه کردن نشسته‌اند.

اجازه دهید توضیح دهیم که چگونه شستن دست‌ها تعداد میکروب‌های روی آن‌ها را کاهش می‌دهد و به جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی کمک می‌کند.

دو استراتژی برای مبارزه با میکروب‌ها

باکتری‌ها و ویروس‌ها از چند جنبه با هم متفاوت هستند. باکتری‌ یک ارگانیسم‌ تک‌سلولی است که می‌تواند خودش را از نو تولید کند، اما ویروس‌ها صرفا یک هسته ژنی هستند که توسط پوششی از پروتئین احاطه شده‌اند و تنها می‌توانند با چسباندن خود به سلول‌های فرد میزبان تولیدمثل کنند.

بنابراین از آنجاییکه ویروس‌ها ارگانی برای تولید مجدد خود ندارند، مجبورند که به ماشین‌های سلولی فرد میزبان دستبرد بزنند تا ویروس‌های جدید را بسازند.

به خاطر این تفاوت‌هاست که آنتی‌بیوتیک‌ها نمی‌توانند ویروس‌ها را از بین ببرند؛ برای اینکه این داروها به‌طور معمول ساختارهای خاصی را در اجزای سلولی باکتری‌ها که در ویروس‌ها وجود ندارند، مورد هدف قرار می‌دهند.

علی‌رغم این تفاوت‌ها، بهترین روش برای جلوگیری از بیماری‌های باکتریایی و ویروسی شستن مرتب دست‌هاست.

دو استراتژی برای کاهش تعداد میکروب‌ها بر روی دست‌ها وجود دارد.

استراتژی اول، کاهش جرم زیستی (biomass) میکروب‌هاست؛ یعنی کاهش دادن تعداد باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها.

ما این کار را با صابون زدن به دست‌ها و شستن آن‌ها با آب انجام می‌دهیم. شیمی صابون باعث می‌شود تا میکروارگانیسم‌ها به کمک سطح لغزنده پوست ما حذف شوند.

استراتژی دوم، کشتن میکروب‌هاست. ما این کار را با استفاده از محصولات حاوی مواد آنتی‌باکتریال مانند الکل‌ها، کلرین‌ها، پروکسیدها انجام می‌دهیم. با این‌حال، تاثیرگذاری این مواد ممکن است بسته به نوع میکروب متفاوت باشد.

آیا آب و صابون کافی است؟

تعدادی از مطالعات آکادمیک نشان داده‌اند که صابون‌های حاوی مواد آنتی‌باکتریال بهتر از صابون‌های فاقد آن‌ها در از بین بردن باکتری‌های خاص موجود بر روی دست‌های کثیف ما عمل می‌کنند.

با این‌حال، مشکل اینجاست که برخی از سلول‌های باکتریایی دستان ما ممکن است ژن‌هایی داشته باشند که آن‌ها را در مقابل یک ماده آنتی‌باکتریال مقاوم کند.

این بدین معنی است که آن‌ها حتی می‌توانند بعد از آنکه ماده آنتی‌باکتریال تعدادی از میکروب‌ها را کشت، دوباره رشد کنند.

به‌علاوه، برخی از ژن‌های باکتری‌های مقاوم می‌توانند به سایر میکروب‌ها منتقل شده و انواع مقاوم‌تری از باکتری‌ها را ایجاد کنند. نکته جالب در مورد ویروس کرونا این است که روش‌های آنتی‌باکتریال، مانند استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی، قادر به از بین بردن آن‌ها نیستند.

بنابراین با توجه به این موضوع، ما ممکن است که به همان روش قدیمی آب و صابون برگردیم.

بازگشت به دوران مدرسه

CDC برای تمیز کردن دست‌ها توصیه کرده است که:

 • دست‌ها را با آب تمیز خیس کنیم،
 • همه قسمت‌های آن را به مدت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه با کف صابون بمالیم،
 • سپس با آب تمیز روان، خوب آن‌ها را بشوییم،
 • و درآخر دست‌ها را با دستمال تمیز، خشک کنیم.

سازمان بهداشت جهانی، در طول ۲۰ الی ۳۰ ثانیه مالیدن کف صابون به دست‌ها، شش حرکت را برای پوشش دادن همه بخش‌های آن‌ها توصیه کرده است.

اگر صابون و آب قابل دسترس نبودند، CDC استفاده از مواد ضدعفونی کننده الکلی که شامل حداقل ۶۰ درصد الکل هستند توصیه کرده است.

همه میکروب‌ها مضر نیستند

وجود برخی از میکروب‌ها وما چیز بدی نیست. در واقع، بسیاری از میکروب‌هایی که در بدن ما زندگی می‌کنند برای سلامتی‌مان بسیار مهم هستند.

ما در یک جهان می زندگی می‌کنیم: تریلیون‌ها میکروب بر روی پوست و روده‌های ما جمع می‌شوند. به این کلونی باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها در اصطلاح میوتا (microbiota) گفته می‌شود.

مطالعات زیادی نشان می‌دهند که همکاری سلول‌های یک میزبان‌ حیوانی با میوتای بدن او، برای بیولوژی آن میزبان بسیار مهم است.

میوتای داخل بدن ما نیز می‌توانند با آموزش سیستم ایمنی‌مان و ایجاد مقاومت کلونی، ما را در برابر میکروب‌های مضر محافظت کنند.

شواهد زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند این باکتری‌های مفید، جلوی ویروس‌های حمله‌کننده را می‌گیرند. برای مثال، آن‌ها می‌توانند به‌طور مستقیم با چسبیدن و محاصره کردن ویروس آنفلوآنزا یا با تولید متابولیت‌هایی که پایداری ویروس‌های آنفلوآنزا را کاهش می‌دهند، از ابتلای فرد به آن جلوگیری کنند.

هرچند تحقیقات زیادی برای درک تعامل و همکاری بین کلونی‌های می و سلول‌های میزبان نیاز است، اما مطالعات نشان می‌دهند که تنوع این میکروب‌ها و توازن بین آن‌ها برای سلامتی ما حیاتی است.

فراتر از شستن دست‌ها

هیچ شکی نیست که شستن دست‌ها با آب و صابون در کاهش گسترش میکروارگانیسم‌های مضر، از جمله آن‌هایی که در برابر مواد آنتی‌باکتریال مقاوم هستند، موثر است.

اگر شما بعد از لمس سطوح مشکوک، فرصت شستن دست‌هایتان را نداشتید، از مواد ضدعفونی‌کننده الکلی استفاده کنید. همچنین تا جایی که می‌توانید از دست زدن به دهان، بینی و چشمان‌تان خودداری نمایید.

به‌علاوه، سعی کنید تا با کاهش استرس، داشتن خواب کافی و خوردن غذاهای گیاهی مناسب برای تغذیه میکروب‌های مفید بدن‌تان، میوتای خود را سالم نگه دارید.

منبع: 

https://itresan.com/293495/%d8%b4%d8%b3%d8%aa%d9%86-%d8%af%d8%b3%d8%aa%e2%80%8c%d9%87%d8%a7-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%a7-%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d9%88%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b3/


akhbar tecnolozh10

دیروز شرکت مایکروسافت به کارمندان خود در شهر سیاتل توصیه کرد تا فعالیت شغلی خود را از درون منزل دنبال نمایند؛ مگر آن‌که حضور آن‌ها در دفتر مرکزی برای بقای شرکت کاملا ضروری باشد. اکنون اپل نیز از همین رویکرد تبعیت کرده و دستور منع ورود برای 12 هزار کارمند کوپرتینویی خود را صادر نموده است. اپل نیز همانند مایکروسافت از توصیه‌های مقامات بهداشتی در خصوص شیوع ویروس کرونا به‌عنوان دلیل اتخاذ چنین تصمیمی یاد کرده است.

به گفته نشریه Daily Mail، سخنگوی کمپانی اعلام کرد که “در پاسخ به شیوع بیماری COVID-19، تیم اختصاصی اپل بر روی انتخاب بهترین تصمیم برای امنیت و رفاه تیم کاری خود تمرکز کرده است. در روز جمعه 6 مارس ما در خصوص فعالیت اعضای تیم در دفاتر SCV احتیاط بیش‌تری به خرج دادیم و آن‌ها را تشویق کردیم که تا حد امکان کارهای خود را از درون منزل دنبال کنند. در این مدت دفاتر کماکان باز خواهند بود. این تحولات با توجه به توصیه‌های اخیر مقامات بهداشت عمومی انجام می‌شود. آن‌ها توصیه می‌کنند که تجمعات شلوغ تا حد امکان به حداقل رسیده و رفت و آمدها تا حد امکان کاهش پیدا کنند.”

فروشگاه‌های خرده‌فروشی اپل نیز همانند دفاتر این شرکت باز خواهند بود و به گفته اپل با روشن شدن اوضاع در اواخر هفته، کمپانی توضیحات تکمیلی را ارایه خواهد کرد.

منبع: 

https://itresan.com/293487/%d8%a7%d9%be%d9%84-%d9%86%db%8c%d8%b2-%d9%87%d9%85%d8%a7%d9%86%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%81%d8%aa-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d8%af%d9%88%d8%b1%da%a9%d8%a7/


akhbar tecnolozh10

مدتی پیش، اولین اطلاعات غیررسمی از اسمارت‌فون جدید آنر 30S به عنوان عضوی از خانواده تلفن‌های آنر 30 به بیرون درز کرد. این تلفن در اواخر ماه جاری میلادی در کشور چین رونمایی خواهد شد. اما هم‌اکنون اطلاعات بیشتری در رابطه با تلفن جدید برند آنر به دست ما رسیده است که در ادامه مطلب آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

تلفن جدید آنر 30S به لطف اولین چیپست 5G میان‌رده هواوی با نام Kirin 820 از اینترنت 5G پشتیبانی می‌کند. این هندست از فناوری شارژ سریع 40 وات نیز بهره خواهد برد. موضوع سرعت شارژ این دستگاه را می‌توان از تاییدیه 3C دریافت شده توسط آنر 30S متوجه شد.

آنر 30S

علاوه‌بر موارد ذکر شده، تصویر جدیدی از رندر این تلفن به بیرون درز کرده است که به راحتی می‌توان مجموعه چهارگانه دوربین آن را مشاهده کرد. طراحی جایگاه دوربین‌های این تلفن همانند اسمارت‌فون آنر V30 است، اما در قسمت پایین فلاش LED یک ماژول دوربین اضافه قرار دارد.

آنر 30S

سنسور اثرانگشت این تلفن همانند مدل آنر 20S در سمت چپ تلفن قرار گرفته است. با بررسی بیشتر این رندر می‌توان متوجه شد که یک سنسور اضافی در مجموعه دوربین چهارگانه این تلفن وجود دارد.

هنوز هیچ صحبتی درباره قیمت این تلفن نشده است، اما می‌دانیم که اسمارت‌فون آنر 20S در سپتامبر سال گذشته با قیمت 265 دلار روانه بازار شد. بنابراین، قیمت آنر 30S نیز در همین حدود خواهد ماند. انتظار می‌رود که طی روز‌های آتی اخبار و اطلاعات بیشتری درباره تلفن جدید آنر منتشر شود.

منبع: 

https://itresan.com/294085/%d8%a7%d8%b3%d9%85%d8%a7%d8%b1%d8%aa%e2%80%8c%d9%81%d9%88%d9%86-%d8%a2%d9%86%d8%b1-30s-%d8%a8%d9%87-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b4%d9%87-in-820-%d9%85%d8%ac%d9%87%d8%b2-%d8%b4%d8%af%d9%87-%d9%88-%d8%a7/


akhbar tecnolozh10

استراتژی فروش برنامه فروشی ست که یک سازمان برای خویش می ریزد. بدون استراتژی، در مدیت اختصار همه چیز به ریخته و عملکرد، سیر منفی می گیرد. یک استراتژی کسب و کار، استراتژی بازاریابی یا استراتژی فروش باید این نتایج را داشته باشد:

 

اولویت های مشخصی که برای کل قابل فهم است

نتایج واضحی که برای کل قابل اندازه گیری ست

دستورالعمل های واضح که هر آدم می تواند اتمام دهد

اهداف روشن که هر کس می تواند در جهت رسیدن به آنها کوشش کند

بدون استراتژی، تیم ها و مدیران فروش بر پای بست، آنچه که در لحظه بهتر است، تصمیم گیری می کنند. نه به این علت که آنها خودخواه و یا کوته بین هستند، به این انگیزه که تصویر کلی و بزرگ سوداگری و بازار را ندارند. تیم فروش شما باید موارد ذیل را بداند:

 

پروفایل مشتری ایده آل

تحلیل SWOT

استراتژی مشخص بازار

اهداف صریح سود-محور

وظایف و جایگاه های مشخص

برنامه عملیاتی

اغلب راهبرد های فروش با مدیری شروع می شود که رقم رشد مورد تقاضای سرمایه گذاران، گسترش محصول جدید، ظرفیت عملیاتی یا عوامل دیگری را مبنا پیمان می دهدکه هیچ ارتباطی با فروش ندارد. چشمداشت رشد وسط دسته ها و نیروها به شیوه ای برابر، مد نظر و یا بر پایه باورهایی بیشتر غلط بخش می شود. متأسفانه، این استراتژی های ضعیف بیشتر منجر به ویرانی روحیه، افزایش خستگی و افت نتایج پایانی کسب و کار می شود.

برای دریافت مشاوره رایگان با

آوش تک در ارتباط باشید.

دستورها و تقاضاهایی که از بالا می آیند، باید با استراتژی هایی کارآمد ترکیب شوند الی رشد مد نظر حاصل شود


akhbar tecnolozh10

شرکت اپل در وب‌سایت خود اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی فروشگاه‌های خود را که درخارج از چین قرار دارند، تعطیل می‌کند. این اقدام اپل در راستای همکاری با دولت‌های کشورهای درگیر با ویروس کرونا صورت گرفته است تا تجمعات افراد به حداقل ممکن برسد.

تعطیل فروشگاه‌های اپل

فروشگاه‌های اپل حداقل تا تاریخ 27 مارس (8 فروردین) بسته می‌شوند. البته، فروشگاه‌های این شرکت آمریکایی در روز گذشته در چین بازگشایی شدند. دلیل این امر نیز روند کاهشی شیوع COVID-19 در چین بوده که دولت و مردم این کشور موفق شدند که اوضاع را به آرامی کنترل کنند.

در این میان، فروش آنلاین محصولات اپل هم‌چنان ادامه خواهد داشت. بنابراین اگر شما نیز امکان دسترسی و خرید از این فروشگاه را دارید، می‌توانید به وب‌سایت اپل مراجعه کنید.

منبع: 

https://itresan.com/294080/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%85%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%be%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%86%db%8c%d9%86-%d8%aa/


akhbar tecnolozh10

ردمی مجموعه‌ای از تیزرهای جدید را در حساب‌کاربری Weibo خود منتشر کرد و از تصاویر اسمارت‌فون ردمی K30 پرو و دوربین‌های آن رونمایی کرد. بر اساس تصاویر منتشر شده به‌نظر می‌رسد که ردمی K30 پرو مجهز به 2 حسگر 64 مگاپیکسلی IMX686 سونی است که یکی از آن‌ها به‌عنوان دوربین اصلی و دیگری جهت ثبت تصاویر تله‌فوتو مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر اساس فهرست مشخصات محصول، این دوربین دارای زوم اپتیکال 3 برابری و زوم دیجیتال حداکثر 30 برابری است. این مشخصات با دوربین هندست‌های گلکسی S20 و گلکسی S20 پلاس سامسونگ کاملا شباهت دارند.

حسگر 64 مگاپیکسلی غول‌پیکر سونی دارای اندازه 1/1.7 اینچ بوده و برای ثبت تصاویر 16 مگاپیکسلی با پیکسل‌های 1.6 میکرونی از تکنیک خوشه‌بندی 4 در 1 بهره می‌گیرد. همچنین این سنسور قادر به ضبط ویدیو با رزولوشن 8K است.

جزئیات مربوط به دوربین اسمارت‌فون ردمی K30 پرو

در ادامه تصاویر ثبت شده توسط دوربین ردمی K30 پرو نمایش داده شده است. بزرگنمایی دوربین در محدوده 0.6 تا 30 برابر متغیر خواهد بود. قابلیت بزرگنمایی از طریق دوربین فوق‌عریض و دوربین تله‌فوتو با زوم دیجیتالی حاصل می‌شود.

حالات دوربین ردمی K30 از فوق‌عریض تا زوم 30 برابری

دوربین‌های دوگانه 64 مگاپیکسلی مجهز به قابلیت OIS هستند. بر اساس ادعای ردمی این دوربین‌ها به لطف دریافت داده‌های گردآوری شده توسط ژیروسکوپ و شتاب‌سنج دارای قابلیت کنترل 4 محوره هستند.

نهایتا بایستی خاطرنشان کرد که ردمی K30 پرو دارای یک گزینه رنگی جدید یعنی خاکستری است. در حال حاضر تصاویر مطبوعاتی این هندست در رنگ‌های بنفش، آبی و سفید منتشر شده است.

منبع:

https://itresan.com/294588/%d8%b1%d8%af%d9%85%db%8c-k30-%d9%be%d8%b1%d9%88-%d9%85%d8%ac%d9%87%d8%b2-%d8%a8%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%af%d9%88%da%af%d8%a7%d9%86%d9%87-64-%d9%85%da%af%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9/


akhbar tecnolozh10

خیلی از موعد هایی که بیرون از خانه???? هستیم و در خیابان و یا مسافرت و یا حتی یک تفریح ساده کناره عزیزانمان بیرون از منزل نیازمند نشستن????????‍♂️ هستیم. خیلی از ما توانایی نشستن بر روی زمین را نداریم و یا حتی تمایلی به نشستن روی زمین را نداریم، در این اثناء می‌توانیم با خود یک میز صندلی تاشو داشته باشیم الی هرجا و هر مکانی که خسته شدیم بر روی آن بشینیم. این گونه صندلی تاشو ارزان برای همه ما در همه ردی سنی نیاز است. صندلی تاشو سبک طوری طراحی شده اند که شما می‌توانید به راحتی آن را جمع کرده و با خویش حمل کنید. و یا حتی هنگامیکه در منزل هستید و نیازمند صندلی هایی به جز مبل و راحتی های در خانه هستید این گونه از صندلی تاشو ساده مناسب شماست و کمترین جا را از شما می‌گیرد. این گونه از محصولات از جنس های متفاوتی ساخته شده است. صندلی تاشو راحتی را حتی می‌توانید برای کوهنوردی هم کاربرد کنید.

مدل های مختلف این صندلی ها با کارایی های گوناگون آنها باعث شده که همه خانواده ها ????‍????‍????بتوانند با هزینه ای ناچیز از این فرآورده بیشترین کارایی را مستفیض شوند. این محصول را می‌توانیم در کل هنگام ها و فضا های حیات خود به راحتی بهره‌گیری کنیم. همچنین کسانی که توانایی مالی خردید محصولات سنگین را ندارند می‌توانند این محصول را در حیات روزمره خود جایگزین محولات سنگین تر و گران تر کنند.

 

در این نوشتار سعی داریم انواع این صندلی تاشو جدید را شناسایی کنیم.

 

صندلی تاشو فی:

صندلی فی تاشو جدید را می‌توانید در طبیعت گردی و فضا هایی که برای مسافرت می‌روید به اتفاق خود داشته باشید. به این گونه صندلی تاشو نمازی هم می‌گویند که شما میتوانید به اتفاق با میز تاشو نماز آن را استفاده کنید. صندلی تاشو برای نماز را می‌توانید به راحتی در گوشه ای ازخانه جمع کنید و در صورت وم متعلق به استفاده کنید.صندلی تاشو فی صندلی و میز تاشو برای ادب آموزان عزیز که می‌خواهند درس خویش را روی میز مطالعه نمایند می‌تواند یه محصول پر استعمال باشد. صندلي و ميز تاشو واسه نماز را می‌توانیند از سایت آریانا رهپویان آپادانا جاسازی نمایید.

 

مشخصات طاهری و فنی :

 

جنس رویه : چرم

جنس ارکان : ف

ارتفاع پشتی: 82 سانتی متر

تحمل وزن صندلی : 120 کیلو گرم

به هدف خم شوندگی بهتر محصول یک پایه مکمل از داخل لوله پایه ارشد زیر تخته صندلی قرار گرفته است که ویژگی لولایی دارد.

 

صندلی تاشو بدون پایه:

صندلی تاشو پارکی این یک صندلی آسان و سبک می‌باشد در سررسید هایی که شما احتیاج به طویل کردن پاها دارید اما نمی‌خواهید روز زمین بنشینید. صندلی تاشو تکیه گاه مناسب برای زمانی است که به مسافرت یا استخر رفته اید و احتیاج به نشستن روی زمین دارید. صندلی تاشو fit بهترین وسیله برای استفاده در مساجد جهت نشستن های طولانی میباشد. حائز اسکلت از جنس ف استوار و رویه برزنتی ثابت است که می طاقت در سه زاویه مختلف تکیه گاهی تنظیم نمود.صندلی تاشو بدون پایهصندلی تاشو اف ای تی برای جاهایی که امکان تکیه دادن ندارید مناسب ترین فرآورده است. قیمت صندلی زمینی تاشو بسیار پسندیده است. صندلی تاشو آسان نشین محصولی زیاد فوق العاده برای کاربرد در خانه نیز است با تنظیم کردن زاویه نسشتن به راحتی می‌توانید از درد کمر جلوگیری کنید. صندلی تاشو لوله ای می‌تواند هر وزنی را تحمل کند و به راحتی بردباری تکیه کردن را برای ما شدنی می‌کند.

 

صندلی تاشو رستورانی:

صندلی تاشو رستوران پسندیده برای غذاخوری ها و رستوران ها است. صندلی تاشو تالاری این نوع با بردباری وزن 120 کیلو گرم را می‌توانید به راحتی در مراکز جشن و عروسی کاربرد نمود. این صندلی می‌تواند در آشپزخانه های شما هم جای بگیرد و با میز ناهار خوری شما ست شود.صندلی تاشو رستورانیاز ویژگی این محصول سخیف بودن و قابلیت حمل راحت آنها می باشد. این گونه صندلی برای مجالسی هم که در خانه اجرا می‌شود هم بسیار پسندیده است و از دیر باز از این گونه صندلی بهره‌گیری می‌شود. با اینکه مدل های جدید آمده ولی همچنان صندلی تاشو استیل محبوبیت خویش را در مجالس از دست نداده و کماکان علاقه مند به به کارگیری آن ها هستیم.

 

صندلی تاشو بچه گانه:

از وسایلی که امروزه برای کودکان یا حتی در سیسمونی جاسازی می‌شود صندلی تاشو کودک است. با پروا به بدن طریف کودکان این گونه صندلی باید مناسب با فیزیک بدن آنها طراحی شده باشد. ولی از بهترین طراحی هایی که می‌توان اسم برد طرح های مختلف بر روی این نوع صندلی و میزها می‌باشد. کل کودکان دوست دارند که نقاشی ها و یا تکالیف درسی خویش را جایی انجام دهند که به آن علاقه داشته باشند. این صندلی با طرح های مختلف می‌تواند کودکان را دلگرمی به اتمام تکالیف آن ها کند.صندلی تاشو بچه گانهامروزه کودکان ما عادت کرده اند که تکالیف خویش را روی زمین انجام دهند اما این کار بسیار اشتباهیست که مایه مرض هایی می‌شود. که گرد از آن ها کمر درد است. برای جلو گیری از آفت رسیدن به آنها این گونه صندلی ها مناسب کودکان شماست.

صندلی تاشو فی

صندلی غذای تاشو:

صندلی غذاخوری تاشو کودک دارای وزن 1.7 کیلوگرم، حائز سینی و تکیه گاه قابل شستشو، مناسب برای کودکان با بیشینه وزن 12 کیلوگرم پسندیده برای کودکان دلبند شماست.


akhbar tecnolozh10

رسید. این نسخه از سیستم‌عامل اندروید در اواخر سال 2017 توسط شرکت گوگل منتشر شد. نسخه Go اندروید تاکنون در 0 کشور جهان عرضه شده و در بیش از 1600 دستگاه مختلف نصب شده است. گوگل نیز اپلیکیشن‌های جدیدی را برای این نسخه از سیستم‌عامل خود منتشر می‌کند تا اسمارت‌فون‌هایی که از پردازنده و رم ضعیف‌تری برخوردار هستند، توانایی استفاده از این اپلیکیشن‌ها را داشته باشند.

جدیدترین اپلیکیشن توسعه یافته برای نسخه Go اندروید، اپ Camera Go گوگل است که از یک رابط کاربری ساده بهره‌ می‌گیرد. این اپ توانایی ثبت تصاویر پرتره را نیز دارد و برروی تلفن‌هایی با قیمت بین 50 تا 60 دلار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اولین کاندیدای دریافت این اپلیکیشن، هندست پایین‌رده نوکیا 1.3 است که به زودی در 28 کشور جهان به فروش خواهد رسید. تلفن‌های بیشتری در آینده از اپلیکیشن Camera Go استفاده خواهند کرد.

گوگل به تازگی اعلام کرده است که با مشارکت کمپانی کنیایی Safaricom حدود 900.000 واحد از تلفن‌های مجهز به نسخه Go اندروید را در این کشور به فروش رسانده است. هم‌چنین، گوگل در کمپین Life is Digital نیز به خریداران این تلفن‌ها یک بسته 500 مگابایتی همراه به مدت یک ماه هدیه می‌دهد.

منبع:

https://itresan.com/2946/%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%86%d8%b3%d8%ae%d9%87-go-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85%e2%80%8c%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88/


akhbar tecnolozh10

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

نمایندگی فروش محصولات برویل Breville sarkisozu تحقیق و مقاله و پروژه دانشجویی خانه گردشگری دانلود متن کامل پایان نامه هیئت حضرت علی اکبر (ع) روستای دریاچه شهاب فا فیلم آهنگ عکس خبر سی ام پانک نیوز